;
coinex

نماینده مجلس: موعد رفع فیلترینگ شبکه های اجتماعی خارجی فرارسیده است

رشیدی کوچی، نماینده مجلس شورای اسلامی، عقیده دارد که اکنون زمان رفع فیلترینگ شبکه های اجتماعی که به تصمیم شورا عالی امنیت برقرار شد، رسیده است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس بر این عقیده است که هم‌اکنون زمان رفع فیلترینگ شبکه های اجتماعی و محدودیت‌های اینترنتی فرا رسیده است.

بیشتر بخوانید: سردار جلالی: مسئول وضعیت امروز فضای مجازی دولت روحانی است!

موعد رفع فیلترینگ شبکه های اجتماعی خارجی فرا رسید!

«جلال رشیدی کوچی» در گفت‌وگویی با ایسنا، ضمن اعلام عقیده خود مبنی بر عدم حضور افراد منتقد به وضعیت جامعه در پلتفرم‌های داخلی و همینطور عدم وجود مخاطب برای صحبت مناسب‌ فضای بین‌المللی مسئولان در پلتفرم‌های داخلی به علت عدم دسترسی به حرف‌ها در خارج از کشور، اعلام کرد: «نگاه بنده این است که باید به این مسئله نگاه دقیق مبتنی بر اقتضاهای امروز جامعه داشته باشیم. گذشته و عقبه فیلترینگ به این شیوه نشان داده که موفق نبوده است و جز نارضایتی چیزی به‌دنبال ندارد. ما باید مسیر خود را اصلاح کنیم. الان که شرایط آرام شده است، علی‌رغم اینکه عده‌ای فکر می‌کنند بهترین فرصت برای بستن شبکه‌های اجتماعی خارجی است، بنده معتقدم بهترین فرصت برای سامان‌دادن درست و دقیق است».

رفع فیلترینگ شبکه های اجتماعی

وی همچنین ضمن تشبیه فیلترینگ اینترنت درحال‌حاضر به «باتوم در فضای مجازی» نسبت به عدم کاربرد فعالیت در شبکه‌های اجتماعی داخلی جهت تبیین مسائل سیاسی کشور و شرکت در جنگ نرم به این شرح تاکید داشت:

«از نظر بنده مهم‌ترین فضا برای تبیین مسائل جامعه، بسترهایی است که در فضای مجازی شکل می‌گیرد. بنده موافقم که امروز فضای مجازی نوعی فضای جنگی است، اما ما باید در آنجا حضور داشته باشیم. اینکه ما می‌گوییم شبکه‌های اجتماعی خارجی را فیلتر کرده و در پلتفرم‌های داخلی تبیین انجام می‌دهیم، خوب است اما در پلتفرم های داخلی برای چه کسی می‌خواهیم تبیین انجام دهیم؟»

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا بیان داشت: «حتی بنده معتقدم که توییتر و یوتوب نیز باید رفع فیلتر شوند. وقتی این پلتفرم ها رفع فیلتر شود، جمعیتی که در اینستاگرام تجمیع شده است، سرشکن می‌شود. از نظر بنده ما باید به این سمت برویم و این اراده باید در بین خیلی از مسئولان شکل بگیرد.»

گفتنی است که رشیدی کوچی همواره از جمله نمایندگان مخالف با طرح صیانت بوده و اخیراً در مورد لزوم برقراری اینترنت با سطح دسترسی متفاوت اظهارنظر کرده بود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره زمان رفع فیلترینگ شبکه های اجتماعی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر