فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ابربدهکار مالیاتی شناسایی شد؛ 12 هزار و 800 میلیارد بدهی مالیاتی!

رئیس کل سازمان امور مالیاتی از شناسایی ابربدهکار مالیاتی خبر داد. مجموع فرار مالیاتی این بدهکاری مالیاتی در 15 سال، به 12 هزار و 800 میلیارد ریال می‌رسد.

داوود منظور، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد که این فرد با شگردهای خاص خود توانسته بود از پرداخت مالیات فرار کند. اخذ مالیات یکی از مهم‌ترین منابع تامین بودجه سال جاری است و از این جهت، موضوع فرار مالیاتی ابربدهکاران، بیشتر از همیشه اهمیت پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید: نحوه دریافت ارز مسافرتی اسفند 1401؛ اگر بلیت دارید در فرودگاه ارز بگیرید

شناسایی ابربدهکار مالیاتی

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه در سند مردمی دولت سیزدهم، موضوع مبارزه با فرار مالیاتی و شفاف‌سازی اقتصاد مورد تأکید قرار گرفته است، گفت: در راستای تحقق این برنامه، نظام مالیاتی در دوره تحولی به سمتی حرکت می‌کند که درآمد‌های مالیاتی از محل شناسایی فرار‌های مالیاتی و شناسایی مؤدیان جدید تأمین شده و فشار بر مؤدیان منضبط که به تکالیف خود عمل کرده و حساب و کتاب شفاف دارند، به حداقل برسد.

داود منظور گفت: «در همین راستا اقدامات وصول مالیات یکی از ابر بدهکاران مالیاتی که با شگرد‌های خاص در طول 5520 روز اقدام به فرار مالیاتی کرده بود، انجام و از طریق شناسایی املاک و جریان فروش کالا با استفاده از حساب دیگران در مرحله وصول قرار گرفت.»

ابربدهکار مالیاتی کشور شناسایی شد
شناسایی ابربدهکار مالیاتی

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه این بدهکار مالیاتی بیش از 24 شرکت در هشت استان کشور دارد و در این مدت بیش از 12 هزار و 800 میلیارد ریال بدهی مالیاتی داشته است، گفت:

بخش عمده‌ای از بدهی‌های مالیاتی و بانکی مربوط به شرکت‌های اقماری نامبرده که جزء شرکت‌های بورسی نیز هستند، با اخذ وکالت‌نامه‌های بلاعزل توسط ایشان به نفع شرکت‌های سهامی خاص تأمین دلیل شده یا پس از تملک آن‌ها توسط بانک‌ها بابت بدهی معوقه مجدداً برای شرکت‌های سهامی خاص خود خریداری شده است.

وی با اشاره به گسترده بودن فرار مالیاتی در کشور تأکید کرد: «سازمان امور مالیاتی برای برخورد با جرایم اقتصادی، فرار مالیاتی و پیشگیری از زمینه‌های وقوع این پدیده، عزم جدی و قاطع دارد که با همکاری نهاد‌های نظارتی و قوه قضائیه در حال سرعت گرفتن است.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص شناسایی ابربدهکار مالیاتی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر