;
coinex

افزایش چشمگیر دانلود فیلترشکن در ترکیه در نتیجه فیلتر شدن توییتر

پس از تصمیم مقامات ترکیه روز چهارشنبه دو روز پس از وقوع زلزله ویرانگر، مبنی بر محدودیت توییتر شاهد افزایش چشمگیر دانلود فیلترشکن در ترکیه هستیم.

وی پی ان پروتون به عنوان یکی از بهترین فیلترشکن‌ها در ترکیه، اخیراً با افزایش قابل توجه دانلود و استفاده در این کشور مواجه شده است. ثبت‌نام‌ها در ساعات اوج مصرف ترکیه، به میزان 30 درصد بالاتر از سطح عادی افزایش یافته است.

این در حالی است که در روز چهارشنبه، «نت بلاکس» گزارشی مبنی بر فیلترینگ توییتر در ترکیه را برای اولین بار پس از مشاهده اعمال فیلتر مسدود کننده دسترسی به توییتر در همه شرکت‌های خدمات سرویس اینترنتی (آی اس پی) ترکیه، منتشر کرد.

بیشتر بخوانید: امکان ارسال توییت‌های طولانی در اختیار مشترکین توییتر بلو قرار گرفت

افزایش چشمگیر دانلود فیلترشکن در ترکیه به‌دنبال فیلترینگ توییتر

اگرچه تاکنون هیچ توضیح رسمی درباره علت فیلترشدن توییتر ارائه نشده اما طبق اعلام دیده‌بان اینترنت «نت بلاکس»، ممنوعیت توییتر درواقع به عنوان راهکاری جهت جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست پیرامون این فاجعه در اینترنت انجام شده است.

بنابراین احتمالاً توییتر درحال‌حاضر در ترکیه رفع فیلتر شده اما با این وجود، استفاده از پروتون وی‌پی‌ان در ترکیه، به میزان 10 برابر شرایط معمول رشد داشته است.

افزایش چشمگیر دانلود فیلترشکن در ترکیه

طبق گزارش وب سایت تِک رادار، این ممنوعیت در حالی رقم خورده که شهروندان ترکیه به چنین سرویسی جهت دریافت اطلاعات پس از وقوع زلزله مرگبار ترکیه نیاز مبرمی داشتند. حتی مشکل از آنجا بدتر نیز می‌شود که می‌دانیم این فاجعه در مدت زمانی بر زیرساخت اینترنت آثار منفی و مخربی گذاشته است.

در همین حال طبق گزارش رویترز، سران اپوزیسیون و کاربران شبکه اجتماعی نسبت به محدودیت در دسترسی به توییتر که در حال کمک به افراد جهت اشتراک‌گذاری اطلاعات درمورد رسیدن کمک و محل افراد اسیر در زیر آوار بوده، انتقاداتی را مطرح کردند.

در حال حاضر دسترسی کامل به توییتر از ساعات اولیه صبح پنجشنبه با گذشت آمار قربانیان زلزله در ترکیه و سوریه از مرز 17 هزار نفر گذشت، بار دیگر برقرار شده است.

لازم به ذکر است که پیش‌تر هم رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه، اقدام فیلترینگ توییتر کرده بود و در ماه‌های اخیر نیز مشغول مقابله با اطلاعات نادرست بود که علت اجرای طرح مسدودیت توییتر در روز چهارشنبه قلمداد شده است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص افزایش چشمگیر دانلود فیلترشکن در ترکیه چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر