coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

فیلترینگ تلگرام در برزیل به علت عدم افشای اطلاعات کاربران ؛‌ سرنوشت یکسان پیامرسان محبوب، از تهران تا ریو!

دادگاه برزیل طی حکمی فیلترینگ تلگرام در برزیل را اعلام کرده است که از این پس این پیام‌رسان باید از گوگل پلی و اپ استور حذف شود.

طی حکمی از دادگاهی در برزیل به‌نظر این کشور نیز راه ایران را در پیش گرفته و فیلترینگ تلگرام در برزیل احتمالاً در آینده‌ای نزدیک همراه با حذف آن از فروشگاه‌های آنلاین برزیلی انجام می‌پذیرد.

طبق گزارش انگجت، مسدودسازی تلگرام در برزیل در پی عدم ارائه اطلاعات کامل کاربران در دو گروه چت نئو نازی بوده است. به عقیده مقامات برزیل این گروه‌ها در تحریک حمله به مدارس برزیل دست داشته‌اند.

در همین راستا قاضی ولینگتون لوپز دا سیلوا، طی دستوری به گوگل و اپل اطلاع داده که تلگرام را از پلی استور و اپ استور حذف کنند. طبق اعلام قاضی برزیلی، اپراتورهای موبایلی هم مکلف به مسدودسازی دسترسی به تلگرام هستند. همچنین تلگرام تا زمان ارائه‌ اطلاعات کافی به مقامات دولت باید روزانه جریمه‌ای بالغ بر 200,000 دلار پرداخت کند.

بیشتر بخوانید: آپدیت جدید تلگرام اردیبهشت 1402 منتشر شد [+قابلیت‌های جدید]

صدور حکم فیلترینگ تلگرام در برزیل

طبق اعلام منابع آگاه، گروه‌های چت مذکور در گوشی نوجوانی که متهم به تیراندازی در مدارس برزیل بوده کشف شده است. در همین راستا دو حادثه‌ تیراندازی منجر به مرگ سه نفر و زخمی شدن 13 نفر شده است. براساس گفته‌های مقامات دولت برزیل علاوه‌بر محتوای نازیسم، در گروه‌های موردبحث آموزش نحوه‌ قتل، دستورالعمل ساخت بمب و ویدیوهای خشونت‌آمیز نیز دیده شده‌اند.

فیلترینگ تلگرام در برزیل

به بیان قاضی دا سیلوا، تلگرام تنها اطلاعات مدیر یک گروه به نام «جنبش یهودستیزی برزیل» را به دولت ارائه کرده و موفق به ارائه جزئیات اعضا نشده است. همچنین تلگرام هیچ جزئیاتی در مورد گروه دیگری تحت عنوان «جبهه‌ یهودستیزی» ارائه نکرده است. تلگرام به دولت برزیل اعلام کرد که گروه‌های مذکور حذف شده‌اند و بازیابی اطلاعات آن‌ها امکان‌پذیر نیست.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص قابلیت‌های فیلترینگ تلگرام در برزیل چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر