coinex
OMPFinex

15 دلیل اصلی که کسب و کار شما به وبلاگ نیاز دارد

آیا به دنبال رونق کسب و کارتان هستید؟ و می خواهید که سایتتان در رتبه بندی موتور های جست و جو در نتایج اول باشد؟ آیا به دنبال تعامل بیشتر با مشتری و افزایش مشتریان هستید؟ هرگز فراموش نکنید که هیچ چیز در دنیای بازاریابی آسان نیست و پیشرفت و تعامل یک شبه حاصل نمی شود. ایجاد یک وبلاگ کار دشواری است و تلاش چند شبه می خواهد؛ اما حفظ آن دشوار تر از ساخت آن است. اگر بتوانید یک وبلاگ خوب بسازید و در حفظ آن کوشا باشید، به تمام خواسته های خود در پیشرفت کسب و کارتان می رسید. وبلاگ نویسی برای کسب و کار ها مزایای بسیاری دارد. ما در این مطلب سعی می کنیم تا شما را با مزایای این کار آشنا کنیم.

اهمیت وبلاگ نویسی

آیا می دانید که وبلاگ نویسی تاثیر مستقیمی بر رشد کسب و کار شما و آینده کاری برندتان دارد؟ و در واقع درآمد شما را افزایش دهد؟

وقتی کسب و کار ها به دنبال بازاریابی هستند، تولید محتوا و وبلاگ نویسی جزء اولین پیشنهاد های هر کسی است. کسب و کار ها و شرکت ها از وبلاگ ها برای بیان مطلب هایی درمورد تیم کاری و ارزش ها، فرآیند کسب و کار، بیان جزئیات و پاسخ به دغدغه های افراد گوناگون استفاده می کنند. نویسندگان وبلاگ با مطرح کردن مطالبی که بر نیاز های مشتریان و کاربران تمرکز می کنند، کسب و کار خود را بهبود می بخشند و روابط برند و مشتریان را تقویت می کنند.

وبلاگ ها در ابتدا، فقط وسیله ای برای تسلط فردی در نظر گرفته می شدند؛ اما اکنون از وبلاگ ها برای اطلاع رسانی و آموزش مخاطبان و رفع نیاز های آن ها استفاده می شود. وبلاگ ها نه تنها برای رتبه بندی وب سایت شما، بلکه برای نشان دادن ارزش برند و فرهنگ سازمانی نیز گزینه ایده آلی هستند. در ادامه مطلب، ده دلیل و مزیت اصلی وبلاگ نویسی برای کسب و کار ها را بیان خواهیم کرد.

• رتبه بندی برای کلمات کلیدی بیشتر

برای اینکه در رتبه بندی های زیادی، جایگاه خوبی کسب کنید باید کلمات کلیدی زیادی را مد نظر قرار دهید و درباره آن ها محتوا تولید کنید و وبلاگ بنویسید. اگر کسب و کاری دارید که به دنبال رونق آن هستید، برای وبلاگ سایت خود، کلمات کلیدی بیشتری را در نظر بگیرید.  Answer the Public و Google Question Hub دو ابزار عالی برای دستیابی به دغدغه و سوالات کاربران اینترنت هستند. کاربرانی که مشتریان بالقوه سایت شما محسوب می شوند. همچنین می توانید در گروه هایی که مخاطبان کسب و کار شما در آن حضور دارند، دغدغه های آن ها را پیدا کنید. هرچه تعداد کلمات کلیدی بیشتری را رتبه بندی کنید، احتمال اینکه ترافیک جست و جوی ارگانیک بیشتری دریافت کنید بیشتر است. این نکته را در نظر داشته باشید که محتوای سایت خود را با حداکثر ارزش سئو تولید کنید.

• تقویت استراتژی پیوند داخلی

در تولید محتوا و یا به عبارتی وبلاگ نویسی برای کسب و کار ها فقط کلمات کلیدی نیستند که اهمیت زیادی دارند. استفاده از لینک های داخلی نیز برای موتور های جست و جو و مشتریان و کاربران اینترنت حائز اهمیت هستند. لینک های داخلی بازدید کنندگان وب سایت و بلاگ شما را تشویق می کند تا زمان بیشتری را برای جست و جو در سایت شما اختصاص دهند و در نتیجه نرخ پرش سایت شما کاهش یابد. شما با ایجاد لینک های داخلی، تمام آنچه که خوانندگان مطلب نیاز دارند را در یک صفحه به آن ها عرضه می کنید و آن ها دیگر مجبور نیستند که در بلاگ شما به دنبال چیزی بگردند.

این موضوع را فراموش نکنید که علاوه بر این اهمیت وبلاگ نویسی برای کسب و کار ها، وبلاگ ها به واسطه لینک های داخلی، قابل اعتماد تر می شوند و ارزش سئوی بیشتری پیدا می کنند. وقتی یک صفحه را به صفحات مربوط به آن لینک می دهید، ارزش محتوا را بیشتر می کنید.

• ایجاد پیوند ارگانیک در وبلاگ نویسی (مسئله ای که باید آن را جدی بگیرید!)

لینک سازی روشی برای بهبود نتایح رتبه بندی صفحات وبلاگ شما در موتور های جست و جوست. اما آنچه مهم و دشوار است، ایجاد لینک های مرتبط است. به هر کلمه ای لینک ندهید و به دنبال پر کردن صفحه وبلاگتان با لینک ها نباشید. برای دستیابی به این فرآیند نیاز دارید تا محتوا ها و صفحات وبلاگ‌ های مرتبط را پیدا کنید.

بهبود رتبه گوگل از طریق لینک های مرتبط کار سختی است؛ اما با وبلاگ نویسی برای کسب و کار ها آسان می شود. هر کسب و کاری برای بهبود حضور آنلاین خود و بهبود سئو به یک وبلاگ نیاز دارد تا ترافیک بیشتری را جذب کند. لینک های مرتبط به سئوی مطالب شما کمک می کنند.

• محتوای مناسب و باکیفیت در پلتفرم های دیگر هم قابل استفاده است.

تولید محتوا برای بخش وبلاگ سایتتان، مزایای زیادی دارد که بسیاری از این مزایا را در پاراگراف های قبل ذکر کردیم. اما به هر حال ممکن است که این مزایا شما را قانع نکرده باشد! و احساس کنید که نباید وقت خود را صرف تولید محتوا کنید. هرگز فراموش نکنید که اگر محتوایی را ایجاد کنید که در پلتفرم های دیگر قابل استفاده باشد، با یک تیر، چندین نشان زده اید! پس زمانی که به وبلاگ نویسی اختصاص می دهید ارزشش را دارد. شما از محتوای تولید شده تان می توانید در پست های شبکه های اجتماعی، خبرنامه ها، تبلیغات، ایمیل های کوتاه و بلند و… نیز استفاده کنید. زمانی که برای نوشتن یک محتوای خوب در وبلاگ سایتتان صرف می کنید؛ پس از مدتی با توسعه و پیشرفت کسب و کارتان صد ها برابر نتیجه خواهد داد.

• کارایی زیاد ترافیک سایت

کاربرانی که برای خواندن وبلاگ و محتوایتان به سایت شما می آیند، افزایش بازدید و فروش را به همراه دارند؛ اما این تنها مزیت وبلاگ نویسی برای کسب و کار ها نیست. شما می توانید از بازدید کنندگان جدید بخواهید قبل از اینکه به محتوای وبلاگ شما دسترسی پیدا کنند، اطلاعاتی مانند آدرس ایمیل و نام کسب و کارشان را وارد سایت کنند. این کار به شما فرصتی می دهد تا بعداً آن ها را دوباره هدف بگیرید و به جامعه هدف و مشتریان خود دسترسی داشته باشید.

همچنین با پیوند به یک محصول مرتبط یا اضافه کردن دکمه ای برای ثبت نام در خبرنامه ایمیل می توانید از ترافیک وارد شده به سایتتان برای افزایش تعداد مشتریان بالفعل استفاده کنید.

• افزایش ارتباط با مشتریان

به عنوان یک کسب و کار، یکی از اهداف شما باید ایجاد ارتباط عاطفی بین برند و مشتریانتان باشد. هر چه این ارتباط قوی تر شود، مشتریان به برند شما وفادار تر می شوند. به عبارتی دیگر، کسب و کار شما از مشتریان ثابتی برخوردار خواهد شد. با وبلاگ نویسی برای کسب و کار ها می توان مشتریان را درگیر برند کرد. با انتخاب موضوعات مرتبط درباره محصولات و خدمات محبوبتان، سوالات متداول و دغدغه مشتریان، می توانید محتوایی تولید کنید که مردم مایل به خواندن، نظر دادن و به اشتراک گذاشتن آن در رسانه های اجتماعی باشند. به این شکل، شما مشتریان خود را به سفیران برندتان تبدیل خواهید کرد!

• کمک به ایجاد یک لیست ایمیل

ایجاد یک لیست ایمیل کامل، یکی از بهترین راه ها برای استفاده از ترافیک است. شما می توانید به وسیله ایمیل ها، انواع خاصی از مشتریان را هدف قرار دهید. ایمیل ها می توانند سرآغاز ارتباط و مکالمه با مشتریان بالقوه باشند. البته واداشتن افراد به ثبت نام و پیگیری کسب و کار شما آسان نیست. وبلاگ ها به این روند کمک می کنند. اگر بازدید کنندگان و کاربران از اطلاعاتی که در وبلاگ سایتتان ارائه می دهید تشکر می کنند یا نظرات مثبتی می دهند، به احتمال زیاد می خواهند از به روز رسانی وبلاگ شما مطلع شوند.

15 دلیل اصلی که کسب و کار شما به وبلاگ نیاز دارد

• رساندن صدای برند به گوش مشتریان و تقویت آن

متمایز کننده کسب و کار شما از دیگر کسب و کار ها صدای برندتان است. وبلاگ نویسی برای کسب و کار ها کمک می کند تا لحن و سبک برند بیشتر مشخص و تقویت شود. شما چه کسی هستید؟ چه چیزی را مطرح می کنید؟ صدای برندتان چگونه است؟ این ها، همه، پرسش هایی هستند که وبلاگ سایتتان به آن ها پاسخ می دهد. پژوهش معتبری در این زمینه نشان داده است که وبلاگ نویسی مداوم یک برند، باعث افزایش 33 درصدی درآمد آن شده است.

هر محتوای وبلاگ فرصتی برای تعمیق ارتباط برند با مشتریان، تقویت پیام رسانی به مشتریان و ایجاد اعتماد است. به عبارت دیگر، درست است که وبلاگ ها برای سئو سایت و بهبود رتبه سایت بسیار کارآمد هستند؛ اما این تنها کاربرد آن ها نیست. محتوای وبلاگ ها صدای برند شما را بلند تر می کنند و روابط شما با مشتریان را تقویت می کنند.

• آموزش دادن مشتریان خود (مشتریان را در مورد محصولات و خدمات خود بیشتر آموزش دهید.)

وب سایت کسب و کار، به تنهایی اطلاعات کافی برای تقویت شما و متمایز شدن از دیگر افراد را ارائه نمی دهد. در این هنگام، اهمیت وبلاگ خودنمایی می کند.

وبلاگ ها و محتوا های تولید شده به شما این امکان را می دهند که توضیحی کامل و دقیق در مورد محصولات و خدمات ارائه بدهید. مشکلات مشتریان بالقوه و بالفعل ایده آل خود را دریابید و برای آن ها راه حل ارائه دهید.

• ایجاد اقتدار برای برند

کاربران اینترنت و مشتریان، به دنبال کسب و کار هایی هستند که در زمینه کاری خود پیشرو محسوب می شوند. محتوای وبلاگ می تواند به شما کمک کند تا از رقبای خود متمایز شوید. خود را به جای مشتریانتان قرار دهید. قطعا ترجیح شما هم خرید محصولات یا خدماتی است که قدرت برند را نشان می دهند و در همان حال، اطلاعات ارزشمندی را به اشتراک می ‌گذارد و دانش شما را افزایش می ‌دهد.

• سازماندهی افکار و ایده های خود و کسب و کار

شما از طریق فرآیند نوشتن و تولید محتوا برای وبلاگتان می توانید به کاربران اینترنت نشان دهید که درباره موضوعات مختلف چگونه فکر می کنید و افکار و ایده هایتان چگونه سازماندهی شده است. این کار به شما کمک می کند تا با گذشت زمان، درباره افکار و ایده ‌های خود به ثبات و اطمینان برسید و صاحب کسب‌ و کار بهتری شوید.

• ایجاد اعتماد و اطمینان در برند شما

نظم و تداوم در وبلاگ نویسی برای کسب و کار ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با وبلاگ نویسی مداوم و منظم، نشان خواهید داد که برای اشتراک گذاری دانش خود، آن هم به صورت رایگان، متعهد هستید. این موضوع رابطه عاطفی میان برندتان و مشتریان را تقویت می کند و اعتماد و اطمینان آن ها به شما افزایش پیدا می کند.

• یاد گرفتن تامل و درون نگری و بهبود زندگی

وقتی شروع به وبلاگ نویسی می کنید، مجبور می شوید که در کنار تمام مشغله های روزانه تان برای نشستن و فکر کردن در مورد یک موضوع خاص هم وقت بگذارید. این کار به شما درون نگری و تامل را آموزش می دهد و در نهایت منجر به افزایش دانش شما و خودآگاهی تان می شود. این موضوع در بهبود کیفیت زندگی شخصی تان نقش پر رنگی دارد. علاوه بر زندگی شخصی، عادت کردن به تفکر و تامل، از شما مدیر بهتری در کسب و کارتان می سازد.

• وبلاگ نویسی مداوم، تمرین خوبی برای بهبود نوشتن

هر وبلاگ نویس و تولید کننده محتوایی وقتی که پس از سال ها به وبلاگ ها و محتوا هایی که اوایل کارش نوشته است نگاه می کند، کمی احساس خجالت می کند یا اصلا خنده اش می گیرد. اگر با مقایسه محتوای نگارش شده خودتان با دیگر وبلاگ ها دچار ناراحتی و ناامیدی می شوید، کمی صبر کنید. اجازه دهید تا زمان، شما را قضاوت کند. گذشت زمان و تداوم شما در وبلاگ نویسی برای کسب و کار هایتان رشد و تکامل کار شما را نشان می دهد. تمرین را ادامه دهید تا به یک نگارنده محتوای حرفه ای تبدیل شوید. وقتی متعهد می شوید که افکار و ایده های خود را به طور منظم بنویسید، با گذشت زمان، نویسنده بهتری می شوید. مانند همه کار ها، تمرین در نوشتن و وبلاگ نویسی مداوم شما را به نویسنده بهتری تبدیل می کند.

• افزایش مخاطبان و دسترسی افراد گوناگون به وبلاگتان

با وبلاگ نویسی دیگر نیاز نیست که منتظر بمانید تا یک رسانه، مجله و یا هر تریبون دیگری افکار برند شما، ارزش های کسب و کارتان و به طور کلی خدمات و محصولاتتان را تبلیغ کند.

اگر کاربران اینترنت از وبلاگ شما لذت ببرند و آن را مفید ارزیابی کنند، محتوا را با دوستان و خانواده خود به اشتراک می گذارند. به این ترتیب، بدون اینکه بهایی پرداخت کرده باشید، برندتان تبلیغ می شود. در وبلاگ های خود، گزینه اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی را قرار دهید تا کاربران بتوانند وبلاگ شما را در پلتفرم های گوناگون به اشتراک بگذارند.

ایجاد پست های وبلاگی و تولید محتوا و جذب مشتریان و بهبود استراتژی بازاریابی شما مزایای بسیار زیادی دارد. اگر کسب و کار شما وبلاگ فعالی ندارد، دست بجنبانید تا در رقابت بین کسب و کار ها بازنده نباشید. فرقی نمی کند که یک جواهر فروش باشید که به دنبال تقویت SEO سایت خود است یا یک تیم تولید کننده محصولات پزشکی که به دنبال بهبود تعامل مشتری است. در هر صورت، وبلاگ نویسی و تولید محتوای ثابت، مداوم و منظم یکی از راه های رسیدن به اهداف شماست.

15 دلیل اصلی که کسب و کار شما به وبلاگ نیاز دارد

نقش پر رنگ وبلاگ نویسی برای کسب و کار ها در سئو

وبلاگ نویسی یکی از بهترین و موثر ترین راه ها برای بازاریابی و SEO است. جذب مشتریان به محصولات و خدمات شما از طریق بازاریابی محتوا و بهینه سازی موتور های جست و جو (SEO) است. تبلیغات و پست‌ های رسانه ‌های اجتماعی، نوعی بازاریابی آشکار هستند؛ اما وبلاگ نویسی و تولید محتوا راهی غیر آشکار و موثر در رسیدن به این هدف است.

محتوای وبلاگ شما با دادن کلمات کلیدی گوناگون به گوگل و هر موتور جست و جوی دیگری، سئوی شما را تقویت می کند تا کاربران زیادی جذب سایت شما شوند و ترافیک سایتتان افزایش پیدا کند. تقویت سئو به تنهایی دلیل خوب و کافی ای برای این است که وبلاگ نویسی برای کسب و کارتان را شروع کنید!

چگونه می توانید محتوای وبلاگ بنویسید؟

وبلاگ نویسی برای کسب و کار ها به مهارت زیادی نیاز دارد. برای اینکه بتوانید توجه خوانندگان خود را جلب کنید، باید به ساختار محتوای خود فکر کنید و آن را لذت بخش نگه دارید. اگر مردم مقاله ای را دوست داشته باشند، آن را با دیگران به اشتراک می گذارند و باعث بهبود سئو سایت شما می شوند. ما در این قسمت درمورد نحوه نوشتن یک پست وبلاگ مناسب سئو نکاتی می گوییم.

  1. قبل از نوشتن فکر کنید

قبل از شروع به دقت درمورد محتوای خود فکر کنید. سوال اصلی شما چیست و چگونه می خواهید به آن پاسخ دهید؟هدف مقاله شما چیست؟هدف جستجوی کاربران چیست؟یک راه آسان برای دانستن جواب این سوالات، مشاهده نتایج جستجوی کلمه کلیدی ای است که می خواهید درمورد آن مقاله بنویسید.

  1. ساختار مقاله خود را مشخص کنید

برای نوشتن یک پست خوانا و مناسب سئو، باید یک ساختار واضح ایجاد کنید. هر پست باید مقدمه، بدنه و نتیجه گیری داشته باشد و عنوان های هر قسمت از بدنه مشخص باشد.

  1. عنوان ها و پاراگراف ها را جدی بگیرید

همه از پاراگراف استفاده می کنند اما به خوبی از آن استفاده نمی کنند. سعی کنید بعد از هر خط اینتر نزنید و در عین حال پاراگراف های خود را زیادی طولانی نکنید. هر پاراگراف باید ایده یا موضوع خاص خود را داشته باشد. از خود بپرسید که ایده اصلی پاراگراف چیست؟شما باید بتوانید ایده اصلی را در یک جمله خلاصه کنید. اگر ایده اصلی به توضیح بیشتری نیاز دارد، از پاراگراف های بیشتری استفاده کنید.

عناوین مناسب در وبلاگ نویسی برای کسب و کار ها، به خوانندگان شما کمک می کند تا متوجه شوند هر بخش خاص از متن شما درمورد چیست. عنوان های فرعی در سئو بسیار مهم هستند. توصیه می کنیم که از کلمه کلیدی خود در برخی از زیر عنوان ها استفاده کنید. از شماره گذاری و گذاشتن بولت نیز غافل نشوید. این علائم به ساختارمند تر شدن متن شما کمک می کنند.

  1. از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید

پر کردن مقاله با کلمه کلیدی کانونی، جذابیت خواندن آن را کم می کند و می تواند به رتبه شما در گوگل آسیب بزند. گوگل هر لحظه در حال هوشمند تر شدن است و از شما می خواهد محتوایی بنویسید که کاربران آن را دوست داشته باشند. یکی از راه هایی که گوگل با آن موضوع متن شما را بیشتر درک می کند، تشخیص مترادف ها و سایر کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی کانونی است.

  1. طول مقاله خود را بهینه کنید

گوگل مقالات طولانی را دوست دارد؛ با این حال اگر مقاله شما بیش از حد طولانی باشد، کاربران کمتری آن را می خوانند. توصیه می کنیم فقط زمانی یک مقاله طولانی بنویسید که می دانید نویسنده ماهری هستید. اغلب پست های یک وبلاگ هزار کلمه هستند. اگر کلمه کلیدی کانونی شما کلی و گسترده بود و نیاز به توضیح بیشتری داشت، می توانید یک مقاله حداکثر چهار هزار کلمه ای بنویسید.

  1. به مقاله های دیگر وبلاگ خود لینک دهید

اگر قبلا مطالبی درمورد موضوع پست فعلی خود نوشته اید، فراموش نکنید که به آن مطالب لینک دهید. لینک سازی داخلی می تواند در سئو سایت و وبلاگ نویسی برای کسب و کار ها تاثیر زیادی داشته باشد. ساختار لینک های داخلی برای گوگل مهم است. فراموش نکنید که لینک دادن به محتوا های دیگر می تواند برای خوانندگان جذاب باشد؛ زیرا آن ها به خواندن پست های مرتبط سایت شما علاقمند می شوند و مدت زمان بیشتری در سایت می مانند.

  1. به طور منظم پست بگذارید

پست گذاشتن منظم به گوگل ثابت می کند که وبلاگ شما فعال است و همین موضوع باعث می شود خزنده های گوگل بیشتر به سایت شما بیایند. البته توجه کنید که محتوای باکیفیت مهم تر از پست گذاشتن منظم است.

جمع بندی

ما در این مقاله درمورد اهمیت وبلاگ نویسی برای کسب و کار ها صحبت کردیم و 15 دلیل برای اهمیت وبلاگ نویسی ارائه دادیم. در پایان به چند نکته درمورد نوشتن یک محتوای مناسب برای وبلاگ اشاره کردیم. با وبلاگ نویسی می توانید رتبه سایت خود را بالا تر ببرید و نرخ تبدیل سایت خود را روز به روز بیشتر کنید. با این حال اگر اجرای تمامی این استانداردها در کنار هم برای شما زمان بر است، به شما پیشنهاد می کنیم از بهترین شرکت دیجیتال مارکتینگ که دسترسی دارید مشورت های لازم را دریافت کنید. از این رو نگاهی به بلاگ سایت https://bizzone.ir داشته باشید.

.

پایان رپورتاژ آگهی

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر