;
coinex

افشای رانت کرمان موتور برای سازمان حج و زیارت ؛ بدون نوبت، ارزان‌تر و با سود 400 میلیون تومانی! [+سند]

افشای رانت کرمان موتور برای سازمان حج و زیارت جنجالی تازه به‌پا کرد. ماجرای سودهای میلیونی کارکنان حج‌ و زیارت چیست؟

افشای رانت کرمان موتور برای سازمان حج و زیارت دوباره بحث داغ رانت‌خواری را بر سر زبان‌ها انداخت. کرمان موتور که یکی از بهترین شرکت‌های خودروسازی در کشور است، در یک اقدام عجیب و به‌دور از اخلاق انسانی، تعدادی خودروی جک s5 را بدون نوبت و با قیمتی به‌مراتب پایین‌تر از مبلغ اعلام شده به کارکنان حج و زیارت تحویل داده است. ماجرا از چه قرار است؟

بیشتر بخوانید: موتورسیلکت‌های برقی کرمان موتور به زودی روانه بازار می‌شوند

افشای رانت کرمان موتور برای سازمان حج و زیارت

شرکت کرمان موتور چند دستگاه ماشین جک s5 را با قیمت پایین‌تر از کارخانه خارج از نوبت و بدون قرعه‌کشی و البته با اقساط بلندمدت به کارکنان سازمان حج و زیارت می‌دهد!

در حالی که دولت با اجرای سیاست‌های مختلف از رانت در خرید خودرو جلوگیری و خودروسازان را مکلف به فروش خودرو در بورس کالا یا از طریق قرعه‌کشی کرده است، برخی از شرکت‌های خودروساز و همچنین سازمان‌های دولتی از این اقدام تخطی می‌کنند.

سازمان حج و زیارت که زیر مجموعه وزارت ارشاد است، در اقدامی خارج از نوبت و البته بدون قرعه‌کشی اقدام به اعطای ماشین جک s۵ ۱۵۰۰ محصول کرمان موتور کرده است که با هماهنگی کرمان خودرو، این ماشین‌ها با تخفیف به قیمت یک میلیارد و ۱۸ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به کارمندان سازمان حج و زیارت اعطا می‌شود و بر اساس برنامه‌ اعلام شده، این خودروها تا سه ماه آینده تحویل خواهد شد.

عرضه این خودروهای کرمان موتور خارج از نوبت و البته بدون قرعه‌کشی در اقساط ۲۴، ۳۶ و ۴۸ ماهه است و حتی در این ثبت‌نام محدودیت‌های عرضه خودروها برای عموم که نداشتن پلاک فعال است، در نظر گرفته نشده است.

همچنین با توجه به بازپرداخت طولانی مدت هزینه خودروهای کرمان موتور، بسیاری از کارمندان سازمان حج و زیارت متقاضی دریافت این خودروها شده‌اند و برخی هم درصدد فروش امتیاز خود به غیر هستند؛ تا جایی که این امتیاز تا حدود ۲۰۰ میلیون تومان هم در حال خرید و فروش است. چرا که قیمت این خودرو در بازار آزاد حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است!

افشای رانت کرمان موتور برای سازمان حج و زیارت

این امر در حالی است که بسیاری از مردم چندین بار در قرعه‌کشی‌های خودرویی نام‌نویسی کرده و پذیرفته نشدند و در هفته‌های اخیر بیش از ۱۰ میلیون نفر در قرعه‌کشی یکی از شرکت‌های خودروساز شرکت کردند.

این اقدام سازمان حج و زیارت در رابطه با اعطای خودروهای کرمان موتور با قیمت پایین‌تر از بازار به نوعی رانت در اعطای خودرو به شمار می‌رود که از مسؤولان وزارت صمت انتظار پیگیری این موضوع و لغو چنین امتیازی می‌رود.

در سال‌های گذشته نیز چندین دستگاه خودروی دیگنیتی به مدیران سازمان حج و زیارت با وام‌های کم‌بهره و البته به قیمت پایین‌تر از بازار عرضه شد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درخصوص افشای رانت کرمان موتور برای سازمان حج و زیارت چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر