بهترین فیلم های علمی تخیلی 2020 که در انتظار اکرانشان هستیم!

آنچه امروز در تکنولوژی می‌بینید همان داستانی است که در گذشته در یک اثر علمی تخیلی دیده‌اید. در این مطلب بهترین فیلم های علمی تخیلی 2020 را معرفی کرده‌ایم.

همه نمی‌توانند دانشمند شوند، ولی این موضوع به آن معنی نیست که ما نمی‌توانیم از فیلم‌ های دارای زاویه علمی لذت ببریم. ژانر علمی-تخیلی، یکی از ژانرهای محبوب حال حاضر است و روایت کنندگان متعدد با پیچ و تاب دادن مفهوم فضا و زمان، داستان‌های فوق‌العاده‌ای را در آن‌ها روایت کرده‌اند. این ژانر به روایتگر اجازه می‌دهد تا آزاد باشد و به غیرممکن بیندیشد. فیلم ‌های علمی – تخیلی منحصر به فردی در تاریخ سینما ساخته شدند.

فیلم‌ های مانند ادیسه فضایی، بلید رانر، بیگانه، ماتریکس، نابودگر و… استاندارد تماشای فیلم‌ های این ژانر را بالا برده‌اند. موفقیت بزرگ این پروژه‌ها فیلمسازان را تشویق کرد که موضوعات پیچیده‌تری را به تصویر بکشند. فیلم‌ هایی مانند ورود ثابت کردند که ژانر علمی – تخیلی چیزی بیشتر از تنها خیره کردن بینندگان و پولسازی است. این داستان‌ها می‌توانند همزمان متقاعد کننده، هیجان انگیز و مملو از احساس باشند. آینده پر از فیلم‌ های علمی-تخیلی است. در این مقاله بهترین فیلم های علمی تخیلی 2020 را معرفی کرده‌ایم. با تکراتو همراه باشید.

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2020

۲۱. سلول خواب بیگانه ‒ Alien Sleeper Cell ‒ هنوز اعلام نشده است.

۲۱. سلول خواب بیگانه ‒ Alien Sleeper Cell ‒ هنوز اعلام نشده است.

با اینکه ممکن است “سلول خواب بیگانه” نامی نباشد، باید بگویم که این اسم چیزهای زیادی درباره داستان بیان می‌کند. ایده اولیه این اثر به عنوان یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2020 این است که بیگانگان در بین ما زندگی می‌کنند. آن‌ها شبیه به ما هستند و از زمان‌های خیلی دور به عنوان انسان شناخته می‌شوند. یک اتفاق باعث می‌شود که فعال شوند و برای تسخیر زمین نقشه بکشند. این فیلم بر اساس ایده “فلیپ لینز” و توسط “مورگان دیویس فوهل” نوشته شده است. “آدرین اسکریه” و “بیل بلاک” تهیه کنندگی “سلول خواب بیگانه” را بر عهده دارند.

۲۰. جوخه آلفا هفت ‒ Alpha Squad Seven ‒ هنوز اعلام نشده است.

۲۰. جوخه آلفا هفت ‒ Alpha Squad Seven ‒ هنوز اعلام نشده است.

هنوز اطلاعات زیادی درباره “جوخه آلفا هفت” موجود نیست، اما می‌دانیم که ژانر آن علمی تخیلی- کمدی است. دواین جانسون در این پروژه شرکت دارد و ستاره اصلی فیلم است، و اگر شایعه‌ها درست باشند، این فیلم علاوه بر این که یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2020 است، یکی از پرفروشترین‌های سال خواهد شد. این کار یکی دیگر از همکاری‌های جانسون با “بو فلین” است، او از قبل در فیلم‌‌‌ های “هرکول” (Hercules) و “سن اندرس” (San Andreas)  هم با این کارگردان همکاری داشته است. فیلمنامه “جوخه آلفا هفت” توسط “جرمیش فریدمن” و “نیک پالمر” نوشته شده است.

۱۹. فرار از نیویورک ‒ Escape from New York ‒ هنوز اعلام نشده است.

۱۹. فرار از نیویورک ‒ Escape from New York ‒ هنوز اعلام نشده است.

ایفای نقش “کرت راسل” در “فرار از نیویورک” در دهه ۸۰ بسیار موفقیت آمیز بود. این فیلم علمی تخیلی در فضایی کابوس مانند رخ می‌دهد که به یک سرباز سابق دستور داده می‌شود تا رئیس جمهور آمریکا را از محدوده‌ای قرنطینه شده سالم بازگرداند. از قبل شایعه‌ای مبنی بر بازسازی این فیلم به گوش می‌رسید، اما فراز و نشیب‌های زیادی طی شد تا تأییدیه آن اعلام شد. “لی وانل” که برای کارهای “توطئه آمیز” (Insidious) و “ارتقا” (Upgrade) شناخته شده است، نویسنده این فیلم است. بازیگران هنوز به طور کامل انتخاب نشده‌اند، اما شایعه شده که “جرارد باتلر” نقش اصلی این فیلم را بر عهده دارد. کار هنوز در حال انجام است، پس ممکن است تغییراتی در آن ایجاد شود. فرار از نیویورک هم یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2020 خواهد بود.

۱۸. وارونگی ‒ Inversion ‒ هنوز اعلام نشده است.

۱۸. وارونگی ‒ Inversion ‒ هنوز اعلام نشده است.

“وارونگی” فیلمی علمی تخیلی درباره افرادی است که در نبردی با زمان، در تلاشند تا چیزی را که موجب نابودی بشریت می‌شود، از بین ببرند. موضوع با کشش گرانشی زمین ارتباط دارد. شخصیت اصلی فیلم “ساموئل ال. جکسون” است، که با نجات و وضعیت‌های این چنینی آشنایی دارد. “تراویس فمل” و “لئو ییفی” هم در ادامه این اثر به او خواهند پیوست. “پیتر سگال” که برای فیلم‌های مانند “اسمارت را بگیر ” (Get Smart)، “طولانیترین حیاط” (The Longest Yard) و “خشم درمانی” (Anger Management) شناخته شده است، در جایگاه کارگردانی این فیلم قرار دارد.

۱۷. مرد نامرئی ‒ The Invisible Man ‒ بیست و هشت فوریه 2020.

۱۷. مرد نامرئی ‒ The Invisible Man ‒ بیست و هشت فوریه 2020.

“اچ. جی ولز” برای ساخت فیلم‌های علمی تخیلی کلاسیک مانند “ماشین زمان” (The Time Machine) و “جنگ دنیاها” (The War of the Worlds)  شناخته شده است. “مرد نامرئی” نیز یکی از این فیلم‌هاست. در گذشته فیلمی از آن ساخته شده بود، اما حالا به شکل اثری به کارگردانی “لی وانل” باز می‌گردد. او برای ساخت فیلم‌های “اره” (Saw) و “توطئه آمیز” معروف است. “الیزابت ماس” (“سرگذشت ندیمه” (The Handmaid’s Tale) به عنوان شخصیت اصلی این فیلم ایفای نقش می‌کند. او نقش “سلیسیا” را برعهده دارد، زنی که از زندگی متاهلی وحشتناکش فرار می‌کند. پس از مدتی خبر مرگ همسرش فرا می‌رسد، اما او فکر می‌کند این موضوع خبرهای بیشتری به همراه دارد. مرد نامرئی هم اکنون برتری خود را به عنوان یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2020 ثابت کرده است.

 

۱۶. جنگ فردا ‒ The Tomorrow War ‒ بیست و پنج دسامبر 2020.

۱۶. جنگ فردا ‒ The Tomorrow War ‒ بیست و پنج دسامبر 2020.

وقتی بیگانگان به زمین حمله می‌کنند، دانشمندان به دنبال راه حلی می‌گردند تا با حمله آن‌ها رویارویی کنند. وقتی تمام گزینه‌ها شکست می‌خورند، وقتی تمام سربازهای امروز دیگر قادر نیستند بجنگند، دانشمندان راهی را پیدا می‌کنند تا سربازان گذشته را باز گردانند. اما این تنها دلیل موجود نیست. سربازان باید در گذشته خود به دنبال راهی بگردند و هر کاری را که لازم است انجام دهند تا دنیا را نجات دهند. این فیلم توسط “کریس مک کی” کارگردانی شده است. “کریس پرت“، “ایوان استراهاوسکی” و “جی. کی سیمونز” و “سم ریچاردسون” ستارگان این فیلم هستند.

۱۵. مسافران ‒ Voyagers ‒ هنوز اعلام نشده است.

۱۵. مسافران ‒ Voyagers ‒ هنوز اعلام نشده است.

“نیل برگر” برای ساخت فیلم ‌های “نامحدود” (Limitless) و “سنت شکن” (Divergent) معروف است. هر دوی این‌ها ترکیبی از ژانر علمی تخیلی و اکشن هستند. حالا او بازگشته تا یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2020 را با نام “مسافران” بسازد. ستارگان “کولین فارل”، “تای شرایدن”، “لیلی رز دپ”، “فیون وایتهد”، و “ایزاک همپستد رایت” در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند. داستان از جایی شروع می‌شود که گروهی از افراد به ماموریتی در فضا فرستاده می‌شوند تا به دنبال زمینی جدید بگردند. وقتی آنها زمان خود را با هم سپری می‌کنند، کم کم به هم نزدیک شده و احساس رقابت در آنها برنگیخته می‌شود. حالا سؤال اینجاست: بیرون سفینه خطرناکتر است یا داخل آن؟

۱۴. مسافر قاچاق ‒ Stowaway ‒ هنوز اعلام نشده است.

۱۴. مسافر قاچاق ‒ Stowaway ‒ هنوز اعلام نشده است.

جو پنا فیلم “شمالگان” (Arctic)  را با بازی “مدس میکلسون” کارگردانی کرده است. پس از موفقیت تجاری و کسب نظرات مناسب از منتقدان، او بار دیگر بازگشته تا یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2020 را بسازد. این فیلم با بازی “آنا کندریک” و “تونی کولت” در نقش شخصیت‌های اصلی، درباره گروهی است که در حال پرواز به مریخ هستند. وقتی سفینه به قدری از زمین دور می‌شود که دیگر امکان بازگشت وجود ندارد، اعضای گروه متوجه یک مسافر قاچاق می‌شود. وقتی منابع آن‌ها رو به پایان می‌رسد، اعضای گروه باید برای سرنوشت او تصمیمی بگیرند. با موافقت همگان، تصمیمی می‌گیرند تا این که پزشک گروه با این تصمیم مخالفت می‌کند.

۱۳. بعد از یانگ ‒ After Yang ‒ هنوز اعلام نشده است.

۱۳. بعد از یانگ ‒ After Yang ‒ هنوز اعلام نشده است.

“بعد از یانگ” به کارگردانی “کوگونادا” بر اساس کتابی به نام “خداحافظی با یانگ” اثر “الکساندر وینستین” ساخته شده است. ستارگان این فیلم “کولین فارل”، “جودی ترنر- اسمیت”، “جاستین مین” و “هالی لو ریچاردسون” هستند. داستان فیلم در دنیای آینده اتفاق میفتد، جایی که از ربات‌ها به عنوان پرستاران بچه استفاده می‌شود. ماجرا از جایی شروع می‌شود که مردی به همراه دخترش متوجه می‌شود، رباتشان دیگر کار نمی‌کند. این فیلم هم بدون شک یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2020 خواهد بود.

۱۲. چشم ماری: جی. آی جو اسپین آف ‒ Snake Eyes: G.I. Joe Spinoff ‒ شانزده اکتبر 2020.

۱۲. چشم ماری: جی. آی جو اسپین آف ‒ Snake Eyes: G.I. Joe Spinoff ‒ شانزده اکتبر 2020.

برای فیلم‌ ها می‌توان از هر جایی الهام گرفت، کتاب، کتاب‌های مصور، یا حتی عروسکها. فیلم‌ های موفقی مانند مجموعه “نابودگر” و “فیلم لگو” ثابت کرده‌اند که حتی اگر بدانید چطور با یک سری عروسک داستان بسازید، می‌توانید پول پارو کنید. “جی. آی جو” یکی از همین فیلم‌هاست. این فیلم دو قسمتی به اندازه همتایان خود موفق نبوده است. آخرین فیلم این مجموعه فوق العاده بود، اما سرنوشت دنباله‌های آن هنوز مشخص نیست. داستان اسپین آف این فیلم درباره چاکل‌هاست. “جاش اپلبام” و “آندره نمک” فیلمنامه نویسان این اثر هستند. “هنری گولدینگ” در نقش “چشم ماری” و دیگر بازیگران “اندرو کوجی”، “ایکو یویس” و “سامارا ویوینگ” در نقش شخصیت‌های مکمل هستند.

۱۱. رتبه رئیسی ‒ Boss Level ‒ هنوز اعلام نشده است.

۱۱. رتبه رئیسی ‒ Boss Level ‒ هنوز اعلام نشده است.

“جو کارناهان” برای فیلم‌ های “تیم آفا” ، “آس های دودی” و “خاکستری” شناخته شده است. او در این فیلم بازیگران “مل گیبسون“، “فرانک گریلو”، “ویل ساسو”، “آنابل والیس” و “نائومی واتس” را گرد هم آورده است تا یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2020 را بسازد. داستان این اثر درباره مردی است به نام “روی پولور”. او در گذشته جزو نیروهای ویژه بوده است. پس از سال‌ها خدمت به کشورش، در قالب برنامه‌ای خطرناک از طرف دولت، مزد خود را دریافت می‌کند. آن را قبول می‌کند و پس از گذشت زمان، متوجه می‌شود که در یک حلقه زمانی گیر افتاده است. حالا، یا باید راهی برای رهایی پیدا کند، و یا بمیرد.

۱۰. مرد آزاد ‒ Free Guy ‒ سه جولای 2020.

۱۰. مرد آزاد ‒ Free Guy ‒ سه جولای 2020.

“رایان رینولدز” و “تایکا واتیتی” در گذشته در فیلم “فانوس سبز” با هم به ایفای نقش پرداختند. علیرغم توانایی منحصر به فرد آنها در زمینه طنز، این فیلم اصلا موفقیت آمیز نبود. خوشبختانه “مرد آزاد” برخلاف آن است. این فیلم توسط “شان لوی” خالق آثاری مانند “شبی در موزه”  و “چیزهای عجیب” کارگردانی شده است. داستان فیلم درباره مردی است که متوجه می‌شود دنیایش آنقدرها هم که فکر می‌کند، واقعی نیست. در واقع او تنها شخصیتی جزیی در یک بازی ویدئویی به نام شهر آزاد است. مشکل زمانی شروع می‌شود که او می‌فهمد بازی قرار است به زودی آفلاین شود. “جودی کامز” و “یوتکارش آمبادکار” از دیگر بازیگران فیلم هستند. این اثر را هم می‌تواند با اطمینان به عنوان یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2020 در نظر گرفت.

۹. بی نهایت ‒ Infinite ‒ هفت آگوست 2020.

۹. بی نهایت ‒ Infinite ‒ هفت آگوست 2020.

“آنتونی فاکوآ” که برای ساخت فیلم‌های “اکولایزر” و “روز تعلیم” معروف است، “بی نهایت” را کارگردانی می‌کند. “مارک والبرگ” نقش اصلی این فیلم را بر عهده دارد. او نقش “ایوان مایکلز” را ایفا می‌کند، مردی که دچار توهم است و در ابتدا، گمان می‌کند که این امر بخشی از بیماری اوست، اما بعد متوجه می‌شود که آن‌ها الهاماتی از زندگی گذشته او هستند. دیگر ستارگان فیلم “چیویتل اجیوفور”، “جیسون مانتزوکاس”، “دیلن اوبرایان” و “روپرت فرند” هستند.

۸. بایوس ‒ Bios ‒ دو اکتبر 2020.

۸. بایوس ‒ Bios ‒ دو اکتبر 2020.

“بایوس” به کارگردانی “میگوئل اسپونچنیک” که برای کارگردانی بهترین قسمت‌های “بازی تاج و تخت” معروف است، درباره اتفاقات زندگی آخرین فرد روی زمین می‌باشد. در این اثر که یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2020  نامیده شده “تام هنکس”  در نقش “فینچ” مخترعی است که تنها یک سگ دارد. اما مرگ او نزدیک است و حالا به کسی نیاز دارد تا پس از مرگ او از سگش مراقبت کند و به همین دلیل یک روبات می‌سازد؛ در حالی که فینچ و سگش تلاش می‌کنند تا به حضور آن عادت کنند، روبات سعی می‌کند که انسانیت و احساسات را از آن‌ها یاد بگیرد و درک کند. “لورا هاریر”، “کالب لندری” و “سامیرا ویلی” دیگر ستارگان این فیلم هستند.

۷. هوش فوق العاده ‒ Super Intelligence ‒ 2020.

۷. هوش فوق العاده ‒ Super Intelligence ‒ 2020.

“ملیسا مک کارتی” در حال حاضر یکی از بامزه‌ترین بازیگران هالیوود است. او با طنز منحصر به فرد و ایفای نقش پر زحمت خود تمام فیلم‌ هایی را که در آن حضور داشته بامزه می‌کند. فیلم جدیدی که در آن ایفای نقش کرده “هوش فوق العاده” است که زمینه‌ای علمی تخیلی و کمدی دارد. داستان فیلم درباره “کارول پیترز” می‌باشد، زنی که از زندگی بی روح خود خسته شده است. اما وقتی وسیله‌های درون خانه‌اش شروع به صحبت کردن می‌کنند، همه چیز تغییر می‌کند. ابتدا فکر می‌کند دیوانه شده است، اما خیلی زود متوجه می‌شود که او منبع تحقیق بر اولین هوش مصنوعی دنیاست. “جیمز کوردون” صدا پیشه هوش مصنوعی است و “بابی کاناول”، “سم ریچاردسون”، و “کاران سونی” دیگر بازیگران این فیلم هستند.

۶. آشوب مدام ‒ Chaos Walking ‒ 2020.

۶. آشوب مدام ‒ Chaos Walking ‒ 2020.

“تام هالند” و “دیزی ریدلی” پس از ایفای نقش به عنوان “پیتر پارکر/ مرد عنکبوتی” و “ری” در حرفه خود پیشرفت کردند. هالند با بازی در فیلم‌ های “غیرممکن” (The Impossible) و “شهر گمشده زد” (The Lost City of Z) خود را به عنوان بازیگری توانا ثابت کرد و پس از اینکه عضوی از دنیای سینمایی مارول شد، طرفداران زیادی به دست آورد. دیزی ریدلی قبل از این که عضوی از “جنگ ستارگان: نیرو برمی خیزد” شود، در فیلم‌ های مستقل زیادی ایفای نقش کرده بود. حضور این بازیگران در “آشوب مدام” از جمله عواملی است که این اثر را به یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2020 تبدیل می‌کنند. داستان در دنیای آینده و در سیاره‌ای جدید اتفاق میفتد که در آن می‌توان فکر همه افراد را خواند. اما وقتی “تاد هویت” “ویولا اد” را پیدا می‌کند، پی می‌برد که او کلید حل معمای این مکان جدید است.

۵. تل ماسه ‒ Dune ‒ هجده دسامبر 2020.

۵. تل ماسه ‒ Dune ‒ هجده دسامبر 2020.

“تل ماسه” اگر خوب ساخته شود، می‌تواند یکی از هیجان انگیزترین فیلم‌ های سال (هر سالی که پخش می‌شود) باشد. داستان این اثر بر اساس رمان “فرانک هربرت” با همین نام نوشته شده و به دلیل موضوعات عمیقی که دارد، پیچیده است. “تیموتی شالامی”، “اسکار ایزا”و “ربکا فرگوسن” بازیگران این فیلم هستند، و این هم یکی دیگر از دلایل هیجان انگیز بودن این فیلم محسوب می‌شود. “جاش برولین“، “دیو باتیستا”، “جیسون موموآ” و “خاویر باردم”  هم جزو بازیگران مکمل هستند.

۴. روبوکالیپس ‒ Robopocalypse ‒ 2020.

۴. روبوکالیپس ‒ Robopocalypse ‒ 2020.

انسان‌ها برای همه چیز بر تکنولوژی تکیه کرده‌اند. وجود هوش مصنوعی همه کارها را راحتتر کرده است. با این وجود، روایتگران همواره از این موضوع استفاده کرده‌اند تا نشان دهند، که ممکن است تکنولوژی هوشمند پایان دهنده بشریت باشد. در کتاب “دنیل اچ. ویلسون” مفهومی مشابه همین موضوع مطرح شده، و این فیلم بر اساس آن ساخته شده است. پس از اینکه ماشین‌ها دنیا را در دست می‌گیرند، انسان‌ها با هم متحد می‌شوند تا علیه آنها بجنگند. قبل از آن “استیون اسپیلبرگ” برای کارگردانی فیلم انتخاب شده بود، اما بنا به دلایلی حالا “مایکل بی” جایگاه کارگردانی را از آن خود کرده است. “کریس همسورث” نقش اصلی این فیلم را بر عهده دارد.

۳. مرد شش میلیارد دلاری ‒ The Six Billion Dollar Man ‒ 2020.

۳. مرد شش میلیارد دلاری ‒ The Six Billion Dollar Man ‒ 2020.

“مرد شش میلیارد دلاری” بر گرفته از سریال تلوزیونی “مرد شش میلیون دلاری” است، که خود این سریال از کتابی به نام “سایبورگ” اقتباس شده است. این فیلم در قالب یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2020 “مارک والبرگ” را به عنوان یک سایبورگ به تصویر می‌کشد! داستان این اثر درباره “استیو آستین” است. او یک فضانورد است که پس از نابودی سفینه‌اش دچار صدمات جدی می‌شود. تنها راه نجاتش این است که اعضای بدن او با چیزهای بهتری تعویض شوند. او با این پروژه دولتی موافق می‌کند و متوجه می‌شود که اینکار سود زیادی برایش دارد. با این حال، چیزی به نام زندگی آزاد وجود ندارد و آستین خیلی زود این موضوع را درک می‌کند.

۲. لشکر ‒ The Division ‒ هنوز اعلام نشده است.

۲. لشکر ‒ The Division ‒ هنوز اعلام نشده است.

این فیلم که از بازی ویدیویی فوق العاده “تام کلنسی” اقتباس شده است، در آینده‌ نزدیک رخ می‌دهد، جایی که یک بیوتروریست ترکیب اجتماعی شهر نیویورک را فلج می‌کند. سازمانی ویژه به نام لشکر استراتژیک وطنی، یا همان لشکر، برای متعادل سازی دوباره جو شهر دست به کار می‌شوند. در حالی که فرقه‌های مختلف تلاش می‌کنند تا به هر نحوی قدرت شهر را به دست بگیرند، دانشمندان به دنبال درمان می‌گردند. در همین حال، نهادهای شرور در حال ساخت استحکامات در شهر هستند. “دیوید لینچ” کارگردانی این فیلم را بر عهده دارد، او همچنین آثاری مثل “جان ویک” (John Wick)، “بلوند اتمی” (Atomic Blonde)، و “ددپول ۲” را کارگردانی کرده است. “جیک جیلنهال ” و  “جسیکا چستین”  از بازیگران این فیلم هستند.

۱. آواتار 2 – Avatar 2 – هفده دسامبر 2021.

۱. آواتار 2 – Avatar 2 – هفده دسامبر 2021.

از زمانی که شاهکار “جیمز کامرون” یعنی “آواتار” سینما را مزین کرد، سال‌ها می‌گذرد و حالا دیگر می‌توان گفت که انتظارها برای دنباله آن تقریباً به پایان رسیده است! فقط باید کمی دیگر صبر کنید؛ اما آینده برای طرفداران این فیلم روشن است، چون همین حالا ساخت دنباله‌ای دیگر برای آن اعلام شده است. اگر این سؤال در ذهنتان نقش بسته که “چرا ساخت این قسمت آنقدر طول کشید؟”، پس باید بدانید که کارگردان فیلم منتظر یک فناوری جدید بود که تا به حال از آن استفاده نشده است! “سم ورتینگتون”، “زویی سالدانا”، و “استفن لانگ” بار دیگر در این فیلم در نقش خود ظاهر خواهند شد. “سیگورنی ویور” نیز باز خواهد گشت، اما مشخصاً به شکلی دیگر، چرا که کار نقش او در قسمت قبل به پایان رسید!

بیشتر بخوانید:

.

منبع: thecinemaholicارسال نظر