coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

فیلترینگ گوگل دیسکاور ؛ کاهش چشمگیر ترافیک وب‌سایت‌های ایرانی!

در ادامه روند مسدودسازی و فیلتر پلتفرم‌های کاربردی خارجی، از ساعاتی پیش به نظر می‌رسد که فیلترینگ گوگل دیسکاور نیز عملی شده است.

از چند روز پیش در ایران بسیاری از سرویس‌های گوگل به مشکل خورده‌ و از دسترس خارج شده‌اند. در ادامه این روند امروز سرویس فید خبری کاربردی Google Discover نیز از دسترس خارج شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در حال حاضر این سرویس بر بستر اینترنت موبایل و ثابت در دسترس نیست.

بیشتر بخوانید: مهمترین و جدیدترین اخبار فیلترینگ و محدودیت های اینترنتی! / از ضرر قطعی اینترنت تا فیلترینگ اپلیکیشن ها!

فیلترینگ گوگل دیسکاور : نسخه بومی این یکی را هم دارید؟

فید خبری گوگل دیسکاور به عنوان یکی از کاربردی‌ترین بخش‌های اپلیکیشن گوگل، بر اساس علاقه‌مندی و جستجوی مخاطبان، محتوایی متناسب و دلخواه به او نشان می‌داد. فیلترینگ گوگل دیسکاور حالا نه فقط این دسترسی ساده به اخبار را قطع کرده، بلکه به طور خاص و عمده بر آمار ترافیک و بازدید وب‌سایت‌های ایرانی نیز موثر افتاده است.

در این شرایط سوال اساسی فعالان حوزه وب فارسی احتمالا می‌تواند این باشد که اگر برای اینستاگرام و واتساپ و دیگر پلتفرم‌ها جایگزینی وجود داشته باشد، برای گوگل دیسکاور دقیقا قرار است چه الگوریتم یا سرویس مشابه بومی ارائه شود؟ به فرض محال که چنین سرویسی ارائه شود، آیا پتانسیل گوگل دیسکاور را دارد؟

فیلترینگ گوگل دیسکاور ؛ کاهش چشمگیر ترافیک وب‌سایت‌های ایرانی!

در مدت گذشته شمار زیادی از اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های کاربردی خارجی فیلتر شده است و در این میان مهمترین‌ها واتساپ و اینستاگرام هستند. از دیگر مواردی که این روزها به صف فیلتری‌ها افزوده شده‌اند باید به گوگل پلی استور و گوگل مپ اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص فیلترینگ گوگل دیسکاور چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار فناوری را از تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر