فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

معرفی نوعی لباس مجهز به ایربگ برای حفاظت از موتورسواران [+عکس]

یک نوع لباس مجهز به ایربگ مخصوص موتورسواران معرفی شده که می‌تواند جان بسیاری از این افراد را در تصادفات رانندگی نجات دهد.

یک نوع لباس مجهز به ایربگ توسط کمپانی موسایکل طراحی و معرفی شده است که می‌تواند حافظ جان موتورسواران در شهر یا جاده باشد. این لباس‌ها در موافع خطر یا واژگون شدن موتور و موتورسوار، در کسری از ثانیه باز شده و مانع آسیب به اعضای بدن موتورسوار می‌شود. شرکت ذکر شده بیش‌از 17 سال است که در زمینه ایمنی موتور و موتورسواران فعالیت دارد و این محصول به‌عنوان یکی از اختراعات برتر این شرکت لقب خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: جریمه مالی بهمن موتور به علت گرانفروشی ؛ اولتیماتوم دولت به خودروسازان خصوصی!

لباس مجهز به ایربگ مخصوص موتورسواران معرفی شد

هرساله شمار زیادی از موتورسیکلت‌سواران به‌خاطر تصادف یا واژگونی جان خود را از دست می‌دهند و یا متحمل صدمات شدید در نواحی مختلف بدن می‌شوند. شرکت سوئدی موسایکل (Mo’cycle) برای نجات جان این افراد لباس‌های مخصوصی طراحی کرده است که دارای چند ایربگ هستند. این ایربگ‌ها هنگام تصادف، در کسری از ثانیه باز می‌شوند و از بدن راکب در برابر صدمات حفاظت می‌کنند.

کمپانی موسایکل 17 سال است که درباره راهکارهای ممکن برای کاهش صدمه به موتورسواران تحقیق می‌کند. الیاف به‌کاررفته در لباس ابداعی این شرکت در صنعت فضانوردی کاربرد دارند و نسبت میزان استحکام در برابر وزن آن بیشتر از فولاد است. علاقه‌مندان می‌توانند این لباس را در دو رنگ مشکی و آبی سفارش دهند.

لباس مجهز به ایربگ مخصوص موتورسواران معرفی شد

حتماً خواهید پرسید ایربگ‌های لباس موسایکل چگونه واژگونی و افتادن موتورسوار را تشخیص می‌دهند؟ در پاسخ باید گفت لباس ابداعی این کمپانی از طریق یک بند منعطف به موتورسیکلت متصل می‌شود. هنگام برخورد یا واژگونی، طبیعتاً راکب پرتاب خواهد شد که نتیجه آن جدایی این بند از موتورسیکلت است. این کار درنهایت کارتریج‌ها را وارد عمل می‌کند. ذکر این نکته ضروری است که بند متصل‌کننده راکب به موتورسیکلت با هر حرکتی جدا نمی‌شود و به نیرویی در حدود 40 کیلوگرم نیاز وجود دارد.

لباس مجهز به ایربگ مخصوص موتورسواران معرفی شد

ایربگ‌های به‌کاررفته در لباس مخصوص موسایکل، قابل جایگزینی هستند. وقتی که واژگونی موتورسیکلت و افتادن راکب تشخیص داده شود، این ایربگ‌ها فوراً از طریق کارتریجی ویژه و با گاز دی‌اکسیدکربن پر می‌شوند. شاید فکر کنید به‌خاطر وجود ایربگ، استفاده از این لباس‌ها سخت باشد؛ اما موسایکل در وب‌سایت خود تأکید می‌کند که موتورسواران به‌راحتی و همانند لباس‌های معمولی می‌توانند لباس‌ تولیدی این شرکت را بپوشند. لباس‌ موسایکل متشکل از جلیقه و شلوار است و در عین تنفس‌پذیری، در برابر نفوذ آب و خراشیدگی مقاومت بالایی دارد.

لباس مجهز به ایربگ مخصوص موتورسواران معرفی شد
موتورسواران در بین تمامی گروه‌هایی که از خیابان‌ها و مسیرهای عمومی استفاده می‌کنند، آسیب‌پذیرترین هستند

فرایند فعال‌شدن کارتریج‌ها و تزریق گاز دی‌اکسیدکربن به ایربگ‌ها بسیار سریع است و درعرض چند میلی‌ثانیه انجام می‌شود. برای درک بهتر، باید گفت قبل از تماس بدن موتورسوار با زمین، تمامی ایربگ‌های لباس موسایکل فعال شده‌اند و آماده حفاظت از بدن وی هستند!

لباس نوین موسایکل پس از فعال‌شدن ایربگ‌ها نیز قابل استفاده است. برای این کار کافی است کیسه‌ها از دی‌اکسیدکربن خالی و کارتریج‌های جدید در محل مخصوص نصب شوند.

این لباس مجهزبه ایربگ چه قیمت دارد؟

لباس پیشرفته موسایکل دست‌دوز است و در دو کشور ایتالیا و فرانسه تولید می‌شود. برای خرید این لباس محافظ باید 499 دلار پرداخت کرد که با توجه به اهمیت عملکرد و میزان درآمد، بسیار مناسب به‌نظر می‌رسد. این لباس از اواخر ماه میلادی کنونی وارد بازار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص لباس مجهز به ایربگ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر