فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

افزایش دو برابری قیمت اینترنت استارلینک در اوکراین ؛ سواستفاده ماسک از وضع بد اوکراین!

افزایش دو برابری قیمت اینترنت استارلینک در اوکراین آن هم به طرز ناگهانی می‌تواند تنها نشانه این باشد که آقای ماسک با فرصت‌طلبی در حال سواستفاده از وضعیت اوکراین است.

از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین، ایلان ماسک مدیرعامل و موسس تسلا، اسپیس ایکس و اخیرا توییتر تصمیم گرفت اینترنت ماهواره‌ای خود را در اختیار مردم اوکراین قرار دهد تا بدین نحو به آن‌ها کمکی کرده باشد. اما هرچه جنگ بین این دو کشور طولانی‌تر شد، ماسک هم به همان میزان از وعده اولیه خود نسبت به رایگان بودن این خدمات بازگشت. حال او هزینه خدمات استارلینک در اوکراین را افزایش داده است.

کریپتال گلوبال

بیشتر بخوانید: سازمان فضایی: راه اندازی اینترنت ماهواره‌ای ایران نیاز به همکاری بین‌المللی دارد

افزایش دو برابری قیمت اینترنت استارلینک در اوکراین

چندی پیش از این اقدام هم آقای ماسک رسما اعلام کرده بود که توان پرداخت هزینه‌های اینترنت ماهواره‌ای اوکراین را ندارد و از پنتاگون خواست که یا هزینه‌های اینترنت این کشور جنگ‌زده را پرداخت کند یا اجازه بدهد او ارائه این سرویس را به پایان برساند. گرچه ماسک در آن زمان از اظهارات و تصمیم خود منصرف شد، حالا خبر از افزایش قیمت اینترنت استارلینک در اوکراین رسیده است.

بنابر گزارش‌های موجود، قیمت پایانه یا ترمینال استارلینک پیش از این 385 ولی حالا در این کشور به 700 دلار رسیده و کاربران به جای ماهیانه 60 دلار نیز بایستی 75 دلار بپردازند. البته در گزارش‌ها دقیقا این موضوع ذکر نشده قیمت اینترنت ماهواره‌ای برای دولت اوکراین هم افزایش یافته یا خیر اما در حال حاضر در لهستان این قیمت‌ها اعمال شده است.

افزایش دو برابری قیمت اینترنت استارلینک در اوکراین ؛ سواستفاده ماسک از وضع بد اوکراین!

با این اوصاف به نظر می‌رسد ایلان ماسک به بدترین و زشت‌ترین حالت ممکن در حال سواستفاده از وضعیت بحران‌زده اوکراین است تا این کشور نیازمند به اینترنت را در شرایط فعلی تلکه کند! علاوه بر این،‌روسیه تجهیزات اینترنتی اوکراین را با خاک یکسان کرده و این یعنی اوکراینی‌ها در حال حاضر چاره‌ای جز استفاده از استارلینک ندارند.

بنابر گزارش‌های موجود، استارلینک در برخی از مناطق اوکراین، تنها راه برقرار ارتباط است. در دیگر مناطقی که آزاد شده هم اپراتورها مشغول ترمیم و راه‌اندازی مجدد خدمات خود هستند، اما باز هم بی‌نیاز از اینترنت ماهواره‌ای ماسک نشده‌اند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره افزایش دو برابری قیمت اینترنت استارلینک در اوکراین چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    اونم باید حقوق کارمنداشو بده فرضا چن سال جنگ طول بکشه اونوقت چکار کنه

    پاسخ