;
coinex

ایجاد گنبد آهنین سایبری علیه حملات هکری ایران ؛ همکاری چهار کشور در برابر هکرهای ایرانی

ایجاد گنبد آهنین سایبری علیه حملات هکری ایران با اتحاد چهار کشور رقم خورد. ترس عجیب این چهار کشور از هکرهای ایرانی در نوع خود جالب است.

ایجاد گنبد آهنین سایبری علیه حملات هکری ایران توسط چهار کشور اسرائیل، امارات، بحرین و مراکش شکل گرفت. اسرائیل برای مقابله با بحران هکرهای ایرانی، نشست‌های متعددی برگزار کرد. چرا که حملات سایبری به این کشور توسط هکرهای ایرانی روزبه‌روز درحال افزایش بود. این هکرها پیش‌تر نیز توانسته بودند گوشی موبایل رئیس موساد را هک کنند و به عکس‌های خصوصی او دسترسی پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: حمله گروه هکری انانیموس به سایت فرودگاه امام خمینی [+جزئیات]

ایجاد گنبد آهنین سایبری علیه حملات هکری ایران

سه کشور امارات، بحرین و مراکش دو سال قبل روابط با اسرائیل را عادی کردند. آنها هم اکنون با تل آویو، رابطه نظامی – امنیتی نیز دارند.

شبکه اسرائیلی آی 24 نیوز گزارش داد نشست هایی برای ایجاد سامانه مشترک برای دفاع سایبری به دلیل تهدیدات روبه افزایش از سوی هکرهای ایرانی برگزار کردند. هدف این نشست ایجاد سامانه مشترک دفاع سایبری برای مقابله با هکرهای ایرانی یا مرتبط با ایران است.
رئیس مدیریت ملی اینترنت در اسرائیل (گابی پورتنوی) گفت:

این نشست، تاریخی است. این اقدامی از سوی همه طرف‌ها درباره همکاری در زمینه اینترنت علیه دشمنان مشترک است.

او این طرح جدید را «گنبد آهنین سایبری» توصیف کرد. «گنبد آهنین» نام سامانه دفاع هوایی اسرائیل است که برای مقابله با حملات موشکی و پهپادی استفاده می‌شود.

ایجاد گنبد آهنین سایبری علیه حملات هکری ایران

پیش از این هم خبرهایی درباره هماهنگی و همکاری اسرائیل با کشورهای امارات و بحرین برای ایجاد سامانه دفاع مشترک هوایی زیرنظر ارتش آمریکا برای مقابله با پهپادها و موشک‌های ایرانی منتشر شده بود.

در ابتدای ماه جاری میلادی (دسامبر) هم اسرائیل و آمریکا، تمرین سایبری مشترک را برگزار کردند. این بزرگترین تمرین سایبری دو طرف برای مقابله با تهدید سایبری از سوی ایران توصیف شده است.

این تمرین در مرکز «جورجیا سایبر» واقع در ایالت جورجیا امریکا برگزار شد. این هفتمین تمرین سایبری مشترک اسرائیل و آمریکاست.

روزنامه القدس العربی نوشت: «حملات الکترونیکی از جمله از طرف ایران و غزه به اسرائیل، ادعای برتری اسرائیل در زمینه امنیت سایبری را رد می‌کند. به ویژه که این حملات سایبری بارها موفقیت آمیز بوده‌اند و توانستند به مراکز امنیتی و حیاتی اسرائیل نفوذ کنند.»

در گذشته، هکرهایی که اغلب ایرانی بودند شرکت بزرگ اینترنتی در اسرائیل را هک کردند و همین باعث شد بسیاری از سایت‌های اینترنتی اسرائیل، با مشکل و اختلال مواجه شوند.

ایجاد گنبد آهنین سایبری علیه حملات هکری ایران
در ماه آگوست گذشته هم گزارش‌هایی نشان داد هکرهای مرتبط با ایران توانستند به گوشی موبایل “دیوید برنیع” رئیس موساد (سازمان اطلاعات امنیت خارجی اسرائیل) دسترسی یابند. آنها عکس‌های دندان و توصیه‌های دندانپزشکی درباره ضرورت نظافت روزانه دندان‌هایش را منتشر کردند. این برای دومین بار بود که هکرها توانسته بودند در چند ماه، اطلاعات خصوصی رئیس موساد را منتشر کنند.

قبل از این و در ماه مارس گذشته هم هکرها توانستند فرم اطلاعات مالیاتی رئیس موساد را به دست بیاورند و در فضای اینترنت منتشر کنند. تاریخ این فرم مربوط به سال 2022 بود و اطلاعاتی درباره حقوق ماهانه، وام‌ها و حقوق بازنشستگی وی داشت. آنها همچنین عکس و فیلم های شخصی از رئیس موساد را منتشر کردند. تصاویری از بلیط هواپیما و فرم مالیاتی او و اعضای خانواده‌اش و تصویر ماهواره‌ای از خانه رئیس موساد از دیگر موارد افشا شده هکرها هستند.

دستگاه حمایت از حریم خصوصی اسرائیل هم در گذشته تایید کرد هکرهای ایرانی توانستند اطلاعات بیش از 300 هزار اسرائیلی را به دست آوردند. هکرها با نفوذ به سایت یک شرکت بزرگ و معروف گردشگری اسرائیل، توانستند این اطلاعات را کسب کنند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص ایجاد گنبد آهنین سایبری علیه حملات هکری ایران چیست؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با تکراتو به اشتراک بگذارید و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

    تمام سایت های کشورهای غربی(آمریکا و انگلیس وفرانسه و آلمان و….)باید هک شوندوازاطلاعات آنها استفاده شود.

    پاسخ