فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

تاکید نماینده مجلس بر ضرورت رفع فیلتر پلتفرم‌های خارجی

یک نماینده مجلس ضمن اعلام اینکه به بهانه شرایط کشور قسمت‌هایی به اجرا در آمده، بر ضرورت رفع فیلتر پلتفرم‌های خارجی تاکید و در این راستا ابراز امیدواری کرد.

باتوجه به گذشت نزدیک به 180 روز از فیلترینگ اینستاگرام و واتس‌اپ که مورد مخالفت کارشناسان، فعالین اقتصادی و برخی نمایندگان مجلس بوده، قدمی جهت رفع این فیلترینگ برداشته نشده است.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

«معین‌الدین سعیدی»، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس براساس اصل نهم قانون اساسی، بر این باور است که تحت هیچ شرایطی حتی به بهانه حفظ امنیت و تمامیت ارضی نباید آزادی‌های مشروع مردم مورد محدودیت قرار گیرد. سعیدی در همین زمینه بر ضرورت رفع فیلتر پلتفرم‌های خارجی با توجه به فاصله‌گرفتن کشور از شرایط ملتهب پاییز تاکید کرده است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی طی گفت‌وگویی با ایلنا درخصوص لزوم رفع فیلتر پلتفرم‌های خارجی بیان داشت: «ما انتظار داریم زمانی که شرایط کشور از آن شرایط ملتهب پائیز فاصله گرفته پلتفرم‌هایی که فیلتر شدند، باز شوند.»

بیشتر بخوانید: سامسونگ گلکسی استور رفع فیلتر شد

تاکید بر ضرورت رفع فیلتر پلتفرم‌های خارجی

همچنین سعیدی درخصوص طرح موضوع بازگشت طرح صیانت به مجلس شورای اسلامی، اعلام داشت: «یکی از اعضای کمیسیون مشترک، آقای ویس کرمی موضوعی را مطرح کردند و آقای قالیباف توضیح دادند. بر مبنای درخواست جمع کثیری از نمایندگان این موضوع از دستور کار خارج شده و دیگر قرار نیست در کارگروه اصل 85 مطرح شود. اگر هم مبنایی برای ادامه پیگیری و بررسی طرح باشد، باید در قالب خود صحن باشد که فعلاً در دستور کار نیست.»

ضرورت رفع فیلتر پلتفرم‌های خارجی

وی البته بر این عقیده است که به بهانه شرایط کشور، هم‌اکنون حتی در عمل شاهد اجرای بخش‌هایی از طرح صیانت در کشور هستیم.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مورد اینکه نایب رئیس مجلس نیز خبر از بررسی این طرح داده، خاطرنشان کرد: «آقای مصری گفتند چندین جلسه کارشناسی درباره طرح داشته‌ایم اما اینکه بیاید در دستور کار قرار گیرد، من فکر نمی‌کنم در دستور کار باشد.»

سعیدی ضمن بیان وجود چالش‌ها و مشکلات مردم در حوزه معیشت و سبد کالاهای اساسی بر انتظار از مجلس برای قرارگیری موضوعات معیشتی به عنوان اولویت خود تاکید داشت: «بعید می‌دانم طرح صیانت با آن حساسیتی که قبلاً مطرح شد دوباره در دستور کار قرار گیرد.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص ضرورت رفع فیلتر پلتفرم‌های خارجی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر