coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

هشدار گوگل: همین حالا کروم را آپدیت کنید تا از این بدافزار در امان باشید!

آسیب‌پذیری روز صفر این بار گریبان کروم را گرفت. البته گوگل برای رفع این آسیب‌پذیری یک بروزرسانی منتشر کرده است؛ پس همین حالا کروم را آپدیت کنید.

آسیب‌پذیری روز صفر یا حمله روز صفر (zero day attak) یک نوع تهدید حمله کامپیوتری است. این تهدید از یک آسیب‌پذیری ناشناخته در نرم‌افزاری کاربردی استفاده می‌کند. این حمله کامپیوتری به این دلیل حمله روز صفر نام‌گذاری شده است که توسعه دهنده نرم‌افزار برای رفع آسیب‌پذیری عملا صفر روز زمان داشته است.

بیشتر بخوانید: شناسایی روبیکا به عنوان بدافزار جاسوسی توسط گوگل پلی ؛ «همین حالا این نرم‌افزار را حذف کنید!»

کروم را آپدیت کنید تا از حمله روز صفر در امان بمانید

اکنون گوگل کروم قربانی حمله روز صفر شده است. البته خوشبختانه گوگل خیلی زود یک بروزرسانی منتشر کرده و از کاربران خواسته سریعا آن را دریافت کنند.

کروم را آپدیت کنید تا از حمله روز صفر در امان بمانید

آسیب‌پذیری‌ها اثرات مخرب فراوانی دارند و قادرند اطلاعات میلیون‌ها کاربر مرورگرها را تحت خطر قرار دهند. جدیدترین آسیب‌پذیری که مرورگر کروم را تهدید می‌کند، CVE-2022-3723 نام دارد و طبق گزارش‌ها، برای اولین بار چند روز پیش توسط شرکت امنیتی آواست شناسایی شد.

این آسیب‌پذیری، زمانی که یک برنامه در حال استفاده از یک نوع خاص Base Type برای دسترسی به منابع است، از فرصت استفاده می‌کند و به دنبال دسترسی به این منابع می‌رود.

این اقدام سیستم را گیج و با خطا روبه‌رو می‌کند. در نهایت برنامه‌های مشکوک می‌توانند به بخشی از حافظه سیستم دسترسی پیدا کنند؛ مناطقی که در حالت عادی از آن‌‌ها در برابر چنین اقداماتی محافظت می‌شود.

بیشتر بخوانید

دیدگاه شما در خصوص آپدیت کروم چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر