coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

موافقت وزیر ارتباطات با رفع فیلتر گوگل پلی و کلاب هاوس

در پی بازنگری وزارت ارتباطات در زمینه رفع برخی محدودیت‌های ایجاد‌شده برای پلتفرم‌ها به نظر شاهد موافقت وزیر ارتباطات با رفع فیلتر گوگل پلی خواهیم بود.

به اعتقاد وزیر ارتباطات باید در بعضی از محدودیت‌هایی که در سال‌های اخیر در پلتفرم‌های مختلف رخ داده، بازنگری شود. زارع‌پور در همین زمینه مواردی همچون گوگل‌پلی و کلاب‌هاوس را مثال زد که به نظر تلویحاً به موافقت وزیر ارتباطات با رفع فیلتر گوگل پلی و کلاب‌هاوس اشاره دارد.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، طی گفت‌وگویی مفصل با ایسنا اشاره داشت که پیشنهادهایی به‌منظور رفع فیلتر برخی پلتفرم‌ها به کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه تقدیم کرده که درحال پیگیری است. لازم به ذکر است که زارع‌پور پیش‌تر در اواخر دی‌ماه، وعده رفع فیلتر گوگل‌پلی را اعلام کرده بود، اما این موضوع تاکنون رنگ حقیقت به خود نگرفته است.

وی در مورد مرجع تصمیم‌گیری برای رفع فیلتر برخی پلتفرم‌ها مانند گوگل‌پلی و پلتفرم‌های مشابه آن اعلام کرد که در شرایط عادی، کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه چنین اختیاری را داشته که دبیرخانه آن در دادستانی کل کشور قرار دارد. زارع‌پور در ادامه افزود: «این کارگروه 13 عضو دارد که در این ترکیب وزارت ارتباطات یک رأی دارد و دولت هم شش عضو دارد؛ ما اعتقاد داریم که باید در برخی از محدودیت‌هایی که در سال‌های گذشته ایجاد شد، بازنگری‌هایی انجام شود. رئیس‌جمهور هم در یکی از بندهای حکمی که برای دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی صادر کردند، به بازنگری در سیاست و مصادیق فیلترینگ اشاره داشتند که طبیعتاً باید با تعامل در این کارگروه انجام شود.»

بیشتر بخوانید: وعده وزیر ارتباطات برای عرضه بسته های اینترنت بلندمدت در سال 1402 توسط اپراتورهای موبایل

موافقت وزیر ارتباطات با رفع فیلتر گوگل پلی و کلاب‌هاوس

طبق اعلام زارع‌پور، قسمت‌هایی از عملیات رفع فیلترینگ اجرایی شده و بخش‌هایی همچون گوگل‌پلی و کلاب‌هاوس درحال بررسی و نیازمند اجماع و موافقت کلیه اعضای کارگروه خواهد بود: «تلاش می‌کنیم تا سکوها، سایت‌ها و پلتفرم‌های موردنیاز که نمونه مشابه ندارند و می‌شود با ملاحظاتی با آن‌ها کنار آمد، برای مردم باز و بدون محدودیت شوند.»

موافقت وزیر ارتباطات با رفع فیلتر گوگل پلی

وزیر ارتباطات ضمن تأکید بر تصمیم‌گیری مراجع امنیتی در مورد اجرای فیلترینگ در شرایط فوق‌العاده امنیتی بیان داشت: «محدودیت‌های اخیر هم با تصمیمات آن‌ها اعمال شد. شروطی برای ادامه فعالیت دو پلتفرم خارجی داشتند که از طریق نامه مرکز ملی فضای مجازی به شرکت متا اعلام شد تا چنانچه قواعد کشور را بپذیرند، اجازه فعالیت قانونی در کشور داشته باشند؛ این موضوع مختص به دو پلتفرم خارجی نبوده و حتی درباره استارلینک هم اعلام شد که اگر قواعد لندینگ رایت ما را بپذیرند، اجازه خواهند داشت.»

او در پایان اعلام کرد که در هر صورت در صدد رفع محدودیت برخی از پلتفرم‌های مشابه بوده؛ زیرا فلسفه و شرایط آن‌ها در طول سال‌ها با تغییر روبرو شده است و دولت از هر پلتفرمی که قواعد جمهوری اسلامی را مورد پذیرش قرار دهد، استقبال خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص وعده موافقت وزیر ارتباطات با رفع فیلتر گوگل پلی و کلاب هاوس چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (2 نظر)

    جالبه میگ محتوای محرمانه وامتیتی شما اومدید رو لجولجبازی گوکلپلی رو فیلترکردین چون برنامه های ایرانی رو پرخطر اعلام کرد بعد میچسبونین ب نحتوای غیر قانونی یکلام بگین ما دیکتاتوریم فقط نطرواعتقاد ما مهم هس ن 80ملیون ایرانی و دنیا

    پاسخ

    یک کشور فقط ی کشور دیگ اسم بیاربد ک گوگلپلی و اپ استورهارو فیلتر کرده باش بخاطر چیزایی ک شما گفتین یکی اسم بیارید

    پاسخ