coinex
راهنمای خرید تکراتو

افزایش اندک سرعت اینترنت ایران در جدیدترین گزارش ماهانه اسپیدتست

در گزارش جدید شرکت معتبر SpeedTest، جز افزایش اندک سرعت اینترنت ایران مورد دیگری به چشم نمی‌آید.

افزایش اندک سرعت اینترنت ایران در جدیدترین گزارش ماهانه شرکت مشهور SpeedTest مشخص شده است. براساس گزارش این شرکت معتبر در زمینه سنجش سرعت اینترنت موبایل و ثابت در سراسر جهان، سرعت اینترنت موبایل در ایران تغییری نکرده اما سرعت اینترنت ثابت در کشور یک پله صعود کرده است.

این گزارش مربوط به مارس ماه مارس می‌شود و باید منتظر ماند و دید که در ماه‌های پیش‌رو سرعت اینترنت کشور چه امتیازاتی را دریافت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: زارع‌پور: هدف ما اتصال روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت پرسرعت تا پایان دولت سیزدهم است!

گزارش جدید SpeedTest حکایت از افزایش اندک سرعت اینترنت ایران دارد

SpeedTest ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا در جدیدترین گزارش آن برای ماه مارس 2023، سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران افزایش اندکی را تجربه کرده‌اند.

در گزارش SpeedTest برای مارس 2023، میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت در جهان افزایش یافته است که این افزایش برای اینترنت موبایل بیشتر است. سرعت اینترنت موبایل از 39.97 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی به 41.54 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است. سرعت اینترنت ثابت هم از 78.80 مگابیت بر ثانیه به 79 مگابیت بر ثانیه رسیده است.

گزارش جدید افزایش SpeedTest حکایت از افزایش اندک سرعت اینترنت ایران دارد
میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان مارس 2023

سرعت اینترنت موبایل و ثابت در ایران

در ماه مارس، سرعت اینترنت ثابت و موبایل در کشورمان کمی افزایش داشته‌اند، بااین‌حال رتبه ایران در بخش اینترنت موبایل تغییری نداشته است، اما در بخش اینترنت ثابت با بهبود 1 رتبه‌ای روبه‌رو هستیم.

طبق گزارش SpeedTest، سرعت اینترنت موبایل ایران در ماه مارس از 35.03 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 36.33 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است. با وجود این افزایش، ایران همچنان در رتبه 61ام جدول این مرجع قرار دارد.

گزارش جدید افزایش SpeedTest حکایت از افزایش اندک سرعت اینترنت ایران دارد
میانگین سرعت اینترنت موبایل و ثابت ایران مارس 2023

در بخش اینترنت ثابت هم با افزایش سرعت روبه‌رو هستیم، اما این افزایش نسبت به اینترنت موبایل کمتر است. در ماه مارس سرعت اینترنت ثابت در ایران به 11.57 مگابیت بر ثانیه رسیده که افزایش را نسبت به 11.27 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی نشان می‌دهد. با این افزایش سرعت، رتبه کشورمان یک پله بهبود داشته و حالا در رتبه 146ام جهان قرار دارد.

در سطح جهان، همچنان سنگاپور بالاترین سرعت را در بخش اینترنت ثابت در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد و این سرعت برابر 235.40 مگابیت بر ثانیه است. در رتبه دوم امارات با 3 پله صعود به چشم می‌خورد. این کشور سرعت 221.87 مگابیت بر ثانیه را به شهروندانش ارائه می‌کند. در رتبه‌های بعدی شیلی و چین قرار گرفته‌اند.

گزارش جدید افزایش SpeedTest حکایت از افزایش اندک سرعت اینترنت ایران دارد
سریع‌ترین اینترنت ثابت و موبایل جهان مارس 2023

در بخش اینترنت موبایل تغییری در رتبه‌های اول و دوم رخ نداده است و امارات متحده عربی با سرعت 178.25 مگابیت بر ثانیه در رتبه اول و قطر با سرعت 174.56 مگابیت بر ثانیه در رتبه دوم قرار دارد. نروژ و کویت هم رتبه‌های سوم و چهارم فهرست را به خود اختصاص داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص افزایش اندک سرعت اینترنت ایران در جدیدترین گزارش ماهانه اسپیدتست چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار فناوری را با تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر