تحریم تجهیزات هواوی در آمریکا به دلیل برخی ملاحظات امنیتی

تحریم تجهیزات هواوی در دستور کار متحدان آمریکا قرار گرفت. علت تحریم محصولات مختلف این کمپانی برخی ملاحظات امنیتی اعلام شده است.

به گزارش تکراتو، دولت آمریکا در تلاش است تا متحدانش را مجاب نماید که به خاطر برخی ملاحظات امنیتی تحریم تجهیزات هواوی را در دستور کار خود قرار دهند. منابع مطلع ادعا می‌کنند که مقامات دولتی آمریکا با همتایان خود در کشورهای آلمان، ژاپن و ایتالیا در این رابطه دیدار کرده و طبق گزارشات قصد دارند با ارائه برخی مشوق‌های مالی به این کشورها آنها را از کاربرد تجهیزات هواوی منصرف نمایند.

تحریم تجهیزات هواوی در آمریکا

امسال بود که ایالات متحده آمریکا تحریم تجهیزات هواوی را در دستور کار خود قرار داد و خرده فروشی‌های مستقر در پایگاه‌های نظامی خود را هم از فروش موبایل‌های هواوی بر حذر داشت. با این حال اما این نگرانی وجود دارد که پایگاه‌های آمریکایی خارج از خاک این کشور در صورتی که ترافیک اینترنتی شان از شبکه های تجاری توسعه یافته بر بستر تجهیزات هواوی عبور کرده باشد در برابر حملات هکی آسیب پذیر باشند.

با وجود آنکه نگرانی‌ها در رابطه با کاربرد تجهیزات مخابراتی ساخت چین به دوران قبل از دولت ترامپ بر می‌گردد، ایجاد تنش در روابط آمریکا و چین و جنگ تجاری ادامه داری که دونالد ترامپ آتش آن را روشن کرد، ترس مقامات آمریکایی از بابت نقض ایمنی سایبری اش را بالا برده است.

گفتنی است هواوی همواره خاطرنشان کرده که مستقل از دولت چین عمل می‌کند اما یکی از سناتورهای آمریکایی اخیرا ادعا کرده که این شرکت بازوی دولت چین است و استدلال هایی را هم در این رابطه ارائه نموده است. مقامات  FBI، CIA  و سازمان ملی امنیت آمریکا همگی در رابطه با استفاده از گوشی‌ها و سرویس‌های ارائه شده توسط هواوی هشدار داده‌اند.

اما در میانه این نگرانی‌ها هواوی مرکزی را در انگلستان افتتاح کرده که کارش بررسی نقص های امنیتی و درب پشتی های احتمالی محصولات خودش است. هرچند که یک هیئت نظارت دولتی پیشتر مدعی شد این قبیل تلاش‌ها اطمینان اندکی را به وجود می‌آورند.

هواوی در جوابیه خود به نشریه وال استریت ژورنال شگفتی خود از این ادعاها را مطرح کرد و ابراز نگرانی کرد که مبادا آمریکا بر متحدانش اثر بگذارد:

اگر رفتار یک دولت به فراتر از مرزهایش گسترش پیدا کرد نباید آن رفتار را تشویق کرد.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: thevergeارسال نظر