فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

انتقاد هم‌بنیانگذار توییتر از نحوه مدیریت ایلان ماسک

انتقاد هم‌بنیانگذار توییتر از ایلان ماسک شدت گرفت. وی شیوه مدیریت ماسک در اداره توییتر را غلط توصیف کرد و از این‌بابت ابراز نگرانی کرد.

هم‌بنیانگذار توییتر از شیوه مدیریت ایلان ماسک انتقاد کرد و عنوان کرد که ماسک فرد مناسبی برای مدیریت یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی جهان نیست. بیز استون در بخشی از مصاحبه خود با گاردین ضمن اعلام این موضوع گفت: «ما پیشرفت‌های زیادی را در بحث امنیت و تعدیل محتوا در توییتر حاصل کردیم که با ورود ماسک به این مجموعه، تقریباً همه تلاش‌های ما از بین رفته است.» جزئیات گفت‌وگوی ماسک بیز استون با گاردین را بخوانید.

بیشتر بخوانید: خروج 80 درصد نیروی کار توییتر در زمان مدیریت ایلان ماسک!

انتقاد هم‌بنیانگذار توییتر از ایلان ماسک

یکی از مؤسسان توییتر طعنه‌های بزرگی به ایلان ماسک زده است. بیز استون در گفت‌وگو با گاردین اعلام کرد: «ماسک ازنظر من فرد مناسبی برای مدیریت و در اختیار داشتن توییتر نیست.»

استون یکی از چهار نفری بود که به خارج شدن توییتر از دوران ابتدایی خود کمک کرد. جک دورسی، نوآ گلس و ایوان ویلیامز سایر اعضای این تیم چهار نفره بودند. استون درسال ۲۰۱۱ توییتر را ترک کرد؛ اما سال ۲۰۱۷ دوباره به این شرکت بازگشت تا روی فرهنگ، انرژی و احساسات پلتفرم اجتماعی مذکور کار کند و سپس مشخص شد کار بسیار زیادی روی شیوه‌های تعدیل محتوای توییتر انجام داده است.

انتقاد هم‌بنیانگذار توییتر از ایلان ماسک

ازنظر استون، انتشار سخنان نفرت‌پراکنانه در توییتر، موضوع بسیار حساسی است و بنابراین زمانی‌که ماسک تیم بخش امنیت و تعدیل محتوا را لغو و امکان فعالیت شخصیت‌های راست‌گرای افراطی، پخش‌کنندگان اطلاعات نادرست و همچنین نئونازی‌ها را دوباره فراهم کرده، توییتر قطعاً با شوک بزرگی مواجه می‌شود. استون به گاردین گفت:

ما پیشرفت‌های زیادی در زمینه‌ی امنیت و تعدیل محتوا انجام داده‌ایم و اکنون همه‌ی تلاش‌ها از بین رفته‌اند.

گیزمودو می‌گوید: «ایلان ماسک به‌طور مستقیم به کارکنان توییتر دستور داده است حساب کاربری یک فعال چپ را مسدود کنند.» چاد لودر، محقق شناخته‌شده‌ی ضد فاشیست است که موضوعات مرتبط با راست افراطی را پوشش داده و به‌خصوص در تحقیق شورش ۶ ژانویه که منجر به دستگیری یکی از اعضای گروه راست افراطی شد، تأثیر زیادی داشت. گفته می‌شود که اندی انگو یک تحریک‌کننده‌ی جناح راست، به‌طور مستقیم از ماسک خواسته بود حساب لودر را حذف کند.

استون همچنین از ماسک به‌دلیل ممنوع کردن سخنرانی‌هایی که آن‌ها را دوست ندارد انتقاد کرد. مدیرعامل کنونی توییتر برای مدت کوتاهی برخی خبرنگاران و همچنین حسابی را که از اطلاعات عمومی برای ردیابی هواپیمای اختصاصی او استفاده می‌کند، ممنوع کرد؛ اما این حساب با تغییری اجباری به‌طور ۲۴ ساعته آنلاین است.

استون به گاردین گفت:

باید با چیزهایی که آن‌ها را دوست ندارید یا با بودنشان موافق نیستید خوب برخورد کنید. او همچنین در مورد اینکه ماسک چگونه با روزنامه‌نگاری ساختگی و هدفمند خود، اسنادی علیه برخی افراد به‌اشتراک گذاشته، انتقادهایی را مطرح کرده است. دورسی از ماسک درخواست کرد همه‌ی پرونده‌ها را دراختیار عموم قرار دهد تا بتوانند نظر آن‌ها را دریافت کنند.

دورسی یکی از حامیان بزرگ ماسک برای خرید توییتر بود. او قبلاً درمورد اینکه ماسک چگونه می‌تواند سایت را از حالت شرکتی دور کند و آن را به سمت پلتفرم غیرمتمرکز سوق دهد، صحبت کرده است. مالک توییتر بار دیگر از دورسی درخواست کرد صدای او باشد و کارهای خوب و بدش را اعلام کند. دورسی در پاسخ به این درخواست به ماسک گفت به او اعتماد دارد؛ درحالی‌که مدیرعامل کنونی توییتر از زمان تصاحب این شبکه‌ی اجتماعی، از بسیاری از مدیران دورسی مانند یونل راث، مدیر سابق بخش امنیت این شبکه‌ی اجتماعی انتقاد کرده است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره انتقاد هم‌بنیانگذار توییتر چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر