;
coinex

نماینده مجلس: تصمیم‌گیرنده رفع فیلترینگ رئیس جمهور است!

به عقیده یک نماینده مجلس قطعی اینترنت کشور به خواست رئیسی بوده و لذا از طرفی تصمیم‌گیرنده رفع فیلترینگ نیز شخص رئیس جمهور خواهد بود.

«غلامرضا نوری قزلجه»، نماینده مجلس و عضو کمیسیون ویژه طرح صیانت مجلس یازدهم، در خصوص دسترسی به اینترنت اعلام کرد: «توقع نداریم که مانند سایر کشورهای جهان، اینترنت به‌روز، ارزان و ارتقاء یافته‌ای را دریافت کنیم، تنها درخواست ما این است که با همان قیمت و کیفیت گذشته، دسترسی مردم به اینترنت را فراهم کنند».

نوری قزلجه، رییس فراکسیون مستقلین مجلس، گفته‌های خود را بدین شرح توضیح داد: «به دنبال وقایع اخیر در کشور محدودیت‌های مضاعفی بر اینترنت و فضای مجازی اعمال شد و اکنون با عادی شدن شرایط به طور مکرر از مسوولان مربوطه درخواست کرده‌ایم که اینترنت را بهبود بخشند و یا حداقل به وضعیت سه ماه و اندی قبل برگردانند اما متاسفانه تا کنون این درخواست ما مورد اجابت قرار نگرفته است».

بیشتر بخوانید: خرید و فروش فیلترشکن در اطراف حرم امام رضا ؛ دردسرهای زائران خارجی با فیلترینگ!

تصمیم‌گیرنده رفع فیلترینگ رئیس جمهور است!

غلامرضا نوری قزلجه در موضوع ماموریت محول شده از سوی رئیس جمهور به وزیر ارتباطات جهت رفع دغدغه‌های مردم در مسئله مهم کندی سرعت اینترنت، افزود: «ما در کمیسیون مشترک طرح صیانت مجلس، طرح صیانت از فضای مجازی را به دلیل اعمال محدودیت در اینترنت کشور، تصویب نکردیم، زیرا به دنبال بهبود وضعیت اینترنت بودیم، اما متاسفانه بعد از آن در مصوبه‌‌ی شورای عالی فضای مجازی که در مورد تشکیل کمیسیون تنظیم گری بود، بخشی از طرح صیانت تصویب شد و کانال رسمی برای اعمال محدودیت‌های اینترنتی باز شد».

تصمیم‌گیرنده رفع فیلترینگ
غلامرضا نوری قزلجه

این عضو کمیسیون ویژه طرح صیانت مجلس یازدهم در ادامه در خصوص انتقاد رئیس جمهور به وزیر ارتباطات بیان داشت:

«گله‌مندی و انتقاد رئیس جمهور از وزیر ارتباطات در خصوص مشکلات و کندی اینترنت، نوعی فرار به جلو محسوب می‌شود، زیرا این اتفاقات و محدودیت‌های چند ماه اخیر به استناد مصوبات شورایی رخ داد که رئیس جمهور در راس آن قرار دارد و در چنین شرایطی که خود ایشان منتقد هستند، ما باید وضعیت اینترنت را از کجا پیگیری کنیم؟»

این نماینده مجلس یازدهم در پایان اضافه کرد: «انتظار داریم و امیدواریم که مسوولان ذیربط وضعیت اینترنت را بهبود بخشند زیرا در این شرایط مردم ضررهای بسیاری را متحمل شده‌اند و کسب‌‌وکارها آسیب‌های جدی دیده‌اند و از طرف دیگر اپراتورهای تلفن همراه نیز تا مرز ورشکستگی پیش رفته‌اند».

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره تصمیم‌گیرنده رفع فیلترینگ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر