فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

گزارش اسپیدتست از وضعیت اینترنت جهان فوریه 2023 ؛‌ سقوط 5 پله‌ای اینترنت موبایل در ایران

وضعیت اینترنت جهان فوریه 2023 از نگاه مرجع مشهور SpeedTest منتشر شد. طبق این گزارش اینترنت ایران با 5 پله سقوط رکورد جدیدی را ثبت کرد.

گزارش SpeedTest از وضعیت اینترنت جهان فوریه 2023 منتشر شد. شرکت SpeedTest که یک نام آشنا و یک مرجع مطمئن در زمینه سنجش سرعت اینترنت است، گزارش جدید خود در ماه فوریه 2023 را منتشر کرد که در آن نشان می‌دهد ایران هم در بخش اینترنت ثابت و هم اینترنت موبایل سقوط کرده است. در ادامه می‌توانید گزارش کامل این شرکت را ببینید.

بیشتر بخوانید: اینترنت هدیه رایتل نوروز 1402 [+نحوه فعالسازی بسته نوروزی رایتل]

وضعیت اینترنت جهان فوریه 2023 توسط SpeedTest منتشر شد

به گزارش تکراتو و به نقل از اسپیدتست، جدیدترین گزارش این وب‌سایت نشان می‌دهد در فوریه ۲۰۲۳ میلادی میانه سرعت اینترنت موبایل جهان ۳۹.۷۷ و میانه سرعت اینترنت ثابت جهان ۷۸.۶۲ مگابیت برثانیه بوده است.

وضعیت اینترنت جهان فوریه 2023 توسط SpeedTest منتشر شد
وضعیت اینترنت جهان فوریه 2023

این در حالی است که در نخستین ماه ۲۰۲۳ میلادی (ژانویه)، میانه سرعت اینترنت موبایل جهان ۳۷.۹۸ و میانه سرعت اینترنت ثابت جهان ۷۶.۳۴ مگابیت برثانیه بوده است.

ایران در بخش اینترنت ثابت یک پله سقوط کرد

همچنین طبق این گزارش در دومین ماه ۲۰۲۳ میلادی میانه سرعت اینترنت موبایل ایران ۳۵.۰۳ مگابیت برثانیه است و جایگاه آن در رده بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت با ۵ پله سقوط رده ۶۱ ثبت شده است.

وضعیت اینترنت جهان فوریه 2023 توسط SpeedTest منتشر شد

در رده‌بندی کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت ثابت نیز ایران با سرعت ۱۱.۲۷ مگابیت برثانیه در رده ۱۴۷ قرار دارد و جایگاه آن نسبت به ماه قبل یک پله سقوط کرده است.

در رده بندی کشورهایی با بیشترین سرعت اینترنت موبایل به ترتیب در رده نخست و دوم امارات متحده عربی و قطر با میانه سرعت ۱۷۹.۶۱ و ۱۶۰.۳۳ مگابیت برثانیه قرار دارند که البته جایگاه آنها نسبت به ماه قبل تغییری نکرده است.

در رده سوم کره جنوبی با میانه سرعت ۱۳۸.۴۶ مگابیت برثانیه قرار دارد و جایگاه آن یک پله رشد کرده است. در رده چهارم نروژ با میانه سرعت اینترنت موبایل ۱۳۱.۲۳ مگابیت برثانیه قرار دارد و جایگاه آن یک پله نسبت به ماه قبل سقوط کرده است.

وضعیت اینترنت جهان فوریه 2023 توسط SpeedTest منتشر شد

اما در رده پنجم مانند ماه گذشته دانمارک قرار دارد و سرعت اینترنت موبایل آن نیز ۱۲۳.۶۶ مگابیت برثانیه ثبت شده است.

در رده‌های ششم و هفتم به ترتیب کویت (۱۱۹.۷۹ مگابیت برثانیه) و چین (۱۱۶.۷۰ مگابیت برثانیه) قرار دارند. در جایگاه هشتم رده‌بندی کشورهایی با بیشترین سرعت موبایل هلند (۱۱۴.۲۸ مگابیت بر ثانیه) قرارد وجایگاه آن نسبت‌به ماه قبل ۲ پله سقوط کرده است.

در رده نهم مانند ماه قبل عربستان سعودی قرار دارد و میانه سرعت اینترنت موبایل آن ۱۰۱.۸۸ مگابیت برثانیه ثبت شده است.

در رده دهم نیز بلغارستان با میانه سرعت اینترنت موبایل ۹۷.۶۰ مگابیت برثانیه قرار دارد و جایگاه آن نسبت به ژانویه ۲۰۲۳ میلادی ۱۱ پله رشد کرده است.

در رده‌بندی کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت ثابت مانند ماه‌های گذشته سنگاپور (۲۳۷.۱۵ مگابیت برثانیه) در رده نخست قرار دارد.

پس از آن در رده‌های دوم و سوم به ترتیب چین (۲۲۶.۷۷ مگابیت برثانیه) و موناک و (۲۲۶.۰۳ مگابیت برثانیه) قرار دارند. در فهرست ماه فوریه ۲۰۲۳ میلادی جایگاه چین یک پله و موناکو ۴ پله نسبت به ماه قبل رشد کرده است.

در رده‌های چهارم و پنجم نیز به ترتیب شیلی (۲۲۴.۴۴ مگابیت برثانیه) و امارات متحده عربی (۲۱۹.۴۷ مگابیت برثانیه) قرار دارند. جایگاه شیلی در فهرست پرسرعت ترین‌های اینترنت ثابت نسبت ماه قبل ۲ و امارات متحده عربی یک پله سقوط کرده است.

وضعیت اینترنت جهان فوریه 2023 توسط SpeedTest منتشر شد

در رده ششم تایلند با میانه سرعت اینترنت ثابت ۲۰۳.۲۸ مگابیت برثانیه قرار دارد و جایگاه آن نسبت به ژانویه ۲۰۲۳ میلادی هیچ تغییری نکرده است.

در رده هفتم نیز دانمارک با میانه سرعت ۲۰۰.۶۲ مگابیت برثانیه قرار دارد و جایگاه آن نسبت به ماه قبل ۲ پله صعود کرده است. در رده‌های هشتم و نهم نیز هنگ کنگ (۱۹۸.۵۳ مگابیت برثانیه) و آمریکا (۱۹۸.۱۷ مگابیت برثانیه) قرار داشتند. طبق این جدول جایگاه هنگ کنگ در فهرست کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت ثابت در ماه فوریه نسبت به ماه قبل ۳ پله وآمریکا یک پله سقوط کرده است.

در رده دهم نیز مانند ماه گذشته اسپانیا قرار دارد که میانه سرعت اینترنت ثابت آن ۱۸۰.۳۰ مگابیت برثانیه ثبت شده است.

 

بیشتر بخوانید:

 

نظر شما در خصوص وضعیت اینترنت جهان فوریه 2023 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |





ارسال نظر