coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

بیانیه رسمی اسنپ در پاسخ به ادعای تپسی مبنی بر سرقت اطلاعات این شرکت ؛‌ هیچ اقدام ضدرقابتی و خلاف قانونی انجام نداده‌ایم

ساعاتی پیش برایتان از پرونده عجیب شکایت تپسی از اسنپ نوشتیم. حالا بیانیه رسمی اسنپ در پاسخ به ادعای تپسی مبنی سرقت اطلاعات این شرکت منتشر شده است.

اسنپ در خصوص ادعاهای مطرح شده توسط تپسی و ماجرای سرقت اطلاعات این شرکت اعلام کرده است: «رأی شورای رقابت به‌طور رسمی به اسنپ ابلاغ نشده‌است با این وجود این شرکت حق اعتراض به رای را برای خود محفوظ می‌داند.»

خرید بلیط هواپیما

بیشتر بخوانید: شکایت تپ سی از اسنپ ؛ پرونده عجیب دزدی اطلاعات توسط اسنپ فاش شد

بیانیه رسمی اسنپ در پاسخ به ادعای تپسی مبنی سرقت اطلاعات این شرکت

اسنپ در بیانیه‌ای که بدین منظور صادر کرده‌‌ اعلام کرده‌است: «این پرونده در سال ۹۸ مطرح شد و اسنپ نیز دفاعیات خود را ارائه کرد. هرچند تا این لحظه، رأی شورای رقابت به‌طور رسمی به اسنپ ابلاغ نشده، اما امروز و بعد از گذشت بیش از ۳ سال، خبر نتیجه آن در رسانه‌ها منعکس شده است. در صورتی که حکم رسانه‌ای شده صحت داشته باشد، ضمن احترام به رأی شورای رقابت، اسنپ حق اعتراض را برای خود محفوظ می‌داند و این شرکت همچنان به شفافیت و عملکرد استاندارد مطابق با قوانین، در راستای حفظ فضای سالم رقابتی در بازار تاکسی‌های اینترنتی متعهد است.

بیانیه رسمی اسنپ در پاسخ به ادعای تپسی مبنی بر سرقت اطلاعات این شرکت ؛‌ هیچ اقدام ضدرقابتی و خلاف قانونی انجام نداده‌ایم

همانطور که اسنپ در دفاعیات خود در شورای رقابت تاکید کرده‌ هیچ‌گونه اقدام ضد‌رقابتی و خلاف مقرراتی انجام نداده است و با توجه به اینکه سیم‌کارت‌ها به‌صورت رسمی به نام شرکت اسنپ ثبت شده‌اند، اتهام استفاده از این روش برای جذب کاربر راننده به‌صورت مخفیانه کاملا نادرست است. اسنپ از سیم‌کارت‌های خریداری شده برای انجام تحقیقات بازار (رصد سرویس‌های داخلی شرکت و همچنین سایر شرکت‌ها) جهت تدوین طرح‌های تشویقی، بهبود زمان پذیرش درخواست‌ها، بهبود نرخ پذیرش درخواست‌ها و موارد مشابه استفاده می‌کند که به صورت مرسوم برای تحقیقات بازار توسط شرکت‌ها به کار گرفته می‌شود.

همچنین باید در نظر گرفت که کاربران راننده، استخدام رسمی هیچ کدام از تاکسی‌های اینترنتی نیستند و برای فعالیت در ناوگان هر کدام از شرکت‌ها یا حتی فعالیت همزمان در آن‌ها حق انتخاب دارند. با توجه به اینکه اسنپ ۹۰درصد سهم بازار تاکسی‌های اینترنتی را به خود اختصاص داده، تقریبا تمامی رانندگان تاکسی اینترنتی عضو ناوگان اسنپ هستند و بنابراین ادعای تلاش برای جذب رانندگان رقیب نمی‌تواند صحت داشته باشد.

این نکته نیز قابل‌ذکر است که حفظ فضای سالم رقابتی نیازمند شفافیت و عملکرد مطابق با استانداردها و قوانین از جانب تمامی رقبا در یک بازار است، طی هشت سال گذشته‌ از زمان شروع فعالیت اسنپ و شکل‌گیری بازار تاکسی اینترنتی در ایران اقدامات خلاف قانون و غیرمنصفانه و غیررقابتی متعددی توسط رقبا انجام شده است.

برخلاف ادعای رقبا، اظهارات برخی از کاربران راننده به‌صراحت نشان می‌دهد که بازاریابان میدانی برخی شرکت‌ها بارها اقدام به تطمیع رانندگان اسنپ کرده‌اند. مستندات این موضوع نیز به دادستانی کل کشور، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، معاونت علمی ریاست جمهوری و شورای عالی فضای مجازی ارسال شده است.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص بیانیه رسمی اسنپ در پاسخ به ادعای تپسی مبنی بر سرقت اطلاعات این شرکت چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (3 نظر)

  تپسی بجای این شکایت کاری ها نرخ کرایه هاش رو درست کنه تا راننده برایش کار کنه
  من راننده هستم اکثرا اسنپ کار میکنم چون بصرفه تره

  پاسخ

  اسنپ فوی تره و عدم تمایل کاربران راننده به استفاده از تپسی به مشکلات نرم افزاری از جمله ارسال درخواست با مبدا های خیلی دور که معمولا هنگام رسیدن راننده سفر توسط مسافر لغو میشود و اکثر راننده ها این ریسک رو نمی‌پذیرند مورد بعدی درباره مقصد منتخب که اگر مثلا شرق تهران را انتخاب کنید درخواست برای کل سطح تهران در قالب مقصد منتخب ارسال میشود که این مورد با دقت بالایی در اسنپ با کمترین فاصله از مقصد و یا در طول رسیدن به مقصد منتخب میباشد همینطور قیمت پایین‌تر تپسی نسبت به اسنپ در اکثر مواقع باعث میشود راننده تمایلی به کارکردن با تپسی نداشته باشد من خودم به عنوان اولین راننده های جذب شده در اسنپ پس از ظهور تپسی با هدف کسب درامد بیشتر به دلخواه خود جذب تپسی شدم اما به دلایل مطرح شده خیلی کم از تپسی استفاده میکنم.

  پاسخ

  زشته ملت رو نادان فرض کنین، بجاش بگین کار تیم تبلیغات و بازاریابی قبلی بوده و اونها تنبیه شدن

  پاسخ