coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

جریمه صرافی رمزارزی پولونیکس به علت همکاری با ایران و سوریه!

باتوجه به تراکنش مشتریان مناطق تحریمی به میزان بیش از 15 میلیارد دلار به مدت 6 ماه شاهد جریمه صرافی رمزارزی پولونیکس به علت همکاری با ایران هستیم.

به‌تازگی دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا در روز دوشنبه خبر داد که صرافی پولونیکس برای پرداخت 7,591,630 دلار جهت نقض تحریم‌ها علیه کریمه، کوبا، ایران، سودان و سوریه از ژانویه 2014 تا نوامبر 2019 موافقت خود را اعلام کرده است. درواقع پلتفرم معاملاتی Poloniex LLC که زمانی با توجه به شهرت موسس خود یعنی جاستین سان شناخته می‌شد، با وزارت خزانه‌داری به توافقی برای تسویه بیش از 7 میلیون دلار به‌منظور نقض تحریم‌های ادعایی دست یافته است.

بیشتر بخوانید: نگهداری از رمزارزها هم مشمول مالیات می‌شود

جریمه صرافی رمزارزی پولونیکس به علت همکاری با ایران و سوریه

تخلفات صرافی پولونیکس در حالی رقم خورده که این صرافی اطلاعات جامعی جهت شناسایی موقعیت جغرافیایی مشتریانش اعم از اطلاعات تأیید هویت (KYC) و آدرس‌های IP در اختیار داشته است. باتوجه به شواهد این صرافی به کاربران کشورهای تحریمی مجوز مشارکت در معاملات دارایی دیجیتال، اعم‌از معاملات، سپرده‌‌گذاری و برداشت‌ها، با دارایی‌هایی بالغ بر 349,335,15 دلار داده بود.

جریمه صرافی رمزارزی پولونیکس به علت همکاری با ایران

در سندی که از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شده، Poloniex به 232 نفر در چندین بخش که مورد تحریم‌های OFAC قرار داشته‌اند، این خدمات را ارائه کرده و در نتیجه، باعث ایجاد نقص در اجرای کامل چندین برنامه تحریمی OFAC شده‌است.

افزون‌بر صرافی‌های متمرکز، وزارت خزانه‌داری ماه اخیر گزارشی را منتشر کرد که در آن منابع مالی بازارهای غیرمتمرکز را به علت بهره‌گیری بالقوه از آن‌ها در پولشویی و نقض تحریم‌ها، به عنوان یک تهدید امنیت ملی معرفی کرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص جریمه صرافی رمزارزی پولونیکس به علت همکاری با ایران چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر