;
coinex

رقم فرار مالیاتی فعالان صنعت رمزارز برابر با 10 هزار میلیارد تومان است!

در زمینه رقم فرار مالیاتی فعالان صنعت رمزارز کشور هم به نظر یک ثبت رکورد عجیب را شاهد هستیم و سهم این صنعت از فرار مالیاتی 10 هزار میلیارد تومان ذکر شده است.

شاهین مستوفی، مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی، در مورد رقم فرار مالیاتی فعالان صنعت رمزارز پیش‌بینی خود را مطرح کرده است. او میزان فرار مالیاتی مودیان از طریق ارزهای دیجیتال را 10 هزار میلیارد تومان عنوان کرد.

بیشتر بخوانید: دور زدن تحریم های آمریکا با ارز دیجیتال ؛ یک استراتژی جهانی!

جزئیات رقم فرار مالیاتی فعالان صنعت رمزارز

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی، در مورد برخی بیانات کارشناسان اقتصادی در موضوع میزان سهم عظیم ارزهای دیجیتال در پدیده مجرمانه فرار مالیاتی، بیان کرد: «در حال حاضر با توجه به فقدان داده‌های موثق و عدم آگاهی لازم نسبت به این موضوع، اطلاعات خاصی از سهم رمزارز‌ها در فرار مالیاتی مودیان در دسترس نیست، اما برآورد سازمان امور مالیاتی بر این است که سهم این مؤلفه در این موضوع رقمی بالغ بر 10 هزار میلیارد دلار خواهد بود».

رقم فرار مالیاتی فعالان صنعت رمزارز

مستوفی همچنین در ادامه اظهارات خود درباره جدیدترین آمار و اطلاعات مرتبط با فرار مالیاتی اعلام داشت:

«این معقوله در ساختار اقتصادی همه کشور‌ها اتفاق می‌افتد، اما با توجه به صحت و سقم و میزان قابل اتکا بودن اطلاعات سازمان‌های مالیاتی از مودیان، سهم فرار مالیاتی در هر کشور متفاوت است».

او در پایان اضافه کرد: «ارزهای دیجیتال تمام نظام‌های مالیاتی را با چالش مواجه کرده‌اند و ما نیز با همکاری مرکز فناوری اطلاعات، در حال انجام اقداماتی برای شناسایی و مطالبه مالیات از این بخش هستیم».

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره رقم فرار مالیاتی فعالان صنعت رمزارز چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر