coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

اسم رمز اندروید 15 فاش شد؛ بازهم بستنی‌ها وارد اندروید شدند!

اسم رمز اندروید 15 لو رفت. هنوز اندروید 14 معرفی نشده، گوگل شروع به توسعه اندروید 15 کرده است. این نسخه از اندروید مانند بستنی وانیلی خوشمزه است!

اسم رمز اندروید 15 فاش شد. گوگل در گذشته نام سری‌های جدید اندروید را با الهام از دسرها، شکلات‌ها و حتی بستنی‌ها برمی‌داشت اما بعد از مدت‌ها متوجه شد که این سبک نام‌گذاری به درد سیستم‌عامل‌های کودکان می‌خورد و نمی‌شود در دنیای مدرن امروزی از این اسم رمزها استفاده کرد. بالاخره گوگل از اندروید 10 به بعد فقط به عدد سیستم‌عامل بسنده کرد.

رویه اسم رمز تک عددی گوگل برای سیستم‌عامل اندروید تا اندروید 13 ادامه داشت تا اینکه در نسخه پیش‌نمایش اندروید 14، گوگل باز هم از اسم رمز یک کیک استفاده کرد. اندروید 14 هنوز در نسخه پیش‌نمایش و در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دارد و در آینده‌ای نزدیک نسخه رسمی آن را برای استفاده عموم منتشر خواهد کرد. اما مثل‌اینکه رویه نام‌گذاری نسخه‌های اندروید به‌نام دسرها و بستنی‌ها و … بازهم زنده شده چرا که گوگل برای اندروید 15 نیز اسم رمز «بستنی وانیل» را در نظر گرفته است.

بیشتر بخوانید: امکان حذف برنامه‌های پیشفرض در اندروید 14 عرضه می‌شود

اسم رمز اندروید 15 فاش شد

گوگل در گذشته از اسم دسرهای مختلف برای نام‌گذاری اندروید استفاده می‌کرد و حالا اگرچه این رویه به‌طور رسمی متوقف شده است، اما مهندسان گوگل هنوز از این سنت دست نکشیده‌اند. درواقع براساس گزارشی تازه، به‌نظر می‌رسد که برای اندروید 15 از اسم رمز «بستنی وانیلی» استفاده می‌شود.

انگار همین دیروز بود که متوجه شدیم اندروید 14 با اسم رمز «کیک وارونه» در دست توسعه قرار دارد. حالا منبع آگاهی به نام «میشال رحمان» می‌گوید ظاهراً مهندسان گوگل درحال توسعه نسخه بعدی این سیستم‌عامل هستند و در داخل این شرکت با نام بستنی وانیلی یا Vanilla Ice Cream از آن نام می‌برند.

امسال نام مستعار اندروید 15 کمی زودتر از همیشه برملا شده است. برای مثال، پارسال نام اندروید 14 در ماه آوریل 2022 مشخص شد. بااین‌حال، فعلاً اطلاعات دقیق دیگری از این سیستم‌عامل در دسترس نیست و نمی‌توان با یک نام حدس زد که این آپدیت چه ویژگی‌هایی را به‌همراه خواهد داشت.

اسم رمز اندروید 15 فاش شد

اسم رمز اندروید 15 در شرایطی اعلام می‌شود که تنها حدود یک ماه از زمان انتشار اولین نسخه از پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید 14 می‌گذرد. درنتیجه هنوز فاصله بسیار زیادی تا عرضه اندروید 15 داریم و در طول ماه‌های آینده کم‌کم مشخص خواهد شد که این به‌روزرسانی چه تغییراتی خواهد داشت.

میشال رحمان می‌گوید:

یکی از دلایلی که احتمالاً باعث شده است گوگل توسعه اندروید 15 را زودتر آغاز کند، کمبود فرصت برای پیاده‌سازی برخی قابلیت‌های جدید در اندروید 14 است. این نسخه در بهار امسال در کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل معرفی خواهد شد و انتظار می‌رود که در نیمه دوم سال به‌صورت رسمی منتشر شود.

درحال‌حاضر آخرین نسخه رسمی سیستم‌عامل گوگل، یعنی اندروید 13 با اسم رمز «تیرامیسو» است که هنوز به دست همه کاربران نرسیده. البته انتشار این آپدیت مدت‌هاست آغاز شده و عرضه آن به‌آرامی در برندهای مختلف ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره اسم رمز اندروید 15 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر