کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

هک بانک صادرات ؛ آیا اطلاعات 63 میلیون حساب مشتریان به سرقت رفته است؟

ساعاتی پیش خبری مبنی بر هک شدن بانک اطلاعاتی صادرات در برخی رسانه ها منتشر شد. بر اساس این خبر اطلاعات 63 میلیون حساب و کارت از مشتریان این بانک به سرقت رفته است.

آرون گروپس

سال 1399 خورشیدی آغاز بسیار غم انگیز برای مردم ایران و جهان داشت. پاندمی ویروس کرونا در سرتاسر جهان میلیاردها انسان را خانه نشین کرد و یکی از تلخ ترین سال ها را در دوران مدرن برای نوع بشر رقم زد. اما این قرنطینه اجباری به دلیل همزمانی با تعطیلات نوروز برای ایرانیان ابعاد فاجعه آمیزتر داشت…

هک بانک صادرات

آیا اطلاعات 63 میلیون حساب و کارت بانکی مشتریان به سرقت رفته است؟

اما بیماری COVID19 تنها مشکلی نبود که ایران با آن مواجه شده بود. در روز 12 فروردین ماه، خبری مبتنی بر لو رفتن شماره موبایل 42 میلیون ایرانی در تلگرام منتشر شد و در روز 13 فروردین نیز لو رفتن مشخصات 5 میلیون کاربر سیب اپ و سرقت هویت میلیون ها ایرانی در ثبت احوال، برهنگی حریم خصوصی کاربران ایرانی و میزان امنیت و اعتماد به نرم افزارها و اپلیکیشن های ایرانی را عیان تر از پیش نمود.

اما آخرین برگ زرین امنیت فضای مجازی که ابعادی بسیار گسترده تر و ترسناک تر برای کاربران ایرانی داشته، انتشار خبری مبنی بر هک بانک صادرات و سرعت اطلاعات و مشخصات کارت های بانکی 63 میلیون مشتری بانک صادرات است.

بر اساس این خبر که در وب سایت هایی مانند آفتاب نیوز و قطره و همچنین شبکه های مجازی به آن اشاره شده، مشخصات اولیه حساب‌های بانکی ۶۳ میلیون نفر از مشتریان بانک صادرات به همراه نام و نام خانوادگی، شماره حساب، شماره کارت، ایمیل و شماره کاربری آنها، در یکی از انجمن‌های عمومی هکرها به فروش گذاشته شده است و دارندگان حساب در این بانک را با توجه به وضعیت بسیار بد اقتصادی در روزهای قرنطینه، با نگرانی مواجه کرده است.

هک بانک صادرات ؛ آیا اطلاعات 63 میلیون حساب مشتریان به سرقت رفته است؟
هک بانک صادرات ؛ آیا اطلاعات 63 میلیون حساب مشتریان به سرقت رفته است؟

هنوز هیچ خبری مبتنی بر رد یا تایید خبر هک اطلاعات حساب های این بانک ، از سوی وب سایت رسمی بانک صادرات منتشر نشده اما برخی عقیده دارند که با توجه به جعلی بودن شماره کارت ها، امکان کلاهبرداری نیز وجود دارد.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر