فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ممنوعیت صادرات گوشی و لوازم خانگی به روسیه و بلاروس

ایالات متحده آمریکا اخیراً خبر از ممنوعیت صادرات گوشی و لوازم خانگی به روسیه و بلاروس را منتشر کرده که البته دستگاه‌های مصرفی بسیاری را شامل می‌شود.

اخیراً شاهد تحریم‌های جدیدی از طرف وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا علیه روسیه و بلاروس هستیم. این تحریم‌های جدید و وسیع، جدیدترین نسخه از سخت‌گیری آمریکا علیه روسیه بوده و این بار روی صنعت موبایل متمرکز شده است.

بیشتر بخوانید: صادرات خودرو به روسیه به خاطر کیفیت پایین محصولات ایرانی منتفی شد

ممنوعیت صادرات گوشی و لوازم خانگی به روسیه از طرف آمریکا

طبق گزارش گیزچاینا، ممنوعیت صادرات گوشی‌های هوشمند و چاپگرهای بالای 300 دلار، کولرها و یخچال‌های بالای 750 دلار و ماشین‌های ظرف‌شویی، ترازوهای الکترونیکی و جاروبرقی‌های بالای 100 دلار به روسیه و بلاروس در لیست تحریمی منتشرشده توسط آمریکا قرار دارد. آمریکا همچنین جهت صادرات مایکروویو، قهوه‌ساز، تجهیزات ضبط صدا و تلویزیون‌های هوشمند محدودیت‌هایی مورد نظر قرار داده است.

ممنوعیت صادرات گوشی و لوازم خانگی به روسیه

طبق اعلام وزارت بازرگانی آمریکا، کالاهای مذکور تنها در شرایطی امکان صدور به روسیه و بلاروس را دارند که شرکت صادرکننده، مجوز رسمی دریافت کند. البته وزارت بازرگانی به‌طور پیش‌فرض درخواست این مجوزها را رد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص ممنوعیت صادرات گوشی و لوازم خانگی به روسیه و بلاروس از طرف آمریکا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر