فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

اپلیکیشن پولت برای ارزیابی آنلاین خسارت خودرو معرفی شد

اپلیکیشن پولت به‌عنوان اولین اپلیکیشن ارزیابی خسارت آنلاین خودرو معرفی شد. نحوه کار با این نرم‌افزار چگونه است و میزان خسارت را با چه روشی ارزیابی می‌کند؟

اپلیکیشن پولت به‌عنوان اولین اپلیکیشن ارزیابی خسارت آنلاین خودرو در همایش مرکز نوآوری بیمه مرکزی معرفی شد. این همایش باحضور وزیر اقتصاد، رئیس بیمه مرکزی و جمعی دیگر از مسئولین برگزار شد. پولت میزبان بیش‌از 200 کارشناس است و تا حالا بیش‌از ۲۱۴ هزار پرونده تصادف را بررسی کرده که بسیاری از آنها به‌صورت کاملاً آنلاین کارشناسی شده‌اند.

بیشتر بخوانید: خرید اقساطی بیمه خودرو بدون چک و سفته در آیتول میسر شد

اپلیکیشن پولت به‌منظور کارشناسی خسارت خودرو معرفی شد

مراسم رونمایی از طرح‌ها و محصولات جدید بیمه‌ای طی دو روز گذشته در مرکز نوآوری بیمه مرکزی با حضور وزیر اقتصاد، رئیس بیمه مرکزی و جمعی از مسئولان برگزار شد و طی آن از «پولت» به‌عنوان اولین اپلیکیشن ارزیابی خسارت آنلاین نیز رونمایی شد.

در همایش مرکز نوآوری بیمه مرکزی، درباره لزوم استفاده از علم شرکت‌های دانش‌بنیان برای داشتن صنعت بیمه‌ای پویاتر صحبت شد و در حاشیه این مراسم نمایشگاهی با رویکرد ارائه خدمات صنعت بیمه با بهره‌گیری از تحول دیجیتال با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه بیمه برگزار شد. وزیر اقتصاد در این مراسم اعلام کرد:

در آستانه تدوین و تصویب توسعه برنامه هفتم باید در سال آینده از گذشته درس بیاموزیم و با استفاده از ابزارها و بهبود عملکردها برای کشور فصل جدیدی را برای برنامه ریزی اقتصادی رقم بزنیم و این بهانه خوبی است تا در مورد دستورالعمل‌های اجرایی به اجماع برسیم.

اپلیکیشن پولت به‌منظور کارشناسی خسارت خودرو معرفی شد

همچنین مجید بهزادپور رئیس بیمه مرکزی هم با اشاره به دستاوردهای موفق ۱۴۰۱، بیان کرد: «به شش شرکت جدید با عملکرد بالا در حوزه بیمه مجوز داده شده است که این مجوزها در حوزه‌های تخصصی بیمه‌های اتکایی و بیمه‌های زندگی صادر شده‌اند.»

بهزادپور از طرح‌ها و اتفاقات خوب آینده خبر داد که در زمینه سلامت و نظام بهداشتی به صورت مشترک با صندوق توسعه ملی و صندوق توسعه نوآوری در حال انجام است. یکی دیگر از طرح‌های مشترک پروژه کروکی آنلاین است که به طور مشترک با پلیس راهور انجام شده و در نیمه شعبان افتتاح می‌شود.

«مهدی صادقی نمازی» همبنیانگذار و مدیرعامل پولت نیز به تشریح ظرفیت‌ها و امکانات این اپلیکیشن پرداخت و در تبادل نظر با حضور مدیران ارشد بیمه مرکزی به امکان استفاده از این اپلیکیشن برای سرعت بخشیدن به فرآیند ارزیابی خسارت آنلاین و رابط کاربری آسان این اپلیکیشن اشاره کرد. او اعلام کرد:

هدف دیگر این اپلیکیشن از بین بردن مشکلات بیمه‌شوندگان و زدودن دیدگاه‌های منفی نسبت به فرآیند ارزیابی و پرداخت خسارت بیمه‌های خودرو است و از طرفی دیگر بهره‌مندی سامانه‌ی پولت از هوش مصنوعی فرآیند ارزیابی خسارات را ساده‌تر و سریع‌تر کرده است.

اپلیکیشن پولت به‌منظور کارشناسی خسارت خودرو معرفی شد

صادقی نمازی در گفتگوی خود این مجموعه را به نوعی اولین اپلیکیشن ویدیویی پرداخت خسارت صنعت بیمه کشور دانست و روند فعالیت این مجموعه را تشریح کرد و گفت: «با استفاده از اپلیکیشن دیگر نیازی به حضور فیزیکی در شعب شرکت‌های بیمه‌گر جهت اعلام و دریافت خسارات نیست. با فشردن دکمه «تصادف کردم» همه چیز برعهده کارشناسان همراه بیمه خلیج فارس خواهد بود. کارشناسان ارزیاب پس از اعلام این موضوع با کاربر تماس خواهند گرفت و فرآیند کارشناسی آغاز خواهد شد.»

به گفته صادقی نمازی، در دیدگاه مردم بیمه‌ها قصد پرداخت خسارت به مشتریان خود را ندارند اما آنها سعی دارند این بینش را در بین کاربران عوض کنند و خودشان پیگیر این موضوع باشند که به کاربر خسارت بدهند:

شروع کار به این نحو است که فرد اعلام خسارت می‌کند و برای ارزیابی با او تماس گرفته می‌شود و سپس پیامک تشکیل پرونده و خوشامدگویی و لینک تصاویر فرستاده می‌شود. همهٔ این اتفاقات در چند دقیقه رخ می‌دهد.

همبنیانگذار پولت اعلام کرد کاربران می‌توانند مدارک لازم برای بررسی خسارت را در اپلیکیشن بارگذاری کنند: «پس از این بارگذاری، همراه بیمه خلیج فارس به عنوان ارزیاب رسمی بیمه مرکزی و با توجه به قرارداد همکاری با شرکت های بیمه‌گر، تمام فرآیند ارزیابی و پرداخت آنلاین خسارت را پیگیری می‌کند.» به گفته صادقی نمازی:

کارشناس در صورت لزوم به صورت حضوری نیز به محل اعزام شده و اقدامات را پیش خواهد برد. او تاکید کرد مجموعه پولت به‌عنوان ارزیاب رسمی بیمه مرکزی ایران، مجوز رسیدگی و ارزیابی کلیه خسارت بیمه‌ای ثالث و بدنه اتومبیل، فارغ از نوع شرکت بیمه‌گر را دارا است.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا این خدمات به صورت ۲۴ ساعته است یا خیر تاکید کرد خدمات پولت به صورت شبانه روزی در تمامی ۷ روز هفته به کاربران عرضه خواهد شد: « حتی در ایام تعطیلی و اعیاد نیز در خدمت کاربران هستیم.»

اپلیکیشن پولت به‌منظور کارشناسی خسارت خودرو معرفی شد

اپلیکیشن پولت صدها کارشناس در سطح کشور دارد و تا امروز بیش از ۲۱۴ هزار پرونده تصادف را بررسی کرده که از این مقدار نزدیک به ۶۰ هزار مورد به صورت تماماً آنلاین مورد بررسی قرار گرفته است.

شرکت ارزیابی خسارت همراه بیمه خلیج فارس فعال در زمینه کارشناسی و ارزیابی خسارت بیمه با رویکرد طرح های نوین اپلیکیشن پولت را طراحی و ارائه کرده است. مدیرعامل پولت تاکید دارد:

هدف اصلی آنها ترویج فرهنگ خدمات سهل، امن و شفاف است و آنها فعالیت خود را با شعار «پولت خاطره خوب یک تصادف» شروع کردند و سعی دارند تا مشکلات کاربران در حین بروز این تصادف‌ها را حل و فصل کنند.

صادقی نمازی تاکید کرد: «آنها در آینده قصد همکاری با مجموعه‌های نوآور و فناور دیگر را نیز دارند اما هیچ‌گاه قصد ورود به صدور بیمه‌نامه و… را ندارند و قصد دارند هدف اصلی خود را که از دیدگاه او یک چالش بزرگ و بدون بازیگر اصلی در بازار بیمه ایران است، پر کنند.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره اپلیکیشن پولت چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر