coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

ریماک نورا 23 رکورد جهانی ابرخودروها را در یک روز شکست!

ریماک نورا به‌عنوان یکی از شرکت‌های تولیدکننده خودروهای الکتریکی سوپراسپورت توانست 23 رکورد جهانی ابرخودروها را جابجا کند.

خودرو سوپراسپورت ریماک نورا توانست تنها در یک روز 23 رکورد جهانی ابرخودروها را بشکند. کمپانی خودروسازی ریماک که در کرواسی واقع شده است، یکی از جدیدترین شرکت‌های خودروساز در جهان است که به تولید خودروهای سوپراسپورت روی آورده است.

این شرکت اخیرا ابرخودرو نورا را معرفی کرده که یک خودرو الکتریکی با 1914 اسب‌بخار قدرت است و توانسته در این مدت زمان کوتاه بسیاری از رکوردهای ثبت شده توسط سوپراسپورت‌های دیگر را بشکند و بدین‌ترتیب در صدر لیست ابرخودروها جای بگیرد.

بیشتر بخوانید: نخستین خودرو سوپراسپرت افغانستان رونمایی شد؛ از ابرخودرو مادا 9 چه می‌دانیم؟ [+عکس و فیلم]

ریماک نورا موفق به شکستن 23 رکورد در یک روز شد

شرکت ریماک که مقر آن در کرواسی قرار دارد، یکی از خودروسازان نوپا و البته مشهور است که به تولید ابرخودروهای الکتریکی اشتغال دارد. محصول جدید و هیجان‌انگیز این خودروساز، ریماک نورا است. ریماک نورا در طول یک روز موفق شد تا 23 رکورد مربوط به ابر خودروها را جابه‌جا کند.

ازجمله رکوردهای شکسته‌شده توسط این خودرو، مدت‌زمان رسیدن به سرعت چهارصد کیلومتر از حالت سکون و بازگشت به سرعت صفر در کمتر از 30 ثانیه است. البته ریماک Nevera همچنان نمی‌تواند در‌زمینه حداکثر سرعت با ابرخودروی درون‌سوز اس‌اس‌سی تواتارا رقابت کند.

ریماک نورا موفق به شکستن 23 رکورد در یک روز شد

ریماک نورا خود را به‌عنوان ابرخودروی بدون رقیب در بازار اتومبیل‌های الکتریکی ثابت کرده است. موتورهای الکتریکی این خودرو درمجموع 1914 اسب‌بخار قدرت و 3600 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کنند که رقم خارق‌العاده‌ای به‌حساب می‌آید. ریماک Nevera با ثبت رکورد سرعت 407 کیلومتر بر ساعت، سریع‌ترین خودروی برقی جهان است. مدتی بعد پینین فارینا باتیستا موفق شد رکورد شتاب نورا را بشکند – البته این کار با استفاده از پیشرانه شرکت ریماک انجام شد.

اکنون ریماک نورا بار دیگر به میدان ثبت رکورد بازگشته است تا عناوین خود را پس بگیرد. این خودرو در یک پیست آزمایشی مشهور فولکس واگن حاضر شد و 23 رکورد به نام خود ثبت کرد. این خودرو در طول مراحل ثبت رکورد به تایرهای میشلن Cup 2 R مجهز بود. تمامی این رکوردها را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

ریماک نورا موفق به شکستن 23 رکورد در یک روز شد

ریماک نورا در مسیرهای صاف و مستقیم عملکرد خوبی دارد، اما به‌نظر می‌رسد در پیست واقعی عملکرد آن به اندازه مسیر مستقیم خوب نخواهد بود. همین حدس توضیح می‌دهد که چرا ریماک تاکنون ابرخودروی خود را به پیست معروف نوربرگرینگ یا همان جهنم سبز مشهور نبرده است.

وزن نورا حدود 2.3 تن است که اکثر این وزن به پکیج باتری‌های 120 کیلوواتی خودرو مربوط می‌شود. این وزن زیاد هر خودرویی را در پیست به چالش خواهد کشید. درحال‌حاضر رکورد طی‌کردن پیست نوربرگرینگ در اختیار مرسدس بنز AMG One‌ با زمان 6:35.18 است. البته ریماک نورا بایستی زمان پورشه تایکان را بشکند که در 7:33.35 موفق شد تمام این مسیر را طی کند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص ابرخودرو ریماک نورا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر