فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

توسعه پهپادهای مجهز به قابلیت تشخیص چهره در ارتش آمریکا!

نیروی هوایی آمریکا در اندیشه توسعه نوع جدیدی از پهپادهای مجهز به قابلیت تشخیص چهره با ابزارهای هوش مصنوعی است.

به گزارش اینترستینگ انجینرینگ، براساس قراردادی بین وزارت دفاع و شرکت «ریل نتورکس» پرسنل عملیات‌های خاص به‌منظور انجام ماموریت‌های خارج از کشور و همچنین جمع آوری اطلاعات و غیره از این پهپادها بهره خواهند برد.

ارزش قرارداد منعقده میان وزارت دفاع آمریکا و شرکت مورد اشاره 800 هزار دلار بوده است. این فناوری به پهپادها توانایی برخاستن از روی زمین به طور خودکار یا با اندک کمک نیروی انسانی را خواهد داد. همزمان نرم‌افزار مذکور از طریق تکنیک‌ یادگیری ماشینی چهره‌ها را مورد شناسایی قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید: ساخت پهپاد از بدن پرندگان مرده [+ویدیو]

ساخت پهپادهای مجهز به قابلیت تشخیص چهره توسط آمریکا

نیوساینتیست طی گزارشی در این مورد نوشته است: «نیروی هوایی آمریکا پروژه‌ای برای توسعه نرم‌افزار شناسایی چهره برای پهپادهای خودران توسعه داده است. این امر نگرانی‌هایی را به وجود آورده که ممکن است افراد هدف قرار گیرند و کشته شوند.»

طبق اعلام شرکت ریل نتورکس احتمالا این تکنولوژی به‌منظور حفظ امنیت محیطی، عملیات‌های جستجوی داخلی و ماموریت‌های نجات به کار خواهد رفت. البته ارتش آمریکا تنها نیروی نظامی در جهان نیست که از فناوری شناسایی چهره بهره می‌برد.

پهپادهای مجهز به قابلیت تشخیص چهره

به ادعای سازمان ملل، نیروهای نظامی لیبی در سال 2021 میلادی پهپادهای مجهز به اسلحه و نرم‌افزار شناسایی چهره را مورد استفاده قرار داده‌اند. پلیس دبی نیز از پهپادهای دارای چنین تکنولوژی بهره می‌برد. از طرف دیگر چین نیز مدت بسیاری است که از فناوری شناسایی چهره در عرصه‌های گوناگونی استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص ساخت پهپادهای مجهز به قابلیت تشخیص چهره توسط نیرو هوایی آمریکا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر