فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

دستیار هوش مصنوعی کوپایلت برای ویندوز 11 معرفی شد

مایکروسافت از دستیار هوش مصنوعی کوپایلت رونمایی کرد. ترکیب هوش مصنوعی جدید مایکروسافت جذاب‌تر از همیشه می‌شود.

مایکروسافت به‌عنوان غول نرم‌افزاری جهان در جریان کتفرانس سالانه بیلد از دستیار هوش مصنوعی کوپایلت که با ویندوز 11 ادغام شده است، رونمایی کرد.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

پیش‌تر نیز این نسخه هوش مصنوعی جدید مایکروسافت را در مجموعه آفیس، مرورگر اج، گیت‌هاب و غیره دیده بودیم ولی حالا با گسترش تکنولوژی هوش مصنوعی، سازنده ویندوز تصمیم گرفته است تا همه پلتفرم‌های خود را به این تکنولوژی مهیج مجهز کند. گفتنی‌ست که Windows Copilot یک دستیار شخصی در ویندوز است که قادراست همه کاربران جدیدترین نسخه ویندوز را به یک کاربر حرفه‌ای تبدیل کند.

بیشتر بخوانید: مدل هوش مصنوعی مولد Aurora رسما توسط اینتل معرفی شد

دستیار هوش مصنوعی کوپایلت برای ویندوز 11 از راه رسید

مایکروسافت در جریان برگزاری کنفرانس بیلد 2023 اعلام کرد که‌ دستیار هوش مصنوعی کوپایلت را به‌ویندوز ۱۱ اضافه می‌کند. کوپایلت را پیش‌تر در مرورگر اج، نرم‌افزارهای آفیس و حتی گیت‌هاب نیز دیده بودیم.

سرویس ویندوز کوپایلت مستقیماً با ویندوز ۱۱ ادغام می‌شود و کاربران می‌توانند ازطریق تسکبار (نوار وظیفه) به‌آن دسترسی پیدا کنند. مایکروسافت می‌گوید:

نوار کناری ویندوز کوپایلت به‌هنگام باز شدن تمامی اپلیکیشن‌ها و پنجره‌ها روی صفحه باقی می‌ماند تا در نقش دستیار شخصی شما ظاهر شود.

پانوس پانای، رئیس تیم ویندوز و دستگا‌ه‌ها در مایکروسافت، می‌گوید: «هوش مصنوعی کوپایلت تمامی کاربران ویندوز ۱۱ را به‌کاربر حرفه‌ای تبدیل می‌کند.»

دستیار هوش مصنوعی کوپایلت برای ویندوز 11 از راه رسید

بر اساس گزارش ورج، هوش مصنوعی Windows Copilot می‌تواند محتواهایی را که در اپلیکیشن‌ها می‌بینید خلاصه یا بازنویسی کند و حتی سراغ توضیح‌دادن آن‌ها برود. عملکرد این سرویس تا حد زیادی مشابه باکس دیالوگ در Bing Chat است. این یعنی کاربران می‌توانند سؤالات مدنظرشان را از هوش مصنوعی ویندوز ۱۱ بپرسند.

کوپایلت قرار نیست مستقیماً جایگزین نوار جست‌و‌جو در تسکبار ویندوز ۱۱ شود. این ابزار به‌عنوان گزینه‌ای مجزا به‌بخش کناری نوار جست‌و‌جو اضافه خواهد شد (در سال‌های نه‌چندان دور، دستیار صوتی کورتانا نیز فضایی اختصاصی در ویندوز ۱۰ داشت).

مایکروسافت تأکید کرده که‌ ویندوز کوپایلت «دستیار شخصی» است. این شرکت به‌هنگام رونمایی کورتانا نیز این ابزار را «دستیار شخصی برای بهره‌وری» خطاب کرده بود.

از آن‌جایی که کوپایلت با ویندوز ادغام می‌شود، می‌توانید از این سرویس بخواهید «تنظیمات ویندوز را به‌گونه‌ای تغییر دهد که‌بتوانید تمرکز کنید.» ازطریق این فرمان‌های متنی می‌توان کارهای متنوعی انجام داد.

دستیار هوش مصنوعی کوپایلت برای ویندوز 11 از راه رسید

سرویس ویندوز کوپایلت مبتنی‌بر همان فناوری‌های استفاده‌شده در Bing Chat است، به‌همین دلیل توسعه‌دهندگان می‌توانند پلاگین‌های ساخته‌شده برای موتور جست‌و‌جوی بینگ یا چت‌بات ChatGPT را به‌ویندوز کوپایلت نیز اضافه کنند. همین موضوع باعث می‌شود توانایی‌های هوش مصنوعی ویندوز ۱۱ در گذر زمان بهبود یابد.

مایکروسافت در ۶ ماه اخیر بارها به‌طور مستقیم و غیرمستقیم گفته بود که هوش مصنوعی نقش پررنگی در آینده‌ ویندوز ایفا می‌کند. پانوس پانای اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد هوش مصنوعی تمامی کارهایی را که در ویندوز انجام می‌دهید، بازسازی می‌‌کند.

بسیاری از تحلیلگران اعتقاد داشتند که‌ مایکروسافت رونمایی قابلیت‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی را تا زمان انتشار ویندوز ۱۲ به‌تعویق می‌اندازد، با این‌حال ردموندی‌ها مشخصا بیش‌از‌پیش به هوش مصنوعی اهمیت می‌دهند.

مایکروسافت در ماه آینده‌ میلادی آزمایش سرویس ویندوز کوپایلت را به‌صورت عمومی شروع می‌کند. در زمانی نامشخص شاهد انتشار کوپایلت برای تمامی کاربران ویندوز ۱۱ خواهیم بود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درخصوص معرفی دستیار هوش مصنوعی کوپایلت برای ویندوز 11 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر