coinex
راهنمای خرید تکراتو

تکذیب قطع اینترنت در زمان کنکور توسط وزرای ارتباطات و علوم

خبر تکذیب قطع اینترنت در زمان کنکور توسط وزاری دو وزارتخانه ارتباطات و علوم اعلام شد. ظاهراً تمهیداتی برای امنیت حوزه‌های امنیتی ترتیب داده شده است.

محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و عیسی زارع‌‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌طور مشترک اقدام‌به تکذیب قطع اینترنت در زمان کنکور کردند. بدبن‌ترتیب اینترنت کشور در روزهای دور دوم کنکور 1402 قطع نخواهد شد و به‌جای آن، از تهمیداتی ویژه‌ای که برای امنیت این آزمون مانند دوربین‌های مداربسته، ردیاب‌های سیگنال و غیره ترتیب داده شده، استفاده خواهد شد.

بیشتر بخوانید: رئیس رگولاتوری از رتبه‌بندی کیفی اپراتورهای اینترنتی در آینده نزدیک خبر داد!

خبر تکذیب قطع اینترنت در زمان کنکور تأیید شد

در حاشیه جلسه امروز (دهم خرداد) هیئت دولت وزیر علوم و وزیر ارتباطات اعلام کردند راهکار جلوگیری از تقلب در زمان برگزاری مرحله دوم کنکور ۱۴۰۲ قطع کردن اینترنت نیست. این موضوع پس از این که رئیس سازمان سنجش اعلام کرده بود ممکن است در زمان برگزاری کنکور اینترنت قطع شود، نگرانی‌هایی را برای مردم ایجاد کرده بود.

همچنین، زمانی که معاون وزیر کشور هم اعلام کرد که اگر برای کنکور نگرانی ایجاد شد مجبوریم اینترنت را قطع کنیم همه فکر می‌کردند برای این دوره از کنکور هم مانند مرحله قبل، که دی‌ماه سال گذشته برگزار شد و اینترنت همراه در بسیاری از مناطق قطع شده بود، قرار است اینترنت از دسترس خارج شود.

حالا اما وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به خبرنگاران گفته است که برای تأمین امنیت و آرامش داوطلبان در زمان برگزاری کنکور تمام تلاششان را انجام خواهند داد اما تاکید کرده است که منظور از تامین امنیت قطع کردن اینترنت نیست.

خبر تکذیب قطع اینترنت در زمان کنکور تأیید شد

محمدعلی زلفی‌گل در این خصوص اظهار کرد:

ما نمی‌گوییم اینترنت قطع شود، ان‌شاءالله آقای زارع‌پور به ما با راه‌کارهای دانش‌بنیان کمک می‌کند تا در حوزه‌های امتحانی امنیت کامل وجود داشته باشد. این کمک قطع اینترنت نیست.

زارع‌پور هم کمک به وزارت علوم برای برگزاری آزمون را تایید کرده و همچنین، از عدم قطعی اینترنت در زمان برگزاری کنکور خبر داد. او که پیش از این و در مرحله اول کنکور ۱۴۰۲ اعلام کرده بود با تصمیم شورای امنیت کشور اینترنت قطع شده و وزارت ارتباطات صرفا مجری این تصمیم بوده است، حالا می‌گوید با وجود قطعی اینترنت باز هم احتمال بروز تقلب در آزمون وجود دارد.

همان‌طور که پیش از این هم بسیاری از کارشناسان با انتقاد از تصمیم قطعی اینترنت در زمان برگزاری کنکور گفته بودند که راهکارهای ساده‌تر و موثرتری برای جلوگیری از تقلب یا انتشار سوالات وجود دارد، حالا ظاهرا وزیر ارتباطات هم به همین نتیجه رسیده است.

زارع‌پور در خصوص راهکار این وزارتخانه برای تامین امنیت آزمون کنکور این طور توضیح داد:

قصد داریم با استفاده از تجهیزاتی که هر نوع سیگنالی را آشکار می‌کند، هر نوع ارتباطی غیر مجاز برای داوطلبان را تشخیص دهند و با آن مقابله کنند.

با این توضیحات وزرای علوم و ارتباطات و تاکید زارع‌پور بر این نکته که کمک وزارت ارتباطات به وزارت علوم برای برگزاری کنکور «قطعی اینترنت نیست» حالا اظهار نظرهای اخیر سایر مسئولان درباره احتمال قطع شدن اینترنت در روزهای ۱۴ و ۱۵ تیر ۱۴۰۲ تکذیب شده و بنابراین، حین برگزاری آزمون کنکور اینترنت قطع نخواهد شد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ تکذیب قطع اینترنت در زمان کنکور توسط وزرای ارتباطات و علوم چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر