OMPFinex
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

درخواست وزیر ارتباطات برای اعمال محدودیت های شدیدتر اینترنتی ؛ ماجرا چیست؟

به تازگی تصویری از یک نامه محرمانه که مربوط به اعمال محدودیت های شدیدتر اینترنتی است در فضای مجازی دست به دست می‌شود. این تصویر حقیقت دارد؟

محمد احسان خرامید؛ رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه‌ی توییتری خود مطلبی برای روشن‌گری این تصاویر منتشر کرد. وی در صفحه شخصی خود نوشت: «از دیروز در فضای مجازی تصویر نامه‌ای بدون سربرگ، شماره و امضا با عنوان سرّی و با موضوع اعمال محدودیت‌های شدید در اینترنت منتشر شده که آن را به دکتر زارع پور منتسب کرده‌اند.» در ادامه به توضیحات رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌پردازیم. آیا محدودیت های شدیدتر اینترنتی در راه است؟

بیشتر بخوانید: مهمترین و جدیدترین اخبار فیلترینگ و محدودیت های اینترنتی! / از ضرر قطعی اینترنت تا فیلترینگ اپلیکیشن ها!

اعمال محدودیت های شدیدتر اینترنتی ؛ از شایعه تا واقعیت!

محمد احسان خرامید؛ رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با رسانه‌ها در توضیح این نامه اعلام کرد که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص این نامه گفته است که چنین نامه‌ای را هرگز به عمرش ندیده است و آن را امضا نکرده است.

اعمال محدودیت های شدیدتر اینترنتیاعمال محدودیت های شدیدتر اینترنتی

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: «ماموریت مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه که در آن زمان دکتر زارع پور مسئولیت آن را برعهده داشتند، توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات قوه قضاییه و توسعه خدمات الکترونیکی این قوه است که نتایج آن راه‌اندازی ده‌ها خدمت برخط در قوه قضاییه مانند: احراز هویت برخط، دریافت سوء و عدم سوء پیشپینه برخط، ارسال لوایح به‌صورت الکترونیک، نوبت‌دهی برخط و… بوده که در نوع خود قابل توجه است.»

وی افزود: «اصولا مرکز مذکور هیچ مسئولیتی در حوزه مدیریت فضای مجازی ندارد که بخواهد در جلساتی با این موضوع شرکت کند و یا صورت‌جلسه‌ای امضا کند.»

محمد احسان خرامید ادامه داد: «با توجه به اینکه نامه مذکور فاقد حداقل موارد معمول مکاتبات اداری است و نه سربرگ دارد، نه تاریخ و نه حتی امضا؛ منتشرکنندگان خارجی و تأییدکنندگان داخلی آن اعتباری برای ایجاد حواشی و بعدی را نیز ندارند. دفعات بعدی حواستان باشد که طبقه بندی سری را ایمیل نمی کنند.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره امکان اعمال محدودیت های شدیدتر اینترنتی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (18 نظر)

  هر چیزی که این مسئولین میگن مطمئن باشید برعکس هست، هر چیزی. (تو تاریخ ثبت شده)

  پاسخ

  8 سال اخیر رو به کل 43 سال سرایت ندید لطفا. عدم قطعی برق در تابستان، حذف ارز ترجیحی با حداقل بار تورمی، جمع کردن کرونا، عدم استقراض از بانک مرکزی و کاهش محسوس نرخ تورم هم از گفته‌های مسئولین بود که عملی شد. اینا سیاه مطلق و سفید مطلق نیستن

  پاسخ

  دلار 40 تومن شده اجناس چند برابر چی میگی حالت خوش نیست

  پاسخ

  داداش هدف از این اغتشاشات و هدف دشمنامون اینه که دلار به 200 هزار برسه.
  دولت بتونه تبعاتش رو کنترل کنه باید به عنوان قهرمان ازش یاد بشه
  دقت کنیم

  پاسخ

  اقا جان کرونا فقط ایران جمع نشده که بخایم پوزشو بدیم کل جهان جمع شده حتی دیگه توو اخبارمونم حرفی از امریکا و تعداد مرگ و میرش نیست . پس این دولت و دولت قبلی هیچ کاری نکردن فقط حرف بودن

  پاسخ

  این حمید سایبریه . پول میگیره این حرفارو بزنه . الکی خودتونو عصبی نکنین . وگرنه چرت و پرتاشو به یه بچه ی 10 ساله هم نشون بدی میخنده . درمورد اون نامه هم اگه اینترنت قطع بشه یعنی نامه واقعی بوده ، اگه قطع نشه هم برای این بوده که شک مردم رو برطرف کنن که بازم واقعی بودن نامه رو اثبات میکنه .

  پاسخ

  چرا حرف اضافه میزنی می خوای بگم یک برق تو تابستان امسال نزدیک به هشت ؛ نه بار قطع شد . دو ؛ بخواطر حذف ارز ترجیحی مثال مرغ به کیلویی هشتاد هزار تومان رسید . سه ؛ دلار به ۳۷ هزار تومان رسید . ۴ ؛ امسال بخواطر فیلتر کردن و پایین آوردن پهنای باند اینترنت کسب و کار ها مخصوصا اونایی که ارز دیجیتال داشتن و استارتاپ ها کلی ضرر کردن . اینم از کار های دولت . . .میخوای بازم بگم ها ؟ لطفاً دیگه حرف اضافه نزن

  پاسخ

  فقط اون قسمت جمع کردن کرونا :)) داداش ما معذرت می خوایم آسترازنیکا و فایزر و اسپوتنک زمان شما تولید شد . هرچند شما همچنان فکر می کنی کار با برکت جمع شد :))

  پاسخ

  سلام.
  داداش تکراتو شما همچین مقاله ها و خبرهایی میزاری، بعد انتظار دارید ما به این مسئولین ناسزا نگیم ؟ خوب میزاری ، ما هم ناسزا میگیم و بعد شما نظر رو تائید نمیکنی، خب بزار هر چی لیاقت این ….. هست ما سزارشون کنیم. این حداقل کار و دلخوشی رو از ما نگیر.

  پاسخ

  و ما مردمان کم حافظه ترین تاریخ این مرز و بومیم …

  پاسخ

  راست میکه همچین نامه ای نه امضا کرده نه دیده.
  اینجور کارها نیاز به نامه نگاری نداره. تلفنی هماهنگ میشه. میدونید که چی میگم…..

  پاسخ

  از کسایی که میگن عکس ناسا فیکه…هیچ انتظار شعور و درک و عقلو منطقی نداریم…

  پاسخ

  راه رفتن فضانورد روی ماه که از اساس دروغ بود .
  ناسا وحی منزل نیست که همه حرفهایش درست باشد .

  پاسخ

  تو بعضی کشورها هر خبری دروغ است مگر اینکه تکذیبش کنن

  پاسخ

  ای بابا مگه نظر مردم اهمیت داره نماینده نمیدونم کدوم کشور وقتی صحبت از ماندن به هر قیمت را بطور غیر مسقیم اشاره میکنه دیگه سربریدن نت که قابلی نداره.شما مراقب خودتان باشید تا بوقتش.

  پاسخ

  شما صاحب اختیار کل ملت هستید ملت ایران مثل خمیری هستند که هر جور حالت بدهید همان میشود کل کشور مال شماها هستش این اینترنت یک چیز معمولی هست . شماها عقل کل هستید بد و خوب شماها تشخیص می دهید ما در حد برده هستیم و خدمتگذار شما ها هستیم . ومن تا دیروز نه شما رو میشناختم و نه میدانستم شما چکاره هستید و به شما تبریک میگم معروف شدی

  پاسخ

  چی رو میخوان فیلتر کنن ؟ مگه چیزی هم مونده؟ نت هم که اکثرا ملی هست..

  پاسخ

  مردم هرچی bbc بگه و اون عربیاشون به نظرشون درسته و مسئول کشورش میگه:
  اشتباهه
  .
  اینقدر فهم، اعجوبه هست
  .
  کیا میخوان حکومت رو از الانیا بگیرن…

  پاسخ