همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ساخت هواپیماهای مافوق صوت کم صدا توسط ناسا

ناسا هواپیماهای مافوق صوت کم صدا تولید می‌کند. این فناوری جدید بمب صوتی آرام نام دارد و باعث می‌شود که هواپیماها صدای وحشتناک قبل را نداشته باشند.

به گزارش تکراتو، سفر در دنیای مدرن بسیار سریع‌ است اما هنوز هم می‌تواند سریع‌تر از قبل باشد. سفر هوایی  با سرعت فراتر از صوت امکان پذیر است اما استفاده از آن مشکلاتی مانند ایجاد صدای رعب آور را به دنبال دارد. مشکلی که ظاهرا ناسا با بمب صوتی کم سر و صداتر خود در پی رفع آن است.

ساخت هواپیماهای مافوق صوت کم صدا

ناسا در حال توسعه فناوری جدیدی به نام بمب صوتی آرام است که اجازه می‌دهد هواپیما سرعت صوت را پشت سر گذاشته اما صدای ترسناک همیشگی آن را تولید نکند. این سازمان تگزاس را به عنوان محل تست خود انتخاب کرده و همین هفته پرواز‌های آزمایشی را آغاز کرده است.

بمب صوتی در واقع به شکسته شدن ارتشاعات صوتی می‌گویند که صدای مهیبی را در هنگام وقوع از خود تولید می‌کند. در بعضی از جنگ‌ها بمب‌های صوتی خاصی برای ایجاد ترس بین مردم تولید می‌شد.

البته ناسا هنوز به طور کامل برای استفاده از بمب صوتی خود آماده نیست و آزمایش‌های اولیه را با جت تحقیقاتی F/A-18 انجام خواهد داد که صدای نسبتا کمتری تولید می‌کند. مانور موردنظر تنها برای بررسی این نکته است که چگونه مردم روی زمین این انفجار صوتی را می‌شنوند.

افرادی که در گالوستون تگزاس و در نزدیکی محل انجام آزمایش حضور دارند، در این تست شرکت داده خواهند شد تا ناسا با این موضوع که صدای تولید شده تا چه حدی برای مردم آزار دهنده است آشنا شود و بعد از آن بتواند مرحله بعدی را با استفاده از بمب صوتی خودش انجام دهد.

انتظار می‌رود تست‌های بعدی با هواپیماهای مجهز به تکنولوژی فراصوت در سال 2022 انجام شود. به نظر می‌رسد که استفاده از تکنولوژی فراصوت بار دیگر در حال رونق گرفتن است.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: bgr

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر