;
coinex

توصیه‌های دولت بایدن به اپل برای ایجاد تغییرات اساسی در iOS 17

تغییرات اساسی در iOS 17 تمامی دغدغه‌های جو بایدن شده است. رئیس‌جمهور آمریکا دراین‌خصوص به اپل توصیه‌هایی کرده است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

از نگاه جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا، تغییرات اساسی در iOS 17 لازم است. ظاهراً بحث ویژگی‌های iOS 17 تبدیل به دغدغه اول رئیس‌جمهور آمریکا شده است چرا که وی دراین‌باره به اپل توصیه‌هایی برای تغییرات و سیاست‌های اپ‌استور کرده است. البته فقط جو بایدن نگران این موضوع نیست چراکه سازمان مخابرات ملی و اداره اطلاعات نیز به عنوان مشاور بایدن در زمینه مخابراتی و اینترنت برهمین عقیده است.

بیشتر بخوانید: جزئیاتی از تغییرات iOS 17 برای اولین بار فاش شد

تغییرات اساسی در iOS 17 از نگاه جو بایدن

سازمان مخابرات ملی و اداره اطلاعات (NTIA)، مشاور اصلی رئیس جمهور امریکا در زمینه سیاست‌های مخابراتی و اینترنت است. در آوریل 2022 سازمان NTIA تحقیقاتی را برای تجزیه و تحلیل رقابت بین سیستم عامل‌های تلفن همراه آغاز کرد.

تحقیقات از طریق یک دستور اجرایی انجام شد. هدف ایجاد تغییرات و بهبود رقابت بود. همچنین، هدف آن کاهش موانع برای تازه واردان و بهبود تجربه برای کاربران است.

تغییرات اساسی در iOS 17 از نگاه جو بایدن

امروز، NITA با اولین گزارش در مورد iOS اپل ارائه شد. در همین راستا ممکن است تغییرات زیر را در App Store و iOS به طور کلی مشاهده کنیم:

  1. اپل باید به فروشگاه‌های اپلیکیشن شخص ثالث اجازه حضور دهد. این برند نمی‌تواند از نصب برنامه‌های خارج از اپ استور توسط کاربران جلوگیری کند. همچنین، باید به فروشگاه‌های برنامه و برنامه‌های وب جایگزین مجوز دهد.
  2. توسعه‌دهندگان باید آزادانه از سیستم‌های پرداخت درون برنامه‌ای خود استفاده کنند.
  3. دیگر محدودیت موتور مرورگر برای برنامه‌های مرورگر شخص ثالث وجود نداشته باشد.
  4. برنامه‌های از پیش نصب شده و گزینه‌های پیش‌فرض باید محدود باشند.
  5. کاربران باید آزادانه برنامه‌های خود را به عنوان پیش‌فرض انتخاب کنند. iOS باید اجازه حذف یا پنهان کردن برنامه‌های پیش‌فرض را بدهد.
  6. اپل باید فرآیندهای بررسی خود را در فروشگاه اپل بهبود بخشد.

این گزارش قوانین جدید و اقدامات لازم ضدانحصاری را توصیه می‌کند. به نظر آن‌ها اپل به عنوان یک مانع در برابر بهبود شرایط رقابتی ایستاده است.

به جز امریکا کشورهای دیگری هم در تلاش برای اعمال تغییرات هستند. هند، اتحادیه اروپا، ژاپن و کره جنوبی تلاش خود را علیه اپل و سیاست‌های فعلی آن آغاز کرده‌اند. در نتیجه، شایعاتی مبنی بر تغییرات بزرگ در iOS 17 وجود دارد.

تغییرات اساسی در iOS 17 از نگاه جو بایدن

شایعات جدیدتر می‌گویند:

اپل در نهایت به کاربران اجازه می‌دهد تا برنامه‌ها را خارج از اپ استور هم نصب کنند. به طور مشابه، این برند به فروشگاه‌های شخص ثالث اجازه می‌دهد تا در iOS کار کنند.

استودیو Epic Games به تازگی تیزر بازی Fortnite را برای دستگاه‌های اپل منتشر کرده است. اپیک گیمز و اپل طی ۲ سال گذشته به دلیل سیستم پرداخت درون‌برنامه‌ای اپل و نرخ‌های آن در میان نبردهای حقوقی بوده‌اند. اگر تغییرات جدید عملی شوند، فورتنایت به زودی می‌تواند به iOS بازگردد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره توصیه جو بایدن در ارتباط با تغییرات اساسی در iOS 17 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر