فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای D8 در ایران برگزار می‌شود!

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم با برگزاری اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای D8 در ایران موافقت کرده است.

عیسی‌ زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه‌ای با دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی D8 تصمیم بر این شد تا اجلاس وزرای ICT کشورهای عضو این سازمان سال آینده در ایران برگزار شود.

بیشتر بخوانید: وزیر میراث فرهنگی: سیمکارت اختصاصی گردشگران پیشنهاد من است و مجدانه پیگیرش هستم! [+ویدیو]

ایران میزبان اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای D8 شد

به گزارش تکراتو و به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایسیاکا عبدالقادر امام، دبیرکل سازمان همکاری‌های D8، با عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات ایران دیدار کرد. زارع‌پور در این دیدار با اشاره به توانمندی‌های جمهوری اسلامی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:

جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بویژه توسعه پلتفرمهای بومی دارد و روزانه میلیون‌ها کاربر در آنها فعالیت دارند.

زارع‌پور همچنین با تشریح توانمندهای فضایی کشورمان در صنعت فضایی افزود: «ایران جزو کشورهایی به شمار می‌رود که چرخه کامل صنعت فضایی را دارد و هم اکنون به دانش طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره‌های بومی و تحلیل داده‌های فضایی رسیده است».

زارع‌پور در این نشست همچنین از آمادگی ایران برای اشتراک‌گذاری دانش و توسعه همکاری در صنعت فضایی، ارتباطات و فناوری اطلاعات با کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی D8 خبر داد.

ایسیاکا عبدالقادر امام، دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی D8 نیز در این گفتگو ضمن بیان اینکه ایران یکی از کشورهای پیشرفته منطقه در علوم و فنون مختلف است و در سازمان D8 نیز نقشی کلیدی و محوری دارد گفت:

باتوجه به پیشرفتهای ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از پیشنهاد برگزاری اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی D۸ در ایران بسیار خرسندم.

در این جلسه، اکبر قنبرپور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام، توضیحاتی را پیرامون امکانات و موقعیت این منطقه ویژه، ارائه کرد و از آمادگی این منطقه برای اختصاص بخشی به عنوان منطقه ویژه اقتصادی D۸ در منطقه پیام خبر داد که مورد استقبال دبیر کل این سازمان قرار گرفت.

سازمان همکاری‌های اقتصادی D۸ متشکل از هشت کشور اسلامی در حال توسعه شامل ایران، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریه است

یبشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص احتمال برگزاری اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای D8 در ایران چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر