coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

رئیس کمیسیون طرح صیانت مجلس: خبری از صیانت نیست / طرح صیانت کاملا تغییر کرده است

رئیس کمیسیون طرح صیانت مجلس گفت خبری از طرح صیانت نیست و تاکید کرد که این طرح به‌طور کلی تغییر کرده است.

رئیس کمیسیون طرح صیانت مجلس خبر از پرچیده شدن و تغییر کامل این طرح داد. رضا تقی‌پور به عنوان رئیس این کمیسیون عنوان کرد که نسخه جدید طرح صیانت را برای شورای نگهبان ارسال کرده‌ایم و حالا منتظر تصمیم و جواب هیئت‌رئیسه این شورا هستیم. این اظهارات درحالی‌ است که تقی‌پور دو روز پیش خبر ارسال این طرح را به شورای نگهبان را تکذیب کرده بود.

بیشتر بخوانید: تکذیب تصویب طرح صیانت توسط یک نماینده مجلس ؛ این‌ها شایعاتی برای بازی با روان مردم است!

طرح صیانت به کلی تغییر کرده است

دو روز پیش (۱۷ بهمن ۱۴۰۱) پس از مد‌ت زیادی که طرح صیانت در سکوت رسانه‌ای بود، خبری مبنی بر تصویب این طرح در کمیسیون مشترک آن منتشر و اعلام شد پس از تصمیم صحن برای مدت‌زمان اجرای آزمایشی آن، مصوبه به شورای نگهبان خواهد رفت.

حال رضا تقی‌پور، رئیس کمیسیون مشترک طرح در گفت‌وگو با پیوست، خبر ارسال این طرح به شورای نگهبان را به شدت تکذیب و اعلام کرد این طرح به کلی تغییر کرده است و خبری از نسخه‌های قبلی در طرح تصویب‌شده نیست.

طرح صیانت به کلی تغییر کرده است

تقی‌پور در این رابطه گفت:

«گزارش» طرح ارسال شده است. قرار بود هیات رئیسه طرح را در دستور صحن بگذارد و بعد خودشان اعلام کنند. برابر آیین‌نامه، مدت‌زمان اجرای آزمایشی آن باید در صحن رأی‌گیری شود. هیات رئیسه باید در این خصوص تصمیم بگیرد.

او همچنین در مورد اینکه این طرح چه شباهتی با نسخه پیشین که اسفندماه پارسال تصویب شد دارد توضیح داد: «این طرح هیچ ارتباطی به طرح‌های قبلی ندارد و قرار است عنوانش نیز با تصمیم هیات رئیسه مشخص شود. با نسخه شش دی هم متفاوت است. طرح در کمیته‌های مختلف کمیسیون مورد بحث قرار گرفته و تغییرات کلی کرده است.»

آخرین نسخه‌ای که از این طرح با نام «نظام تنظیم مقررات و خدمات فضای مجازی» منتشر شده بود مربوط به ۶ دی ماه ۱۴۰۰ بود. اکنون به نظر می‌آید با توجه به اینکه بخش‌هایی از این نسخه که به وظایف شورای عالی فضای مجازی مربوط بود شهریورماه به وظایف این شورا اضافه شد، نسخه جدید تدوین و تصویب شده تفاوت‌های اساسی‌ای با آن دارد هر چند که هنوز به شکل عمومی منتشر نشده است.

نماینده تهران همچنین اعلام کرد هر موقع هیات رئیسه تصمیم بگیرد طرح را در دستور کار قرار دهد، مفاد آن بارگذاری شده و رسانه‌ای خواهد شد.

رئیس کمیسیون مشترک طرح در مورد اینکه آیا هیات رئیسه ممکن است تغییری در محتوای طرح ایجاد کند یا خیر گفت:

طبق آیین‌نامه، هیات رئیسه نمی‌تواند در محتوای طرح تغییری ایجاد کند اما ممکن است ایراد شکلی بگیرد. برای همین طی شدن فرایند باقیمانده به هیات رئیسه بستگی دارد.

اسفند ماه سال گذشته پس از اینکه کلیات طرح صیانت در کمیسیون مشترک آن تصویب شد، معاونت قوانین مجلس به تصویب طرح، ایراد آیین‌نامه‌ای وارد کرد و گفت نسخه‌ای که تصویب شده با آن چه به کمیسیون ارجاع داده شده است متفاوت است. این ایراد به تایید هیات رئیسه مجلس نیز رسید.

طرح صیانت به کلی تغییر کرده است

همچنین تقی‌پور تاکید کرد طرح باید حتما برای گرفتن رای تعیین مدت‌زمان به صحن بیاید و خبر رفتن به شورای نگهبان را قویا تکذیب کرد.

نظام‌الدین موسوی، عضو هیات رئیسه مجلس نیز گفت‌وگویی با خبرگزاری دانشجو انجام داد که در آن بر هماهنگ بودن مجلس با شورای عالی فضای مجازی تاکید کرده و گفته بود: «بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس هیچ طرحی بدون مصوبه در صحن علنی مجلس به شورای نگهبان ارسال نمی‌شود. طرح صیانت از دستور کار مجلس خارج شده است.» رئیس کمیسیون طرح در این باره نیز گفت: «منظور آقای موسوی طرح صیانت بود زیرا ما چیزی به اسم طرح صیانت نداریم.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص تغییر طرح صیانت چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر