سئو ( بهینه سازی موتور جستجو ) چیست ؟

سئو به معنای ” بهینه سازی موتورهای جستجو” است . این فرآیند گرفتن ترافیک از نتایج جستجوی آزاد ، ارگانیک ، سرمقاله یا طبیعی  در موتورهای جستجو است . تمام موتورهای جست و جو اصلی مانند Google ، Bing و یاهو نتایج جستجوی اولیه را در بر می گیرند ، در حالی که صفحات وب و سایر محتوا مانند فیلم ها و یا لیست های محلی بر اساس موتور جستجوگر بیشتر مربوط به کاربران می باشند.

در حقیقت سئو یا بهینه سازی موتور جستجو به منظور افزایش کمیت و کیفیت ترافیک وب سایت شما از طریق نتایج موتور جستجو انجام می شود . کیفیت ترافیک وب سایت شما می تواند همه بازدید کنندگان در جهان را جذب کند . رتبه بندی نتایج جستجو توسط الگوریتم گوگل تعیین می شود.

سئو ( بهینه سازی موتور جستجو ) چیست ؟

بهینه سازی موتور جستجو یا سئو به طور خلاصه ، مجموعه ای از قوانین برای بهینه سازی وب سایت شما برای موتورهای جستجو و رتبه بندی موتورهای جستجوگر برای وب سایت شما است . سئو یک راه عالی برای افزایش کیفیت وب سایت شما است .

سئو می تواند به عنوان یک چارچوب کامل در نظر گرفته شود ، زیرا کل فرایند سئو دارای تعدادی از قوانین ( یا دستورالعمل ها ) ، تعدادی از مراحل سئو و مجموعه ای از کنترل ها است.

سئو چیست ؟

برای مبتدیان ممکن است تعاریف بالا پیچیده باشد . به عبارت ساده تر، بهینه سازی موتور جستجو یک راه برای بهبود وب سایت شما است تا به موقعیت های بالا در نتایج جستجو گوگل ، یاهو ، بینگ یا سایر موتورهای جستجو نزدیک تر شود . هنگامی که شما در گوگل جستجو انجام می دهید ، نتایجی که نشان داده می شوند ، بر اساس الگوریتم پیچیده گوگل است .

این الگوریتم ( که هم چنین به عنوان الگوریتم رتبه بندی موتور جستجو شناخته می شود ) ، قبل از اینکه تصمیم بگیرد که کدام صفحه وب در وهله اول ، مکان دوم و غیره نمایش داده شود ، تعدادی از عوامل را در نظر می گیرد .

چرا سئو اهمیت دارد ؟

در بازار رقابتی امروز، بازاریابی جستجوگرها مهم تر از همیشه است . هر روز میلیون ها کاربر در موتورهای جستجو به دنبال پاسخ به سوالات خود هستند . اگر شما صاحب یک وب سایت ، وبلاگ یا فروشگاه آنلاین می باشید ، سئو می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا به اهداف خود برسید . سئو شامل جنبه های فنی مانند معماری سایت ، عناصری مانند تولید محتوا و تجربه کاربر است .

استراتژی سئو چیست؟

استراتژی بازاریابی جستجوگرها یک برنامه جامع است برای به دست آوردن بازدید کنندگان بیشتر از طریق موتورهای جستجو برای وب سایت شما. سئو موفقیت آمیز شامل استراتژی های صفحه ای است که از کلمات کلیدی مبتنی بر متن استفاده می کنند ، و استراتژی های خارج از صفحه که لینک های ورودی از سایر وب سایت ها را دریافت می کنند.

تفاوت بین سئو و بازاریابی اینترنتی چیست ؟

این سوال توسط یک سئوکار حرفه ای مطابق زیر پاسخ داده می شود: ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که ” آیا سئو همانند بازاریابی اینترنتی است ؟ ” ساده ترین پاسخی که می توانم بگویم این است که جستجوگرها یکی از ابزارهای موجود در بازاریابی اینترنتی هستند.

این بازاریابی اینترنتی می تواند بخشی از کمپین بازاریابی اینترنتی شما باشد که معمولا شامل مواردی مانند ارتقاء رسانه های اجتماعی ، استراتژی محتوا و غیره می باشد . محتوای خوب هنوز مهم ترین عامل موفقیت در سئو است . به عبارت دیگر ، اگر شما سایتی را با محتوای بسیار کم جستجو کنید ، شانس موفقیت شما در دراز مدت به حداقل خواهد رسید .

سئو ( بهینه سازی موتور جستجو ) چیست ؟

آموزش سئو

از طریق دوره های آموزش سئو کار بهترین نتایج را بدست آورید . این که شما یک وبلاگ نویس ، توسعه دهنده ، بازاریاب آنلاین یا صاحب یک کسب و کار بزرگ یا کوچک هستید مهم نیست . ما برای تمام کسب و کارها راه حل هایی را برای افزایش رتبه وب سایت ارائه می دهیم . دوره های آموزش سئو عبارتند از :

  • استراتژی تولید محتوا
  • نحوه پیداکردن کلمه کلیدی
  • گوگل وبمستر چیست ؟
  • گوگل آنالتیک چیست ؟
  • برچسب گذاری ها
  • لینک سازی هدفمند
  • بهینه سازی و افزایش سرعت سایت
  • بررسی الگوریتم های گوگل
  • کار با ابزار Google Keyword Planner + Google Trends

نتیجه گیری

سئو به منظور بهینه سازی وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد تا بتوانند آنها را در رتبه بندی گوگل یا موتور جستجوی دیگر جزء نتایج جستجو قرار دهند . در Yoast ، ما معتقدیم که سئو یکپارچه بهترین راه برای رتبه بندی وب سایت شماست ، زیرا شما را بر روی هر جنبه ای از سایت خود متمرکز می کند . از کلاه سیاه استفاده نکنید زیرا در نهایت نتایج منفی را برای رتبه بندی وب سایت شما خواهد داشت .  برای حفظ رتبه بندی در Google ، باید سئو وب سایت خود را توسعه دهید .  اگر وب سایت شما در بازار و کسب و کار مربوطه بهترین  باشد ، گوگل آن را در نتایج عالی جستجو رتبه بندی می کند .

شرکت های زیادی در حوزه ارائه خدمات سئو فعالیت میکنند اما شرکت سئوکار با آدرس seokar.com بهترین گزینه برای شما می باشد.

پایان رپورتاژ آگهیارسال نظر