سقوط هواپیمای ۷۰۷ در کرج ؛ هواپیمای بوئینگ باری متعلق به ارتش بوده است

سقوط هواپیمای ۷۰۷ در کرج خبرساز شد. ساعاتی قبل یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ باربری در صفادشت کرج دچار سانحه شد. این هواپیما ۱۶ سرنشین داشت.

سقوط هواپیمای ۷۰۷ در کرج تا این لحظه ۷ فوتی و یک مصدوم داشته است. گفته می‌شود که خلبانان این پرواز باری زنده‌اند، اما اطلاعات این حادثه همچنان در حال گزارش است.

محل سقوط هواپیمای ۷۰۷ باری

هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ که گفته می‌شود یک هواپیمای باری بوده است، از بیشکک قرقیزستان به سمت فرودگاه پیام در حال حرکت بود که خلبان به اشتباه در فرودگاه فتح کرج (صفادشت) فرود آمده است.

هنوز دلیل این حادثه به طور دقیق مشخص نشده، اما به گفته رئیس امداد و نجات سازمان هلال احمر این بوئینگ در انتهای مسیر باند ابتدا به دیوار انتهایی و سپس با یکی از ساختمان های مسکونی برخورد کرده است.

بوئینگ ۷۰۷ آسیب دیده متعلق به نیروی هوایی ارتش بوده که محموله باری آن گوشت بوده است. به دلیل عدم کنترل هواپیما، خلبان سعی در فرود آن در فرودگاه فتح داشته است، اما از آنجا که باند این فرودگاه مناسب نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر نیست، خلبان نتوانسته هواپیما را کنترل کند.

هواپیمای باری ۷۰۷ پس از طی مسافتی در باند با دیوار فرودگاه اصابت کرده و پس از انفجار، وارد محوطه شهرک مسکونی در جوار این فرودگاه می‌شود. گفته می‌شود خلبان این هواپیما زنده است.

تعداد مصدومان و فوتی در سانحه بوئینگ ۷۰۷

هنوز آمار دقیقی از تعداد سرنشینان این هواپیما در دست نیست. عصر ایران می‌نویسد که سازمان هواپیمایی لحظاتی پیش اعلام کرد که هواپیما، متعلق به قرقیزستان بوده و ۱۰ سرنشین داشته است، اما به نقل از روزنامه البرز فردا که در کانال تلگرامی اش آمار سرنشینان این هواپیما را یادداشت کرده، می‌گوید خلبان هواپیما که زنده خارج شده است گفت که این هواپیما ۱۵ خدمه داشته که از سرنوشت آنها هنوز خبری نیست.

سایت ارتش که صرفا خبرهای ارتش جمهوری اسلامی را منتشر می کند لحظاتی پیش اعلام کرد:

یک فروند هواپیمای ۷۰۷ حامل گوشت در فرودگاه فتح استان البرز دچار حادثه شد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، صبح امروز یک فروند هواپیمای باربری ۷۰۷ حامل گوشت، از مبدا بیشکک کشور قرقیزستان، اقدام به فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز کرده که در هنگام فرود از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند دچار آتش سوزی شد.

حسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور درباره آخرین جزئیات حادثه سقوط هواپیما گفت: تاکنون هفت جسد از داخل لاشه هواپیما به بیرون کشیده ایم و جستجو برای پیدا کردن دیگر اجساد همچنان ادامه دارد.ارسال نظر