coinex
OMPFinex

بزرگترین هواپیما دنیا رکورد بلندترین سطح پرواز را شکست ؛ با رخ (ROC) آشنا شوید

بزرگترین هواپیما دنیا رکورد بلندترین سطح پرواز را شکستبزرگ ترین هواپیمای دنیا موسوم به «رخ» (ROC) در هفتمین پرواز آزمایشی به بالاترین سطحی که تاکنون پرواز کرده است، رسید.

رخ، بزرگ‌ترین هواپیمای جهان، در آزمایشی که اخیراً در فرودگاه صحرای موهاوی در کالیفرنیا به پایان رسیده است، رکورد ارتفاع گیری قبلی خود را شکست. شرکت استارتولانچ در مشارکت با شرکت اسکیلد کامپوزیتس، با موفقیت پروازهای آزمایشی بزرگترین هواپیمای جهان را انجام دادند و خلبان ها عملکرد و مانورپذیری این هواپیمای تمام کامپوزیتی را ارزیابی کردند. شرکت استراتولانچ سازنده این هواپیما نیز طی بیانیه ای آزمایش موفقیت آمیز این هواپیما را تایید کرد.

بزرگترین هواپیما دنیا رکورد بلندترین سطح پرواز را شکست

شرکت استارتولانچ اعلام کرده است که هواپیمای غول پیکرش در هفتمین پرواز آزمایشی که بر فراز صحرای موهاوی کالیفرنیا انجام گرفت به بالاترین ارتفاع پروازی اش رسیده و 27000 پا اوج گرفته است.  هواپیمای حمل‌کننده عظیم رخ (Roc)  طی هفتمین پرواز آزمایشی خود نه تنها توانست به نتایج درخشانی دست یابد، بلکه موفق شد با پرواز در ارتفاع بالاتر رکورد پیشین خود را هم جا‌به‌جا کند.

در سال 2019 آینده شرکت استراتولانچ پس از مرگ پل آلن، بنیانگذار شرکت – که بلافاصله بعد از اولین پرواز رخ ، روی داد – در هاله ای از ابهام قرار داشت، اما حالا شرایط کاملا متفاوت است. آلن، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت بود و این شرکت را با هدف پرتاب ماهواره به مدار پایین زمین راه اندازی کرد.

در ادامه ویدیویی تماشا می کنید که پرواز آزمایشی این هواگرد بزرگ را به شما نشان می دهد:

یکی از اهداف پرواز آزمایشی اخیر، گردآوری اطلاعات در مورد خواص آیرودینامیکی هواپیما بود که با موفقیت انجام گرفت. هفتمین پرواز آزمایشی، یک هفته پس از پرواز ششم انجام گرفت که نتوانسته بود به همه اهداف تعیین شده اش برسد. این شرکت در نهایت به جای ماهواره های کوچک وسایل نقلیه تحقیقاتی مافوق صوت را به فضا پرتاب کرد. اواخر سال گذشته، شرکت مذکور قراردادی با وزارت دفاع ایالات متحده برای انجام آزمایش‌های پرواز مافوق صوت برای ارتش منعقد کرد و اکنون به هدف نهایی خود نزدیک‌تر شده است.

گفتنی است این پرنده پهن‌پیکر که قرار است در نهایت دیگر وسیله‌ نقلیه فراصوت استراتولانچ را به جو منتقل کند، طی آزمایش اخیر که داخل حریم هوایی صحرای موهاوی در کالیفرنیا انجام شد، توانست به حداکثر ارتفاع ۸۲۰۰ متر برسد. رخ با پهنای باند 117 متر و شش موتور ساخت شرکت بوئینگ بزرگ ترین هواپیمای دنیا است و در آخرین پرواز آزمایشی خود طی سه ساعت توانست به مدت یک دقیقه حداکثر ارتفاع 8200 متری برسد.

این هواپیما در پرواز قبلی خود به ارتفاع 4572 متری رسیده بود. رخ همچنین دارای دو بدنه است که توسط یک بال مرکزی به هم متصل شده اند. با استناد به بیانیه منتشر شده از سوی نماینده استراتولانچ، تمرکز هفتمین پرواز آزمایشی روی مواردی چون سرعت هوایی، عامل بارگذاری و همچنین نصب پایلون در پلتفرم میانی (قطعه‌ای که محموله رخ به آن متصل می‌شود) خلاصه شده بود.

بیشتر بخوانید:

.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر