کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

لغو مجوز ۵۴ آژانس هواپیمایی و فیلتر شدن ۳۱۰ سایت فروش بلیت

هنوز دستوری برای ورود به موضوع گران فروشی بلیت هواپیما صادر نشده اما مجوز ۵۴ آژانس هواپیمایی لغو و ۳۱۰ سایت فروش بلیت فیلتر شدند.

به گزارش تکراتو، لغو مجوز ۵۴ آژانس هواپیمایی و فیلتر شدن ۳۱۰ سایت فروش بلیت خبرساز شد. با وجود اینکه وزارت صمت هنوز دستوری مبنی بر بررسی گران‌فروشی بلیت هواپیما دریافت نکرده است اما مجوز ۵۴ شرکت خدمات مسافرت هوایی به دلیل رعایت نکردن الزامات و توصیه‌ها لغو شده است.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

لازم به ذکر است که سازمان هواپیمایی به دلیل مشکلات تامین ارز دولتی همچنان از نرخ‌گذاری ایرلاین‌ها دفاع می‌کند و مقصر گران‌فروشی خارج از عرف را بیشتر آژانس‌های مسافرتی و سامانه‌های رزرواسیون می‌داند.

لغو مجوز ۵۴ آژانس هواپیمایی و فیلتر شدن ۳۱۰ سایت فروش بلیت

براساس صحبت‌های علی‌اصغر باریکانی، مدیرکل دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری، لغو مجوز ۵۴ آژانس هواپیمایی و فیلتر شدن ۳۱۰ سایت فروش بلیت ، ارتباط مستقیمی با گران‌فروشی نداشته و علت اصلی آن این موضوع تمدید نکردن ضمانت‌نامه، احراز نشدن شرایط راه‌اندازی پس از تعلیق در مدت تعیین شده و بی‌توجهی به اخطارها و دستورالعمل‌های این سازمان بوده است.

به گفته این مقام مسؤول در سازمان هواپیمایی، در شش ماه نخست امسال ۵۴ مجوز دفتر خدمات مسافرت هوایی، لغو و مجوز ۱۳۷ دفتر دیگر تعیلق شده است. همچنین ۳۱۰ سایت فروش غیرمجاز بلیت با معرفی سازمان هواپیمایی کشوری به مراجع ذی‌صلاح، فیلتر شدند. به گفته او، در اربعین امسال نیز تخلفات ۵ دفتر خدمات مسافرت هوایی محرز و مجوز آن‌ها تعلیق شد.

مدیرکل دفتر نظارت سازمان هواپیمایی کشوری بی‌آنکه اشاره صریحی به تخلفات گران‌فروشی بلیت هواپیما داشته باشد،  به مسافران توصیه کرد که برای خرید بلیت از طریق منابع معتبر اعم از دفاتر و سایت‌های دارای مجوز که فهرست آن‌ها روی پرتال سازمان هواپیمایی قابل دسترسی است، اقدام کنند و در صورت داشتن هرگونه شکایت موضوع را از طریق سامانه حقوق مسافر به این سازمان اعلام نمایند.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: isnaارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر