coinex
راهنمای خرید تکراتو

سیستم عامل بومی هند با نام BharOS رسما معرفی شد

سیستم عامل بومی هند رسماً معرفی شد. این سیستم‌عامل که BharOS نام دارد بر بستر اندروید توسعه داده شده است و اهدافی را دنبال می‌کند.

BharOS نام سیستم‌عامل بومی هند بوده که بر بستر اندروید توسعه داده شده است. یکی از اهداف و ویژگی‌های این سیستم‌عامل که خیلی بر روی آن نیز مانور داده شده، تمرکز بر حریم خصوصی و امنیت کاربران است. BharOS هیچ‌گونه اپلیکیشن پیش‌فرضی ندارد و تمامی فضای سیستم‌عامل در اختیار کاربر قرار دارد. این مسئله نیز یکی دیگر از ویژگی‌های خاص این سیستم‌عامل است. برای اطلاع از دیگر ویژگی‌های BharOS همراه تکراتو باشید.

بیشتر بخوانید: تاریخ عرضه اولین دستگاه با سیستم عامل Fuchsia به طور اتفاقی فاش شد

BharOS، سیستم عامل بومی هند رسماً معرفی شد

مؤسسه فناوری هند به‌تازگی با برگزاری کنفرانسی از یک سیستم عامل موبایل جدید به نام BharOS رونمایی کرده است که انشعابی از پروژه متن‌باز اندروید (AOSP) محسوب می‌شود و بر قابلیت‌های امنیتی و حریم خصوصی تمرکز دارد.

به گفته مؤسسه فناوری Madras هند، سیستم عامل BharOS برای سازمان‌هایی ارائه می‌شود که توجه خاصی به امنیت و حریم خصوصی دارند و با اطلاعات حساس و محرمانه روبه‌رو هستند. این سیستم عامل توسط شرکت JandKops که یک شرکت غیرانتفاعی از زیرمجموعه‌های مؤسسه Madras است، توسعه داده می‌شود.

سیستم عامل BharOS قابلیت‌های مختلفی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برای مثال، این سیستم عامل هیچ اپلیکیشن پیش‌فرضی ندارد. پس کاربران مجبور نیستند از هیچ برنامه‌ای به‌صورت پیش‌فرض استفاده کنند و درعوض خودشان انتخاب خواهند کرد که برای کارهای مختلف به سراغ چه برنامه‌هایی بروند. این رویکرد به افراد کمک می‌کند تا کنترل بیشتری روی دسترسی برنامه‌ها در موبایل خود داشته باشند و فقط به همان مقدار که در نظر دارند، به این برنامه‌ها دسترسی دهند.

BharOS، سیستم عامل بومی هند رسماً معرفی شد

BharOS همچنین به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد به‌راحتی اپ‌هایی را نصب کنند که توسط سرویس‌های اپ استور خصوصی (PASS) انتخاب شده‌اند. PASS در اینجا مجموعه‌ای از اپ‌های دستچین‌شده را فراهم می‌کند که به‌لحاظ حریم خصوصی و امنیت برای نیاز کسب‌وکارها تأیید شده‌اند.

این سیستم عامل قرار است آپدیت‌های OTA مخصوص خود را داشته باشد تا امنیت آن حفظ شود. مؤسسه فناوری هند هنوز اعلام نکرده که BharOS مبتنی بر کدام نسخه از هسته اندروید ساخته شده است.

پروفسور «وی. کاماکوتی»، رئیس مؤسسه Madras درباره این پروژه می‌گوید:

سرویس BharOS یک سیستم عامل موبایل است که براساس اعتماد ساخته شده و بر ارائه آزادی، کنترل و انعطاف‌پذیری بیشتر در انتخاب و استفاده از برنامه‌هایی تمرکز دارد که صرفاً نیاز کاربر را برطرف می‌کنند. این سیستم نوآورانه وعده می‌دهد که شیوه تفکر کاربران درباره امنیت و حریم خصوصی گوشی‌های موبایل را متحول کند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره سیستم عامل بومی هند چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر