همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

متخصص ارتودنسی خوب کیست؟

ارتودنسی یکی از شغل هایی است که ترکیبی از دانش علم پزشکی و دندان‌پزشکی است. بهترین متخصص ارتودنسی باید به کمک هنر و دانستن اصول زیباشناسی، برای شما علاوه بر دندان، لبخند زیبایی به ارمغان بیاورد.

چون افرادی که به سوی متخصص های ارتودنسی می‌روند، به دنبال لبخندی زیبا و دندان های سفید هستند. بهترین متخصص ارتودنسی، به کمک روش های نوین به شما کمک می‌کند تا سلامت دهان و دندان را به شما برگرداند. متخصص ارتودنسی خوب، باید از مهارت هایی برخوردار باشد تا بیماران از او راضی باشند. کار اصلی که متخصص ارتودنسی خوب باید آن‌ها را انجام دهد شامل: 1. کجی دندان  2.ازدحام دندان  3. اوربایت  4. آندربایت

ارتودنسی کردن انواع مختلفی دارد و بسته به نیاز دندان هایتان از آن‌ها استفاده می‌شود. در ادامه این مقاله با ویژگی هایی مهمی که یک متخصص ارتودنسی خوب باید داشته باشد آشنا می‌شوید.

رابطه متخصص ارتودنسی خوب با کودکان

در دوره هایی که متخصص ارتودنسی باید آن را بگذراند، ارتباط مؤثر با کودکان است. آن‌ها باید بتوانند مشکلات دندانی کودکان را به خوبی تشخصی دهند. همچنین بتوانند با رفتاری که کودکان دوست دارند، آن‌ها را مدتی را ثابت بر روی صندلی مخصوص نگه داری کنند.

ممکن است وارد مطب ارتودنسی دندان شوید و ببینید که علاوه بر وجود کودک، بزرگ‌سالانی نیز هستند که دندان های خود را ارتودنسی کنند. متخصص ارتودنسی خوب کسی است که توانایی درست کردن دندان های کودکان و بزرگسالان را با هم داشته باشند.

متخصص ارتودنسی می‌تواند مشکلاتی از جمله به هم ریختگی و کجی دندان های کودک عزیز شما را درست کنند. همچنین با داشتن رفتاری مناسب باعث می‌شود، کودکانی که از مطب دکترها ترس دارند، برای دفعات بعدی این ترس را دیگر نداشته باشند.

متخصص ارتودنسی

ارتباط مؤثر با همه بیماران خود

متخصص ارتودنسی خوب با داشتن ارتباط دوستانه و صمیمانه با بیماران خود، آن‌ها را راضی نگه دارد. همچنین داشتن اخلاق خوب در کار کردن تأثیر زیادی بر حس بیماران می‌گذارد.

علاوه بر داشتن اخلاق خوب، باید با توضیح دادن کامل به بیمار که قرار است چه کارهایی را انجام دهد، به آن آرامش بدهد. با توضیح درباره نحوه پرداخت و هزینه ارتودنسی کردن، از دیگر موضوعاتی است که متخصص ارتودنسی خوب باید درباره آن صحبت کند. در آخر باید مطمئن شود که تمام جزئیات برای بیمار واضح است.

با مراجعه کنندگان گفت و گو داشته باشید

برای اینکه متوجه شوید کار حرفه‌ای متخصص ارتودنسی خوب است یا نه، کافی است که با بیماران گفت‌وگو داشته باشید که آیا آن‌ها از خدمات پزشکی دکتر مورد نظرتان، راضی هستند یا خیر.

یکی دیگر از راه هایی که می‌توانید ببینید که پزشک تان، چه بازخوردهایی را دریافت کرده است، کافی است اسم آنها را در اینترنت قرچ کنید و نظر دیگران را راجب او بخوانید سپس تصمیم بگیرید که آیا او را انتخاب کنید یا نه.

متخصص ارتودنسی

دارای دستیاران باتجربه و حرفه ای باشد

علاوه بر با تجربه و بااخلاق بودن خود متخصص ارتودنسی، دستیارانی آگاه و با تجربه داشته باشد تا بتوانند شما را به درستی راهنمایی کنند و همچنین سؤال های شما را به درست ترین شکل ممکن پاسخ دهند.

درست است که باید دستیاران نیز با تجربه باشند، ولی علاوه بر آن باید بتوانند رابطه متقابلی را با بزرگسالان و کودکان برقرار کنند. اینکه یک مطب از متخصص ارتودنسی خوب و پرسنل مجرب برخوردار باشد نشان دهنده با کیفیت بودن آن است.

به روز بودن به متدهای جدید دنیا

ارتودنتیست خوب کسی است که همیشه در حال مطالعه کردن باشد. با متد های جدید ارتودنسی کردن و دیگر موضوعات آشنایی کافی داشته باشد.

متخصص ارتودنسی خوب باید بتواند شما را بدون درد و سریع درمان کند. همچنین باید در سایت های خود درباره اینکه از چه متدی بر روی دندان ها پیاده کی کنند را، ذکر کنند تا شما آگاهی کامل را داشته باشید. این نکته های بسیار مهمی است که باید به آن توجه کنید.

متخصص ارتودنسی

ارائه مشاوره های رایگان به بیماران خود

ویزیت کردن و مشاوره دادن اکثر متخصص های ارتودنسی دارای هزینه است. در این جلسات پزشک به شما می‌گوید که قرار است چه کارهایی را بر روی دندان شما انجام دهد. ممکن است برای انجام ارتودنسی کردن دندان شما دو الی سه روش وجود داشته باشد.

نباید پزشک به شما روش درمانی را تحمیل کند. باید بر عهده خودتان بگذارد که دوست دارید با کدام روش درمان شوید. در آخر هم متخصص باید با توجه به سن و میزان درکتان با شما صحبت کند تا کامل متوجه اقداماتی که قرار است انجام شود، باشید.

همیشه در دسترس و جوابگو سؤالات شما است

ممکن است بعد جلسات مشاوره، سؤالات جدیدی برایتان پیش بیاید که یادتان رفته است در جلسه قبلی بپرسید. متخصص ارتودنسی خوب کسی است که همیشه در دسترس و سؤالات شما را پاسخ دهد.

امروزه اکثر پزشکان در فضای مجازی سایت های پرسش و پاسخ دارند و یا در شبکه های مجازی چون اینستاگرام صفحات خودشان را دارند که به صورت 24 ساعته به شما خدمات ارائه می‌دهند. پزشکانی که بیشتر در دسترس هستند و بیمار می‌تواند ارتباط مؤثری با آن‌ها برقرار کند، بر سابقه خود متخصص هم تأثیر می‌گذارد.

متخصص ارتودنسی

 

دریافت هزینه منصفانه

همه ما میدانیم که پروسه ارتودنسی کردن طولانی است. هزینه آن هم نسبتاً بالا است. اما متخصص ارتودنسی خوب با توجه به شرایط بیماران می‌تواند راه های مختلفی را پیش رو بیماران بگذارد. بعضی از آن‌ها نقداً هزینه ارتودنسی را دریافت می‌کنند. ولی بعضی دیگر آن‌ها ابتدا تمام درمان را انجام می‌دهند و سپس با قسط بندی آن‌ها را دریافت می‌کند. این‌گونه مراجعان می‌توانند درمان خود را هرچه سریع تر شروع کنند و تا پایان درمان مقدار هزینه را تهیه کنند.

ویژگی هایی که گفته شد، از مهم ترین هایی است که باید در انتخاب متخصص ارتودنسی خوب دقت و پیدا کنید. هرچقدر متخصص ارتودنسی خودتان را با شرایط بالا تطبیق دهید، در آخر درمان خودتان رضایت کافی را دارید و از آن لذت می‌برید.

اگر به سلامت دهان و دندان خود و فرزندانتان اهمیت می دهید و می خواهید لبخندی زیبا داشته باشید با ما همراه باشید. با یک سرچ در اینترنت‌ها و شبکه های مجازی، به بهترین‌ها دست پیدا کنید. حتماً ملاک اصلی خود را بر روی بیماران و تعداد مراجعین قرار دهید و سپس با خیالی آسوده وقت بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی انواع درمان های دندانپزشکی اعم از ارتودنسی و ایمپلنت با مشاورین ما در ارتباط باشید.

.

پایان رپورتاژ آگهی

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر