فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ایلان ماسک زمان متن باز شدن الگوریتم توییتر را اعلام کرد

زمان متن باز شدن الگوریتم توییتر توسط ایلان ماسک اعلام شد. ماسک این ایده را قبل‌از خرید توییتر نیز در سر داشته است.

ایلان ماسک، مالک و مدیرعامل توییتر، زمان متن باز شدن الگوریتم توییتر را اعلام کرد. ماسک قبل از خرید توییتر نیز این ایده را مدنظر داشت و می‌خواست الگوریتمی متن‌باز ایجاد کند. حال که مالک توییتر است در پاسخ به سؤال یک خبرنگار در مورد این موضوع، بار دیگر این ایده را مطرح کرد و به‌نظر می‌رسد که در آینده‌ای نزدیک الگوریتم جدید توییتر ایجاد خواهد شد.

بیشتر بخوانید: پیامک احراز هویت دومرحله‌ای توییتر پولی شد!

زمان متن باز شدن الگوریتم توییتر توسط ایلان ماسک اعلام شد

طبق توییت جدید ایلان ماسک، مالک توییتر، این شرکت می‌خواهد هفته آینده الگوریتم خود را به‌صورت متن‌باز ارائه کند. ماسک از مدت‌ها قبل و حتی پیش از تصاحب تو‌ییتر، علاقه خود به این موضوع را با ارسال توییت‌های مشابه نشان داده بود و اکنون در پاسخ به یکی از کاربران، یک بار دیگر به این موضوع اشاره کرده است.

ماسک در پاسخ به توییتی که در آن از او خواسته شده بود توییتر را متن‌باز کند، نوشت:

«زمانی که الگوریتم ما هفته آینده متن‌باز شود، ابتدا ناامید خواهید شد، اما [همه‌ چیز] به‌سرعت بهبود پیدا خواهد کرد.»

بنابراین اگر موضوع جدی باشد، این اولین‌باری بوده که برای متن‌بازشدن الگوریتم توییتر به تاریخ خاصی اشاره شده است.

زمان متن باز شدن الگوریتم توییتر توسط ایلان ماسک اعلام شد

«متن‌باز» معمولاً به نرم‌افزار یا کد منبعی گفته می‌شود که برای مشاهده، تغییر و انتشار مجدد توسط تمام افراد، به‌صورت عمومی قابل دسترس است. ماسک که خود را طرفدار آزادی بیان می‌نامد و درباره تصمیم‌گیری‌های مهم توییتر از کاربران نظرسنجی می‌کند، در گذشته بارها اعلام کرده است که از ایده ایجاد الگوریتم متن‌باز این پلتفرم حمایت می‌کند که ظاهراً گامی در جهت شفاف‌سازی بیشتر آن است.

او در مارس 2022، نظر دنبال‌کنندگان خود را در مورد ایجاد الگوریتم متن‌باز پرسیده بود. در این توییت نوشته شده بود:

«نگران این هستم که سوگیری واقعی در «الگوریتم توییتر»، تأثیر عمده‌ای بر گفتمان عمومی داشته باشد. چگونه بفهمیم واقعاً چه اتفاقی می‌افتد؟»

سپس او با ایجاد یک نظرسنجی از کاربران سؤال کرد که آیا الگوریتم توییتر باید متن‌باز شود یا خیر که از بین بیشتر از 1 میلیون شرکت‌کننده، حدود 83 درصد موافق چنین ایده‌ای بودند.

درحال‌حاضر جزئیات بیشتری در این رابطه منتشر نشده است و باید دید در هفته آینده ایلان ماسک چه اطلاعیه‌ای درباره متن‌بازشدن الگوریتم توییتر منتشر خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره متن باز شدن الگوریتم توییتر چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر