coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

وزیر ارتباطات از فعال شدن تماس تصویری در سه پیامرسان ایرانی خبر داد

وزیر ارتباطات در واکنش به درخواست یکی از کاربران در توییتر، با انتشار پستی در پیامرسان بله خبر از فعال بودن تماس تصویری در سه پیامرسان ایرانی داد.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم با انتشار پشتی در کانال شخصی خود در پیامرسان بله از فعالسازی تماس تصویری در سه پیامرسان ایرانی خبر داد.

بیشتر بخوانید: طرح سالم سازی محتوا در پیامرسان‌های بومی در دستور کار قرار گرفت

فعالسازی تماس تصویری در سه پیامرسان ایرانی

زارع پور با انتشار یک پست در پیامرسان بله در خصوص قابلیت تماس تصویری در اپلیکیشن‌های ایرانی نوشت: امروز یکی از دوستانم تصویر انتقاد یکی از هموطنان عزیز را با این مضمون که “هموطنان عزیز ساکن خارج از کشور برای ارتباطات با خانواده خود در ایران دچار مشکل هستند” را برایم فرستاد. برقراری یک تماس تصویری باکیفیت برای افرادیکه به علت بعد مسافت امکان دیدار حضوری ندارند بسیار لذت بخش است. راستش را بخواهید خود من هم در زمان تحصیل در خارج از کشور از سرویس های ارتباط تصویری مختلفی برای تماس با خانواده استفاده می کردم و الان دقیقا حس این افراد را درک می کنم.

وزیر ارتباطات از فعال شدن تماس تصویری در سه پیامرسان ایرانی خبر داد

از آنجاییکه تا قبل از این بخش قابل توجهی از ارتباطات تصویری بر بستر یک پلتفرم خارجی انجام میشد که اکنون با توجه به دستور مراجع ذیصلاح فعالیت آن در کشور محدود شده است، ممکن است برخی از خانواده های عزیز نیز به علت عدم آشنایی با پلتفرم های خارجی و داخلی دیگری که امکان تماس صوتی و تصویری دارند، برای ارتباط با عزیزان خود در خارج از کشور دچار مشکل شده باشند. از فردی هم که این گلایه را منتشر کردند ممنونم. آنطور که معلوم است هنوز همه مردم از امکانات پیام رسان‌های داخلی اطلاع کافی ندارند و از این جهت لازم است مدیران این پلتفرم ها در خصوص معرفی توانمندی و امکانات آنها به عموم مردم تدبیر جدی کنند.

تماس صوتی و تصویری باکیفیت در پلتفرم‌های ایرانی بله، روبیکا و سروش پلاس نیز وجود دارد که امکانات آنها را در تصویر همین پست با شما به اشتراک گذاشته ام. در طی این مدت نیز افراد زیادی از اعضای کابینه گرفته تا تجار و دوستان و… برای برقراری ارتباط تصویری در سفرهای خارجی، از سرویس تماس تصویری پلتفرم های داخلی استفاده کرده که تجربه آنها نیز رضایت بخش بوده است. البته چندین پلتفرم و سرویس خارجی هم مثل ایمو، گوگل میت، اسکایپ و … برای برقراری تماس تصویری در دسترس هستند”.

پ ن: این نوشته به این معنی نیست که پلتفرم‌های داخلی در وضعیت کاملا ایده آل بوده و هیچ مشکلی ندارند، ان‌شالله با تلاش جوانان عزیز کشورمان، حمایت کاربران و دولت، محصولات وطنی مسیر رسیدن به قله های ایده آل را به سرعت خواهند پیمود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره فعال شدن تماس تصویری در سه پیامرسان ایرانی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر