coinex
راهنمای خرید تکراتو

احتمال استیضاح وزیر ارتباطات در صورت تداوم فیلترینگ ؛ بازهم پای رشیدی کوچی در میان است!

احتمال استیضاح وزیر ارتباطات در صورت تداوم فیلترینگ اینترنت وجود دارد. این موضوع توسط جلال رشیدی کوچی مطرح شده است.

بنابر اعلام جلال رشیدی کوچی، نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی، احتمال استیضاح وزیر ارتباطات نیز در صورت تداوم فیلترینگ وجود دارد. وی یکی از منتقدین سرسخت شرکت‌های خودروساز و یکی از فعال‌ترین نمایندگان مجلس است که از زمان افزایش سرسام‌آور قیمت خودرو در سال گذشته، این شرکت‌ها را با تیغ تیز انتقاد خود گزیده است. حال این نماینده مجلس در مورد وضعیت اینترنت و فیلترینگ و اختلالات متداوم اینترنت صحبت‌هایی کرده است که در ادامه خواهید خواند.

بیشتر بخوانید: وزیر ارتباطات مدعی دسترسی تمام روستاهای کشور به اینترنت پرسرعت شد!

به گفته رشیدی کوچی، احتمال استیضاح وزیر ارتباطات وجود دارد

جلال رشیدی کوچی درباره وضعیت فیلترینگ در کشور گفت:

روش‌های زیادی برای مقابله با نفوذ دشمن وجود دارد ولی این شیوه فیلترینگ دردی را دوا نمی‌کند. با قاطعیت این را می‌گویم که با این روش همه مردم را مجبور به خرید و استفاده فیلترشکن کرده‌ایم و یک بازار و گردش مالی سنگینی را در حوزه خلاف خرید و فروش فیلترشکن به راه انداخته‌ایم. این روش‌ها مناسب نیستند و باید چاره دیگری اندیشید.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ بیش از 6 ماه است که مردم برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی باید پشت فیلترشکن‌ها معطل بمانند. از یک سو حق دسترسی آزاد مردم به اطلاعات سلب شده و از سوی دیگر کسب‌وکارهای خرد و کلان با ضرر و زیان مواجه شده‌اند.

گرچه برداشتن فیلترینگ به پس از آرام شدن اعتراضات موکول شده بود اما باتوجه به اینکه این وعده تاکنون تحقق نیافته است و روز گذشته هم در نشستی که رئیسی با جمعی از فعالان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور داشت، عنوان کرد : «سیاست دولت جلوگیری از تبدیل شدن فضای مجازی به بستری برای ایجاد ناامنی در کشور است و در این راستا فعالیت هر سکوی خارجی که حاضر به مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی با ایجاد دفتر در داخل کشور باشد، هیچ منعی ندارد»، به نظر می‌آید فیلترینگ همچنان ادامه‌دار باشد و چه بسا موافقان و طراحان طرح صیانت موفق به کرسی نشاندن طرح خود شوند.

به گفته رشیدی کوچی، احتمال استیضاح وزیر ارتباطات وجود دارد

جلال رشیدی کوچی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها درباره تصمیم برای فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی به دیده‌بان ایران گفت:

فعلا تمرکز بنده روی مسئله خودرو است که امیدوارم تا 2 هفته آینده طرح دو فوریتی را به سرانجام برسانیم و بعد انشاالله سراغ اینترنت و وزیر برویم. چراکه موضوع فیلترینگ آن هم به این شیوه یک نارضایتی گسترده ایجاد کرده است.

وی ضمن بیان اینکه روش‌های زیادی برای مقابله با نفوذ دشمن وجود دارد ولی این شیوه فیلترینگ دردی را دوا نمی‌کند، افزود: «من با قاطعیت این را می‌گویم و هر کسی که منکر است حاضرم اثبات کنم که با این روش همه مردم را مجبور به خرید و استفاده فیلترشکن کرده‌ایم و یک بازار و گردش مالی سنگینی را در حوزه خلاف خرید و فروش فیلترشکن به راه انداخته‌ایم. این روش‌ها مناسب نیستند و باید چاره دیگری اندیشید.»

رشیدی کوچی خاطرنشان کرد:

با این شیوه فیلترینگ به شدت مخالف هستم و دلیلم را بارها اعلام کرده‌ام. انشاالله بحث خودرو را به یک سرانجامی برسانیم، حتما اینترنت و مسائل مربوط به آن را پیگیری خواهیم کرد و حق مردم را از وزیر و دولت مطالبه می‌کنیم.

به گفته رشیدی کوچی، احتمال استیضاح وزیر ارتباطات وجود دارد

این نماینده مجلس درباره احتمال استیضاح وزیر ارتباطات گفت: «اگر وضعیت به همین شرایط باشد، بله احتمالش بسیار زیاد است.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص احتمال استیضاح وزیر ارتباطات از زبان رشیدی کوچی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار فناوری را با تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |






ارسال نظر (2 نظر)

  حق هر کسی دسترسی به اینترنت آزاد است

  پاسخ

  کاش ایرانی نبودم
  وزیر قطع ارتباطات بهترین نامی هس که به ذهنم میرسه برای این وزیر،
  نوکر بی اختیار ،
  اگه هیچ اختیاری نداری پس چرا وزارت رو قبول کردی
  اصلا بااومدن ایشون جز پسرفت چیز دیگه ای ندیدیم
  اینستاگرام منبع درامد ما بود الان به گدایی افتادیم بخدا ما اعتراض هم نداریم چه برسه به اغتشاش، خودتون با بی برنامگی دارید مارو تحریک میکنید
  تورا بجان زن و بچتون، اقتصاد که بلد نیستید ، اینستاگرام رو حداقل وصلش کنین

  پاسخ