;
coinex

ادغام غول های تجارت الکترونیک ایران ؛ بزرگان استارتاپی کشور ترکیب می‌شوند

غول های تجارت الکترونیک ایران با هم ادغام می‌شوند. ترکیب تخفیفان و نت برگ از یکسو و ادغام ریحون، تپسی و الوپیک از سوی دیگر، ترکیبی قدرتمند از بزرگان استارتاپی کشور برای رویارویی سرآوا با گروه اینترنت ایران است.گروه اینترنتی ایران (IIG) یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های سرمایه‌گذاری تجارت الکترونیک ایران است. این شرکت که برندهای بزرگی چون اسنپ و بامیلو را در اختیار دارد، با نام تجاری اسنپ، شرکت هایی چون اسنپ باکس، اسنپ تریپ و اسنپ فود (زود فود سابق) را راه اندازی کرده است.

ادغام بزرگان استارتاپی ایران ؛ تخفیفان + نت‌برگ ، تپسی + الوپیک + ریحون

پیوست، از خرید و ترکیب این استارتاپ ها با عنوان “زلزله در بازار تجارت الکترونیکی ایران در راه است” به “صف‌آرایی سرآوا در برابر گروه اینترنتی ایران” پرداخته و می‌نویسد: شنیده‌ها در هفته اخیر از ادغام و خرید (M&A) احتمالی 5 برند معروف در میان بزرگترین بازیگران تجارت الکترونیکی ایران خبر می‌دهد.

مهمترین خبر این هفته ادغام احتمالی دو پلتفرم تخفیف و خرید گروهی یعنی تخفیفان و نت‌برگ و پیوستن این دو شرکت به گروه سرمایه‌گذاری سرآوا است.اگر چه این اخبار هنوز تایید نشده است، اما به نظر می‌رسد که سرآوا قصد دارد تا با ادغام تخفیفان و نت برگ و همچنین ترکیب ریحون، تپ‌سی و الوپیک در مقابل رقیب قدرتمند خود صف آرایی کند.

در صورتی که خبر تجمیع سه استارتاپ خدمات آنلاین تپسی، ریحون و الوپیک و اضافه شدن آن‌ها به زیرمجموعه سرمایه‌گذاری سرآوا تایید شود، این اتفاق به معنای اضافه شدن شاخه حمل و نقل شهری و جابه‌جایی بسته به خریدهای اخیر سرآوا در زمینه فروش بلیط آنلاین است.

سرآوا در ۱۴ آذر ۹۶ توانست ۲۵ درصد از سهام شرکت علی بابا صدر نشین حوزه فروش آنلاین بلیط هواپیما را خریداری کند.

با تایید این خبرها به نظر می‌رسد رقابت دو مجموعه سرمایه‌گذاری سرآوا و گروه اینترنتی ایران در اکوسیستم استارت‌آپی کشور وارد فاز جدید و جدی‌تری می‌شود. یک نبرد دوقطبی که نمونه آن درسالهای اخیر بین دو شرکت بزرگ تجارت الکترونیکی ایران یعنی فروشگاه آنلاین دیجیکالا متعلق به سرآوا و بامیلو متعلق به گروه اینترنتی ایران دیده شده بود.

اخبار استارتاپ را با تکراتو دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر