کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2030 : چه انتظاری از BTC می‌توان داشت؟

در سال‌های اخیر تحلیل بلندمدت قیمت BTC به موضوعی داغ میان معامله‌گران تبدیل شده است. پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2030 به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد.

از زمان پیدایش بیت کوین تاکنون، قیمت این رمزارز به طور پیوسته در حال افزایش بوده است. آخرین رکورد تاریخی بیت کوین به نوامبر 2021 باز می‌گردد. در آن زمان قیمت بیت کوین به 69000 دلار رسیده بود. در این مقاله با جمع‌آوری نظرات کارشناسان حرفه‌ای حوزه رمزارزها، قیمت بیت کوین در سال 2030 را پیش‌بینی خواهیم کرد.

آرون گروپس

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2030

طرفداران بیت کوین معتقدند این دارایی در مسیر تبدیل شدن به یک واحد پولی و پوشش قوی در برابر تورم قرار دارد. پیش‌بینی قیمت آتی بیت کوین به موضوعی داغ میان معامله‌گران ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. قیمت BTC در اکثر مواقع کل بازار رمزارزها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2030 : چه انتظاری از BTC می‌توان داشت؟

بازار کریپتوکارنسی در سال 2022 دچار نوسانات سنگینی شد. در پی این نوسانات، قیمت بیت کوین تا 70 درصد نسبت به بالاترین قیمت تاریخی خود سقوط کرد. قبل از پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2030 به برخی از عوامل مهم و تأثیرگذار بر قیمت بزرگترین رمزارز بازار می‌پردازیم.

عملیات هاوینگ بیت کوین

رویداد هاوینگ بیت کوین با کاهش تعداد بیت کوین‌های در گردش و افزایش تقاضا برای این رمزارز باعث ایجاد تورم در شبکه BTC خواهد شد. این رویداد نشان‌دهنده کاهش نرخ تولید بیت‌کوین‌های جدید است. با کاهش عرضه، انتظار می‌رود نرخ تورم بیت کوین نیز کاهش یابد. انتظار می‌رود نرخ تورم بیت کوین تا دسامبر 2030 به 0.39 درصد برسد.

رویدادهای هاوینگ بیت کوین در گذشته منجر به افزایش قابل توجه قیمت این رمزارز شده است. به عنوان مثال، هاوینگ 28 نوامبر 2012، قیمت BTC را از 12 دلار به 1200 دلار رساند. رویداد دوم هاوینگ در 9 جولای 2016 منجر به افزایش قیمت 647 دلاری بیت کوین شد. طلای دیجیتال در سومین رویداد هاوینگ خود در 17 دسامبر 2017، افزایش 2960 درصدی را تجربه کرد.

پس از هاوینگ 2017، بیت کوین وارد فصل زمستان کریپتویی شد. قیمت این رمزارز در سال 2018 به طرز قابل توجهی اصلاح نمود. هر واحد بیت کوین در 17 دسامبر 2018 با قیمت 3276 دلار معامله می‌شد. در نهایت پس از اتمام زمستان کریپتویی، بیت کوین مجدداً با افزایش قیمت 506 درصدی مواجه شد. آخرین هاوینگ BTC در 11 می 2020 رخ داد. در آن زمان قیمت بیت کوین 8700 دلار بود. پس از آخرین رویداد هاوینگ، قیمت بیت کوین با رشد 1244 درصدی در تاریخ 11 می 2021 به 49 هزار دلار رسید.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2030 : چه انتظاری از BTC می‌توان داشت؟

احتمال وقوع دو هاوینگ دیگر تا سال 2030

همانطور که اشاره کردیم هاوینگ یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که حین پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2030 می‌بایست مورد بررسی قرار گیرد. به احتمال زیاد BTC تا سال 2030 دو رویداد هاوینگ دیگر را نیز تجربه خواهد کرد. رفتار فعلی قیمت بیت کوین مشابه با عملیات هاوینگ سال 2017 است.

در بازه زمانی میان دو رویداد اول هاوینگ بیت کوین، قیمت این رمزارز به طور میانگین 3267 درصد افزایش یافته است. به احتمال زیاد قیمت بیت کوین تا رویداد هاوینگ بعدی در سال 2024 به 284272 دلار خواهد رسید.

عوامل موثر بر پیش‌بینی قیمت بیت کوین

از زمان ظهور بیت کوین تا کنون، این دارایی توسط بسیاری از موسسات مورد پذیرش قرار گرفته است. BTC در سال 2021 به عنوان واحد پول رسمی کشور السالوادور انتخاب شد. به احتمال زیاد چندین کشور از آمریکای مرکزی و جنوبی نیز در آینده BTC را به عنوان واحد پولی خود انتخاب خواهند کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده، راه‌اندازی اولین صندوق معاملات آتی بیت کوین (ETF) در ماه اکتبر، به سرمایه‌گذاران قابلیت حفاظت از سرمایه و نقدینگی را حین شرکت در معاملات بازار خواهد داد. راه‌اندازی این صندوق نقش زیادی در رشد قیمتی بیت کوین تا بالاترین سقف تاریخی داشت.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2030 : چه انتظاری از BTC می‌توان داشت؟

سرانجام بیت کوین در سال 2030 چه خواهد شد؟

بسیاری از کارشناسان دیدگاه خود را در زمینه پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2030 منتشر کرده‌اند. برخی از این افراد نسبت به صعودی بودن قیمت BTC خوشبین هستند. به عنوان مثال، Winklevoss Twins، یکی از بنیانگذاران صرافی ارز دیجیتال Gemini، پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین تا سال 2030 به 500 هزار دلار خواهد رسید. به عقیده بنیانگذار Gemini، بیت کوین در آینده جایگزین طلا خواهد شد.

بلال حمود (Bilal Hammoud)، مدیرعامل NDAX نیز پیش‌بینی مشابه‌ای دارد. او نیز معتقد است در سال 2030 شاهد بیت کوین 500 هزار دلاری خواهیم بود. به عقیده بلال، هدف نهایی بیت کوین بالاتر از این ارقام خواهد بود، اما پروژه‌هایی که باعث افزایش نرخ بهره می‌شوند بر قیمت این رمزارز تأثیر خواهند گذاشت. الکس فالیوشین (Alex Faliushin)، بنیانگذار پلتفرم وام‌دهی کریپتو اظهار نمود که هر واحد BTC در سال 2030 با قیمت 1 میلیون دلار معامله خواهد شد.

پیش‌بینی بلندمدت بیت کوین دشوار است

با توجه به پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2030 توسط کارشناسان و ناظران، انتظار می‌رود قیمت بیت کوین در سال‌های آینده همچنان به روند صعودی خود ادامه دهد. سرمایه‌گذاران همچنان دلایل قانع‌کننده‌ای برای خوشبینی به بازار ارزهای دیجیتال دارند.

علی‌رغم نوسانی بودن بیت کوین، این رمزارز همچنان یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت در بازار کریپتوکارنسی‌ها به شمار می‌رود. هیچکس نمی‌تواند قبل از پایان سال جاری قیمت بیت کوین را به طور دقیق پیش‌بینی کند. پیش‌بینی 8 سال آینده بیت کوین بسیار دشوار است، اما با توجه به میانگین نظرات اعلام شده توسط کارشناسان، هر واحد بیت کوین تا سال 2030 به احتمال زیاد با قیمت 666666 دلار معامله خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 2030 چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید.

منبع: finbold

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر