کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

نخستین جلسه کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال برگزار شد

نخستین جلسه کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال، با حضور احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی؛ سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و نمایندگان تام‌الاختیار سایر دستگاه‌های عضو، به ریاست عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

نخستین جلسه کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین جلسه کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال گفت:

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

باید موانع بر سر راه‌ کسب‌و‌کارهای دیجیتال را از بین ببریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه با بهره‌گیری از ارتباطات و فناوری اطلاعات، می‌توانیم مشکلات کشور را حل کنیم و در سطح جهانی هم در این حوزه حرفی برای گفتن داشته باشیم، گفت: «باید از فرصتی که پیش‌آمده حداکثر استفاده را ببریم تا بتوانیم به‌سرعت موانع کسب‌وکارهای دیجیتال و بحث اقتصاد دیجیتال را برطرف کنیم و به اهداف تعیین‌شده یعنی رسیدن به سهم ۱۰ درصدی اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی تا سال ۱۴۰۴ دست پیدا کنیم».

عیسی زارع پور درباره ماهیت قانونی تصمیم گیری های این کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال توضیح داد:

بر اساس اصل ۱۲۷ و ۱۳۸ قانون اساسی، تمام اختیارات هیئت وزیران و رئیس‌جمهوری در موضوع اقتصاد دیجیتال به این کارگروه تفویض شده است و مصوبات آن عین مصوبات هیئت‌وزیران است و تصمیماتی که در این کارگروه گرفته می‌شود به‌منزله تصمیم رئیس‌جمهوری است.

اعضای تشکیل دهنده کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال عبارتند از:

کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال مرکب از وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ امور اقتصادی و دارایی؛ صنعت، معدن و تجارت؛ تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و رئیس‌کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تشکیل‌شده است. اختیارات هیئت‌وزیران در تصویب مقررات مربوط به موضوعات یادشده، بر اساس اصل ۱۳۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز به وزرای عضو کارگروه تفویض شده است.ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    من به تمام مسولین وریس جمهورمحترم هرچه بگویند احترام گذاشته واجرا خواهم کرد

    پاسخ