;
coinex

موج اخراج کارمندان به گوگل رسید؛ 10 هزار نفر از کار بیکار می‌شوند!

موج اخراج کارمندان این‌بار گوگل را هدف قرار داده است. گفته می‌شود که ممکن است 10 هزار نفر از کارکنان گوگل از کار بیکار شوند.

ظاهراً موج اخراج کارمندان در شرکت‌های بزرگ فناوری بیش‌ازپیش رواج پیدا کرده است. براین اساس احتمال می‌رود که گوگل، بیش‌از 10هزار نفر از کارکنانش را اخراج کند. روز گذشته در خبری نیز با همین مضمون اعلام کردیم که مایکروسافت نیز در نظر دارد چند هزارنفر از کارکنانش را اخراج کند. معلوم نیست که ریشه این تصمیمات چیست ولی هرچه که هست، معیشت تعداد زیادی از افراد جامعه را به‌خطر می‌اندازد.

بیشتر بخوانید: اخراج هزاران کارمند توسط مایکروسافت ؛ بخش‌های مهندسی این شرکت خالی‌تر از همیشه می‌شود

موج اخراج کارمندان گلوی گوگل را نیز مانند مایکروسافت گرفت

از اواخر سال گذشته میلادی، غول‌های فناوری شروع به تعدیل نیرو کرده‌اند و حالا این روند به گوگل رسیده است. این کمپانی می‌خواهد نزدیک به 12 هزار نیروی خود را اخراج کند.

مدیرعامل گوگل، «سوندار پیجای» امروز در ارسال ایمیلی به کارکنان و همچنین یک پست در وبلاگ گوگل، چنین موضوعی را اعلام کرده است. با این اقدام گوگل، 6 درصد نیروهای جهانی آن اخراج خواهند شد. برای مقایسه، مایکروسافت اخیراً از اخراج 10 هزار نفر (5 درصد کارمندان)، آمازون 18 هزار نفر (6 درصد کارکنان) و متا 11 هزار نفر (13 درصد کارکنان) خبر داده بودند.

اوایل ماه جاری میلادی کمپانی مادر گوگل، آلفابت از تعدیل نیرو کوچک‌تری در زیرمجموعه‌هایش به نام‌های Verily و Intrinsic خبر داد. این شرکت‌ها به ترتیب در زمینه سلامتی و نرم‌افزار مخصوص ربات‌های صنعتی کار می‌کنند.

موج اخراج کارمندان گلوی گوگل را نیز مانند مایکروسافت گرفت

به گفته پیچای، تعدیل نیروی گوگل یک لحظه مهم برای این شرکت محسوب می‌شود که باعث افزایش تمرکز گوگل، بازمهندسی هزینه‌های پایه و همچنین انتقال استعدادها و سرمایه‌ها به مهم‌ترین بخش‌ها می‌شود. به باور مدیرعامل گوگل، هوش مصنوعی یکی از بخش‌های مهم به حساب می‌آید . او می‌گوید:

من باور دارم که به لطف اهمیت مأموریت‌مان، ارزش محصولات و سرویس‌هایمان و همچنین سرمایه‌گذاری زودهنگام در هوش مصنوعی، فرصتی بزرگ پیش‌روی ما قرار دارد. برای دستیابی به این فرصت‌ها، باید تصمیم‌های سختی بگیریم.

در حالی که گوگل در سال 2014 با تصاحب دیپ‌مایند قدم بزرگی در زمینه هوش مصنوعی برداشت، در ماه‌های اخیر تحت تأثیر رقبایی مانند OpenAI و چت‌بات ChatGPT قرار گرفته است. علاوه‌براین، مایکروسافت می‌خواهد از هوش مصنوعی OpenAI در سرویس‌های مختلف خود استفاده کند تا گوگل را به چالش بکشد. حتی شایعات از سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری ردموندی‌ها در OpenAI حکایت دارند. بنابراین گوگل باید بیش از پیش در زمینه هوش مصنوعی فعالیت داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره موج اخراج کارمندان چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر