;
coinex

تلویزیون رول شونده الجی برای نصب در خودروها معرفی شد

تلویزیون رول شونده الجی مخصوص نصب در خودروها معرفی شد. احتمالاً به‌زودی بسیاری از شرکت‌های مطرح تولیدکننده خودرو از این تلویزیون جدید الجی استفاده خواهند کرد.

الجی یه عنوان یکی از برترین برندهای تولید کننده لوازم خانگی و دستگاه‌های الکترونیکی دست به یک اختراع جالب دیگر زده است. تلویزیون رول شونده الجی جدیدترین محصول این شرکت است که در نمایشگاه CES 2023 رونمایی شده است و مخصوص نصب در خودرو توسعه داده شده است. این تلویزیون هوشمند رول‌شوند از فناوری OLED برای نمایش محتوا بهره‌می‌برد.

بیشتر بخوانید: بهترین تلویزیون های 55 اینچی بازار

تلویزیون رول شونده الجی برای تعبیه در خودرو رونمایی شد

رویداد CES همواره میزبان معرفی محصولاتی بوده است که شاید بتوانید برخی از آن‌ها را سال آینده خریداری کنید و برخی دیگر از این فناوری‌ها احتمالاً تا یک‌دهه‌ی دیگر دردسترس قرار نخواهند گرفت. ال‌جی دیسپلی امسال سعی کرد از قدرت تخیل خود در ساخت محصولات جدیدی حوزه‌ی نمایشگرها استفاده کند. یکی از محصولات جذاب این شرکت، نمایشگر OLED رول‌شونده‌ای است که تجربه‌ی لذت‌بردن از تماشای محتوا را دراختیار سرنشینان خودروها قرار می‌دهد.

تعداد شرکت‌هایی که در رویداد CES ۲۰۲۳، محصولاتی را برای آینده‌ی خودروهای خودران معرفی کردند، انگشت‌شمار است. قرار دادن تلویزیون در داخل خودرو، ایده‌ی جدیدی نیست و مطمئناً بسیاری از ما در دوره‌ی کودکی همیشه رؤیای تماشای تلویزیون در خودروها را در سر داشته‌ایم. این درحالی است که امروزه بسیاری از خودروها به پنل‌های LCD کوچک مجهز هستند که اکثر آن‌ها پشت صندلی‌ها نصب شده‌اند.

تلویزیون رول شونده الجی برای تعبیه در خودرو رونمایی شد

بی‌ام‌و سال گذشته در رویداد CES از خودرو مفهومی جدیدی رونمایی کرد که به نمایشگر بزرگ ۳۱ اینچی مجهز بود و وضوح 8K را ارائه می‌داد. درواقع سرنشینان عقب این خودرو می‌توانند از صفحه‌نمایش آن برای تماشای دو فیلم مجزا در کنار هم استفاده کنند. بااین‌حال، نقطه‌ضعف مدل مفهومی بی‌ام‌و این بود که مسافران همیشه نمی‌خواهند یک نمایشگر بزرگ جلوی دید آن‌ها را بگیرد.

ال‌جی دیسپلی در جریان نمایشگاه CES ۲۰۲۳ ایده‌ی بهتری را پیشهاد داده است که به‌نظر می‌رسد رؤیای کودکی بسیاری از مردم را به‌حقیقت پیوند می‌زند. این شرکت از همان فناوری OLED منعطف موجود در تلویزیون‌ های رول‌شونده‌ی ۸۷ هزار دلاری خود استفاده کرده و آن را به سقف خودرو چسبانده است.

به‌نوشته‌ی Gizmodo، پنل رول‌شونده‌ی جدید ال‌جی هنگام جمع‌شدن، فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند و پس از این‌که درحالت نمایش قرار بگیرد، صفحه‌ای به‌ابعاد ۱۸ اینچ را دراختیار مسافران خودرو قرار می‌دهد که می‌توانند از آن برای تماشای فیلم، تلویزیون یا حتی برقراری تماس‌های تصویری استفاده کنند. مطمئناً دسترسی به چنین سیستم سرگرمی جذابی، باعث خواهد شد مسافت‌های طولانی چندساعته برای مسافران به‌سرعت باد بگذرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره تلویزیون رول شونده الجی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر