مهتا مقدم ریاست یکی از زیرمجموعه‌های IEEE را به دست آورد

مهتا مقدم محقق ایرانی و استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی است که موفق شد به عنوان ریاست یکی از زیرمجموعه‌های موسسه  IEEEانتخاب شود.

به گزارش تکراتو، وبسایت رسمی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی اعلام کرده که مهتا مقدم محقق و استاد دانشکده مهندسی ویتربی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی(USC)  به ریاست یکی از زیرشاخه‌های موسسه مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) انتخاب شده است.

مهتا مقدم این محقق ایرانی در سال ۲۰۱۶ از سوی ناسا جایزه افتخار کسب کرد. مقدم بیش از ۱۰۰ مقاله بازبینی‌شده و بیش از ۳۰۰ مقاله در کنفرانس‌ها دارد. محور تحقیقات مهتا مقدم در حوزه سیستم‌های رادار، مایکروویو، برنامه‌های کاربردی محیط زیست، تصویربرداری پزشکی و سیستم‌های نظارت بر عمل جراحی است.

انتخاب مهتا مقدم به عنوان ریاست یکی از زیرمجموعه‌های IEEE

زیرمجموعه‌ای که مهتا مقدم به ریاست آن انتخاب شده است، در زمینه تجزیه، تحلیل طراحی، توسعه و اندازه‌گیری امواج الکترومغناطیسی و رادیویی فعالیت می‌کند و با داشتن بیش از هشت هزار عضو، یکی از بزرگترین زیرمجموعه‌های موسسه IEEE است.

وی قرار است از تاریخ یک ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی به مدت یک سال به عنوان رئیس منتخب و از ژانویه ۲۰۲۰ به عنوان رئیس رسمی و آتی APS فعالیت کند.

موسسه مهندسان برق و الکترونیک که معروف به  IEEE   است، یک سازمان بین‌المللی حرفه‌ای و سازمان غیرانتفاعی در شهر نیویورک است. مرکز اجرایی این موسسه نیز در ایالت نیوجرسی آمریکا قرار دارد.

موسسهIEEE  از سال ۲۰۱۸ میلادی تاکنون با داشتن بیش از ۴۲۳ هزار عضو در بیش از ۱۶۰ کشور در سراسر جهان، به عنوان بزرگترین موسسه تخصصی و حرفه‌ای دنیا فعالیت می‌کند.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: isnaارسال نظر